Najnowsze

Najnowsze

Spór o CETA zagaszony? W Polsce przybywa przeciwników, a rząd się waha

Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie dojdzie do podpisania umowy handlowej UE - Kanada. Belgijski region Walonia zgodził się w czwartek ostatecznie na to, by władze centralne ratyfikowały CETA. Jednak w Polsce przybywa przeciwników tej umowy. Kukiz'15 będzie się domagał, by Sejm nie zgodził się na ratyfikację CETA, a PSL stwierdziło, że rząd bierze za nią 100 procent odpowiedzialności, bo zgodził się bez żadnych warunków na podpisanie umowy. Premier Beata Szydło podkreślała natomiast, że rząd nie zgodzi się na rozwiązania, które byłyby dla Polski niekorzystne, a jakiekolwiek decyzje w sprawie CETA muszą być w Polsce ratyfikowane w Sejmie większością 2/3 głosów.

Niepełnosprawne dzieci w Polsce. Debata kobiet w TVN24 BiS

Na jaką pomoc ze strony państwa mogą liczyć w Polsce rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi? Jaka pomoc jest potrzebna takim dzieciom? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadały uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS. Gośćmi programu były: Katarzyna Ciesielska, pedagog i terapeutka integracji sensorycznej, Hanna Berełkowska z Fundacji Dom Autysty, Ola Cichomska-Smerczyńska z Fundacji Ergo Sum oraz dr Katarzyna Roszewska, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy UKSW.

Jak trenować swój mózg? Mateusz Grzesiak radzi

Należy uprawiać sport, bo wtedy mózg wydziela endorfiny, co sprawia, że lepiej funkcjonuje. Ważna jest również odpowiednia dieta bogata w warzywa, owoce, ryby i ciemną czekoladę. Pamięć i sprawność mózgu można ćwiczyć poprzez naukę nowych rzeczy np. języków - mówił w TVN24 BiS Mateusz Grzesiak, psycholog.

Król torrentów zostaje w polskim areszcie. Amerykanie muszą poczekać

Artem Waulin, 30-letni Ukrainiec, o którego ekstradycję wnioskują USA, pozostanie w areszcie - zdecydował w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Waulin to właściciel Kickass Torrents, platformy przy pomocy której - według amerykańskich śledczych – dystrybuowane były, na szeroką skalę, nielegalne pliki.

Bankowcy w coraz gorszych nastrojach

Wskaźnik Pengab, obrazujący koniunkturę w sektorze bankowym, spadł w październiku o 4,7 pkt. wobec września i wyniósł 19,2 pkt. - poinformowały w czwartek Związek Banków Polskich oraz TNS Polska.

Szwedzi mogą zrezygnować z gotówki. Plastik zamiast bilonu i banknotów

Szwecja chce zrezygnować z gotówki, ponieważ już teraz w tym kraju dokonuje się bardzo mało takich płatności. Tradycyjne pieniądze, czyli bilon i banknoty zastąpi plastikowa karta płatnicza oraz telefony komórkowe. Zyskają obywatele, bo nie będą musieli nosić ciężkich portfeli, ale i fiskus, bo każdą transakcję będzie można prosto wyszukać, a więc uszczelnienie systemu podatkowego będzie łatwiejsze. Pomysł komentują w TVN24 BiS analityk Waldemar Kuczyński i dr. Maciej Sokołowski.

Strajk tanich niemieckich linii lotniczych. Odwołane loty

Rozpoczęty o północy 24-godzinny strajk stewardes i stewardów sparaliżował w czwartek działalność tanich linii lotniczych Lufthansy - Eurowings i Germanwings. Odwołano 380 z zaplanowanych na ten dzień 500 lotów, głównie połączeń na terenie Niemiec.

Strajki kobiet w Polsce i na świecie. Debata kobiet w TVN24 BiS

Jakie postulaty zgłaszają kobiety? Dlaczego kobiety muszą wychodzić na ulice? Czy prawo aborcyjne powinno być zliberalizowane? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadały uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS. Gośćmi programu były: feministka i autorka książek o prawach kobiet Katarzyna Kądziela, Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej oraz Anna Kowalczyk - autorka bloga boskamatka.pl.

Ten urząd już po raz czwarty ujął się w sądzie za frankowiczami

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz czwarty przedstawił sądowi istotny pogląd ws. frankowiczów. UOKiK zgodził się z konsumentami, że klauzule dot. zasad określania kursu wymiany walut są nieprecyzyjne, a więc niedozwolone - podał urząd w czwartkowym komunikacie.

