Najnowsze

Najnowsze

Prof. Buszman: biznes medyczny jest jednym z najtrudniejszych

Biznes medyczny to jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć. Musimy nie tylko skupić najlepszych specjalistów, żeby uzyskać odpowiedni wynik medyczny, który jest najważniejszy, ale też spiąć to wszystko finansowo - powiedział w TVN24 Biznes i Świat prof. Paweł Buszman, laureat nagrody dla Przedsiębiorcy Roku EY 2015 roku.

Polska potrzebuje funduszy na czyste technologie węglowe. Trzeba przekonać KE

Nowy rząd musi przekonać Komisję Europejską, że jako kraj posiadający duże zasoby węgla jesteśmy szczególnie dotknięci jej polityką klimatyczną, dlatego powinniśmy zyskać specjalne fundusze np. na rozwój czystych technologii węglowych - uznali eksperci podczas panelu poświęconego dekarbonizacji gospodarki.

Jurgiel: analizowane są transakcje na zakup ziemi

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował, że obecnie analizowane są dotychczasowe przetargi na zakup ziemi, a transakcje są wstrzymane. Pierwszych efektów tych analiz można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

"Być może przez Pekin wiedzie polska droga do G20"

W relacjach polsko-chińskich należy promować eksport polskiej żywności, a nie grać na inwestycje chińskie, bo niekoniecznie muszą się one kończyć sukcesem - mówi prof. Dominik Mierzejewski z Zakładu Azji Wschodniej Uniwersytetu Łódzkiego. - Być może przez Pekin wiedzie droga do G20 - ocenia ekspert.

Ropa mocno w dół. Przez decyzje Libii i Rosji

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1,7 proc. w reakcji na zapowiedzi Libii, która zwiększy dostawy surowca. Rosja będzie walczyć z Państwem Islamskim i wyklucza możliwość akcji militarnej wobec Turcji za zestrzelony samolot wojskowy - podają maklerzy.

Banki tracą zęby. BTE znika, o długach musi zdecydować sąd

W myśl nowej ustawy, która obowiązuje od piątku, banki tracą możliwość wystawiania tytułów egzekucyjnych. To spowoduje konieczność prowadzenia przez banki postępowania sądowego, jeżeli będą chciały odzyskać pieniądze. Ma to zapewnić dłużnikom tych instytucji prawo do merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Ta zmiana to realizacja werdyktu Trybunału Konstytucyjnego z kwietnia tego roku.

Papież apeluje o porzucenie węgla. Czy Polska posłucha?

Papież Franciszek powiedział w czwartek w Kenii, że katastrofalne skutki przyniosłoby to, gdyby na zbliżającej się konferencji klimatycznej w Paryżu górę wzięły prywatne interesy. Apelował o odejście od energii opartej na paliwach kopalnych, zwłaszcza węgla.

Jedynie co trzeci 50-latek utrzymuje się z pracy zawodowej

Choć 81,3 proc. firm podaje, że szuka pracowników również wśród osób po pięćdziesiątce, a 98 proc. deklaruje ich zatrudnianie, jedynie 36 proc. osób w tym wieku utrzymuje się z pracy zarobkowej - wynika z badania "Pracodawcy o pracownikach 50 plus".

Znamy pierwszych zwycięzców w Loterii Paragonowej. Auto pojedzie do Lęborka

Zwycięski paragon w pierwszym losowaniu nagród Narodowej Loterii Paragonowej z 16 listopada 2015 r. należy do pana Adama mieszkańca Lęborka w województwie pomorskim. W październiku zarejestrował on na stronie loterii 20 paragonów, w tym ten jeden, który wymieni na Opla Astrę. Natomiast sprzedawca, który wydał szczęśliwy paragon, otrzyma iPada Air2.

Paryska walka o klimat. Czy Polska podpisze porozumienie?

Dyskusję nad klimatem na paryskim szczycie będzie prowadziło 196 głów państw i blisko 40 tys. ekspertów. Zarówno Waszyngton, jak i Pekin deklarują obniżenie zużycia węgla - choć do tej pory różnie bywało. Polskę reprezentować będzie premier Beata Szydło. Rząd polski do tej pory zaznaczał swoją niezgodę z brukselskim stanowiskiem - manifestując przywiązanie do węgla. Choć w ostatnim czasie da się obserwować zmianę w podejściu. Unia Europejska zapowiada osiągnięcie ambitnego porozumienia. "Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Przegląd prasy. Zastrzyk pieniędzy dla hospicjum

Dobre wieści dla bardzo zaniedbanego dotąd segmentu medycyny, czyli opieki paliatywnej i hospicyjnej. Świadczeniodawcy tych usług otrzymają więcej pieniędzy, skorzystają więc również pacjenci - informuje „Puls Biznesu”.

"Świat", 26.11

- Polska przechodzi teraz bardzo trudne dni - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Andrzej Olechowski. - W PiS jest wielu prawników: prezes Kaczyński jest prawnikiem i prezydent Duda też - podkreślił były szef MSZ i dodał: "zdumiewa mnie, jak złe zdanie mają o swoim zawodzie". - Trybunał Konstytucyjny będzie przez pewien czas sparaliżowany - zaznaczył gość Katarzyny Kolendy - Zaleskiej. - Politycy niewiele mogą zrobić, to jest test dla społeczeństwa obywatelskiego - podsumował Andrzej Olechowski.

Tłumy Amerykanów przypuszczą szturm na sklepy. Polacy też liczą na okazje

Amerykanie z niecierpliwością odliczają godziny do rozpoczęcia "Czarnego Piątku", czyli dnia, w którym sklepy tradycyjnie oferują produkty z ogromnymi zniżkami. W zakupowym szaleństwie uczestniczy w USA 120-140 mln ludzi. Jak szacuje American Express, każdy z nich zostawi w tym roku w sklepach średnio 585 dolarów. Na promocyjne ceny mogą liczyć też Polacy.

Bankierzy ostrzegają: nasze obciążenia rosną, zyski maleją. Odczują to klienci i gospodarka

Ponad 2 mld złotych pochłoną wypłaty dla klientów upadającego SK Banku w Wołominie. Wcześniej banki musiały zrzucić się na 3,2 mld zł dla klientów dwóch upadłych SKOK-ów Wołomin i Wspólnota. A to nie koniec obciążeń, bo śrubę bankom przykręci rząd, wprowadzając podatek bankowy. Kosztowne może okazać się też rozwiązanie problemu frankowiczów. A to odbije się na klientach, a nawet na całej gospodarce - ostrzegają bankowcy.

Chińczycy włączają się w działania, Rosjanie się cieszą. Walka ze zmianami klimatu dzieli

W najbliższy poniedziałek nastąpi inauguracja szczytu klimatycznego w Paryżu. Oczekuje się, że batalia o finanse na walkę ze zmianami klimatycznymi między bogatymi a biednymi państwami będzie główną osią sporu. Negocjacje mogą być problemowe, ponieważ każdy kraj może zablokować porozumienie. Straty ekonomiczne spowodowane klęskami żywiołowymi na świecie w ciągu ostatniej dekady wyniosły 1,5 biliona dolarów - wynika z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Eksperci wskazują też na to, że globalne ocieplenie może skutkować ryzykiem występowania wojen domowych, których wybuch grozi nam z powodu ograniczoności surowców.