Najnowsze

Najnowsze

Kredytodawca ukarany. Za żądanie spotkania w przypadku opóźnień w spłacie

W przypadku opóźnienia w spłacie kredytu, konsumenci byli zobowiązywani do spotkania z pożyczkodawcą, pod groźbą kary umownej. UOKiK zakwestionował praktyki firmy Nobilon. To kolejny przypadek naruszania zbiorowych interesów konsumentów przez włocławskiego przedsiębiorcę. Na Nobilon nałożono kary w łącznej wysokości 66 601 zł.

Po szczycie G20 możliwa współpraca Rosji i USA. "Ogłaszamy nowe porozumienie"

Prezydent Barack Obama wykluczył w poniedziałek zmianę strategii w walce z Państwem Islamskim (IS) mimo zamachów terrorystycznych w Paryżu i oświadczył, że użycie sił lądowych USA do walki z dżihadystami "byłoby błędem". - Sądzę, że to (utworzenie wspólnej antyterrorystycznej koalicji) nie tylko można, lecz należy zrobić - powiedział po szczycie Władimir Putin.

Nowe otwarcie w resorcie pracy. Zmiana nazwy i ministra

Nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska objęła w poniedziałek po południu swój resort. Odchodzący minister Władysław Kosiniak-Kamysz powitał ją w i przekazał obowiązki, kończąc swoją czteroletnią misję.

Chorzów wyprodukuje pociągi dla Arabii Saudyjskiej

Francuski koncern Alstom rozpoczął w swej fabryce w Chorzowie produkcję pociągów metra dla Rijadu. Chorzowski zakład będzie odpowiedzialny za produkcję 69 składów o nazwie Metropolis, które trafią do stolicy Arabii Saudyjskiej – podali przedstawiciele Alstomu.

Ukraina spłaca długi. Propozycja Moskwy "interesująca"

Rosja przedstawiła Ukrainie i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu propozycję dotyczącą trybu spłaty ukraińskiego długu, którego zapadalność przypada na grudzień - podał w poniedziałek rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.

Turyści we Francji całują klamki. Ataki uderzają w turystykę

Wieża Eiffla nieczynna do odwołania, zamknięty Luwr, sklepy zatrzaśnięte na kłódkę. Piątkowe zamachy w Paryżu mogą okazać się ciosem we francuską gospodarkę. Turyści drżą o swoje bezpieczeństwo i wycofują się z planów podróży do kraju nad Sekwaną. Eksperci obawiają się, że może to przynieść trwałe konsekwencje dla biznesu - nie tylko w sektorze turystycznym.

Paryż po krwawych zamachach. "Po smutku pojawi się gniew"

Paryż pogrążony w smutku i strachu. Po krwawych zamachach w których zginęło 129 osób przyszedł czas na odwet na Państwie Islamskim. Na Syrię spadają bomby, a w Paryżu panuje atmosfera żałoby i napięcia. Gościem programu "Otwarcie Dnia" był Sebastian Mikosz, były dyrektor francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. - Kiedy we Francji opadnie szok i smutek może pojawić się złość i gniew - zaznaczył.

"Cały świat powinien uczyć się od Polski, jak przyjąć muzułmanów"

Francja na wojnie z radykalizmem. - Jedność Unii Europejskiej, wolę działania i wolę przeciwdziałania terroryzmowi - mówiła w TVN24 Biznes i Świat Marta de Zuniga z Uniwersytetu Warszawskiego. - Można zintegrować ludzi tak, aby kochali ten kraj - komentuje natomiast Adham Abd El All, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce.

Gaz może już płynąć do Świnoujścia

Terminal LNG w Świnoujściu uzyskał wszelkie wymagane prawem dokumenty na przyjęcie transportu gazu z pierwszego metanowca, który ma zawinąć do gazoportu w połowie grudnia.

Świat na wojnie z terroryzmem. Jak przywrócić bezpieczeństwo?

Wolny świat kontra dżihadyści. Ppłk. Adam Lizoń, prezes zarządu Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM uważa, że terrorystyczne zamachy w Paryżu były typowym sekwencyjnym atakiem, który ma za zadanie dezorganizować i komplikować działania zbrojne przeciwko Państwu Islamskiemu. Dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego uważa, że "problemu dżihadyzmu islamskiego nie da się rozwiązać". - Możemy tylko dążyć do minimalizacji efektów - zaznaczył.

Kuczyński: 500 zł na dziecko to proste rozdawnictwo

Nie wykluczam, że trzeba będzie wprowadzić trzeci próg podatkowy, by możliwe było sfinansowanie kosztów podniesienia kwoty wolnej od podatku - mówi PAP główny analityk Xelion Piotr Kuczyński. Sam - jak podkreśla - od zawsze był zwolennikiem progresji podatkowej.

Samochód za paragon. Losowanie już dziś

Dzisiaj odbędzie się losowanie loterii paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Do zwycięzcy nagrody głównej powędruje samochód, a dwie pozostałe osoby otrzymają tablety. Warunkiem udziału w konkursie była rejestracja paragonu fiskalnego w miesiącu zakupu na stronie loterii oraz zachowanie go do dzisiejszego wieczoru - momentu losowania.

Terroryści uderzyli też we francuską gospodarkę

Analitycy ostrzegają, że po atakach terrorystycznych w Paryżu francuska gospodarka może ucierpieć, przynajmniej w krótkim okresie. A po stagnacji w drugim kwartale, przez kolejne trzy miesiące francuska gospodarka wzrosła zaledwie o 0,3 proc.

Polskie miasta włączają się w walkę z globalnym ociepleniem. Skorzystają na tym mieszkańcy

Rozwój inteligentnych miast, więcej linii metra i linii tramwajowych, ekologiczne autobusy - na gaz, elektryczne, hybrydowe i z panelami słonecznymi na dachach, a także więcej połączeń i ograniczenie korków. Tego mogą spodziewać się mieszkańcy polskich miast. Przedstawiciele transportu publicznego włączają się w walkę z globalnym ociepleniem i deklarują, że zrewolucjonizują naszą komunikację.

Pomysł PiS "rodem z PRL", PSL złożyło swój projekt ws. emerytur

Klub PSL złożył w Sejmie projekt ustawy umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy. Jest to ten sam projekt, który ludowcy złożyli w poprzedniej kadencji. Teraz, gdy wyborcze emocje opadły, liczymy na poważną dyskusję o sprawie - argumentują.