Ekspert: kilka polskich lotnisk nie ma szans

W nowej unijnej perspektywie budżetowej na lata 2021-2027 nie będzie już możliwości finansowania rozbudowy i budowy lotnisk w takim stopniu, jak dotychczas. - Polska jako kraj, który zainwestował bardzo dużo w te lotniska, była w forpoczcie tych, którzy dostali "po łapach"- powiedział Jacek Krawczyk, szef grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Dzisiejszy szczyt ws. CETA odwołany

Szczyt UE-Kanada ws. podpisania umowy o wolnym handlu CETA nie odbędzie się w czwartek, jak planowano - podał rzecznik szefa Rady Europejskiej Preben Aamann.

Wielka awaria w sieci Play opanowana. "Przepraszamy"

To była jedna z najdłuższych awarii na rynku telekomunikacyjnym. Od weekendu tysiące użytkowników sieci Play miało problem z aktywacją pakietów, doładowaniami i wolnym internetem. Po kilku dniach operator poinformował, że opanował sytuację i przeprasza klientów za niedogodności.

Przegląd prasy: Facebook usuwa profile narodowców. Będzie protest

5 listopada odbędzie się protest organizacji narodowościowych przeciwko "nasilającej się cenzurze portalu Facebook". Manifestacja to efekt zamknięcia przez portal społecznościowy profili Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Ruchu Narodowego. Facebook zaprzeczył i na łamach "Gazety Wyborczej" wyjaśnia, że to użytkownicy zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają standardy społeczności obowiązujące w serwisie.

Brexit uderza w choinki na Wyspach. Święta będą droższe

Słaby funt zmniejsza opłacalność importowanych dotąd do Wielkie Brytanii choinek z innych krajów Europy, na przykład z Danii. Brytyjczycy będą musieli zadowolić się własnymi, gorszej jakości. Ale ponieważ wybór może się zmniejszyć – to i tak ceny zapewne pójdą w górę.

Piraci przejmą władzę w rządzie? Abordaż na Islandię

Islandia to kolejne europejskie państwo, w którym na scenę polityczną wkracza partia spoza głównego nurtu. Z poglądami brytyjskiej partii UKIP czy niemieckiej AFD ma niewiele wspólnego, ale jest coś, co ją z nimi łączy - zaskakująca popularność, której nikt jej nie wróżył. Chodzi o Islandzką Partię Piratów.

Airbus planuje zwolnienia. Zaważyła nieudana współpraca z Polską

Francuski Airbus Helicopters - zapowiada duże zwolnienia. W najbliższych latach pracę ma stracić nawet 600 pracowników. Francuskie media podają, że chodzi o brak zamówień, ale niektóre - piszą też, że jednym z powodów jest decyzja polskiego rządu. O decyzji spółki mówiła z Paryża Anna Kowalska.

PGNiG boi się o dostawy gazu do Polski

Zapowiadane decyzje KE ws. zwiększenia Gazpromowi możliwości wykorzystywania gazociągu OPAL i ws. nadużywania monopolistycznej pozycji przez tę spółkę stanowią zagrożenie dla dostaw gazu w naszej części Europy - oceniło w środę po południu PGNiG. Polska spółka gazowa zapowiedziała, że jest przygotowana do zaskarżenia tych decyzji.

Gowin broni podatku liniowego. "Jest tylko jeden rodzaj podatków sprawiedliwych"

- Mnie się bardzo podoba ta koncepcja żeby 90 proc. Polaków płaciło podatki niższe - mówi o propozycji jednolitej daniny wicepremier Jarosław Gowin, gość "Kropki nad i" w TVN24. - Uważam, że podatki powinny być jak najniższe. Równocześnie powinny być sprawiedliwe. Jest tylko jeden rodzaj podatków sprawiedliwych - to jest podatek liniowy, czyli procentowo równy dla wszystkich - podkreśla szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Bruksela o karach dla Gazpromu: wszystkie opcje są na stole

KE oczekuje od rosyjskiego Gazpromu podjęcia zobowiązań, które zapewniłyby zgodną z unijnymi zasadami działalność koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. - Nie mamy nic przeciwko temu, by Gazprom sprzedawał swój gaz w Europie, ale musi on przestrzegać zasad - powiedziała komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Zastrzegła, że w postępowaniu antymonopolowym wszystkie opcje są na stole.