Najnowsze

Najnowsze

Bankomat pożarł ci kartę. Sprawdź, co zrobić

"Tysiące pożartych kart" - wiadomości o takiej treści docierały do naszej redakcji w poniedziałek wieczorem. Klienci, którzy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatu lub zapłacić za zakupy tracili karty, ponieważ system wysyłał informację o konieczności zablokowania lub konfiskaty karty. Awaria w mBanku trwała kilka godzin. O to, co pokrzywdzony klient powinien zrobić, by odzyskać dostęp do swojej utraconej karty zapytaliśmy rzecznika prasowego mBanku.

"Bilans", 20.06

W programie "Bilans" mówiliśmy m.in. o apelu Donalda Tuska do Brytyjczyków, kampanii Wiktora Orbana oraz wizycie prezydenta Chin w Polsce.

Sieci handlowe na cenzurowanym. Za to co robią z dostawcami

Prezes UOKiK będzie mógł nałożyć karę za nieuczciwe praktyki nabywców wobec dostawców - zakłada projekt ustawy o wyeliminowaniu stosowania nieuczciwych praktyk, który niedawno trafił do konsultacji społecznych. Kara może sięgnąć 3 proc. obrotu firmy.

"Biznes dla Ludzi", 20.06

W "Biznesie dla Ludzi" rozmawialiśmy o nowym etapie relacji polsko-chińskich, scenariuszach po ewentualnym Brexicie, oraz braku rąk do pracy w nadmorskich kurortach.

Złoża ropy i gazu z Karpat w rękach giganta. Jest porozumienie

PGNiG podpisało w poniedziałek list intencyjny z Discovery Polska ws. ewentualnej eksploatacji złóż marginalnych ropy i gazu w rejonie Karpat. Zdaniem Głównego Geologa Kraju Mariusza Oriona Jędryska to szansa na zatrzymanie miejsc pracy oraz transfer nowych technologii.

Drugie życie elektroniki. Pomóc mają odpady pogórnicze

Zasiarczone pogórnicze odpady mogą być pomocne w pozyskaniu substancji, dzięki której ze zużytej elektroniki da się odzyskać metale, w tym pierwiastki ziem rzadkich – wskazują naukowcy, którzy w ramach międzynarodowego projektu mają opracować służącą temu technologię.

18 tys. euro kary. Za fałszowanie oliwy

Kary do 18 tys. euro za oszustwa przy produkcji oliwy przewidują nowe przepisy, które wchodzą w życie we Włoszech. Ich zaostrzenie to rezultat licznych ostatnio afer i fałszerstw, gdy jako najwyższej jakości włoską oliwę sprzedawano produkty z importu.

Stratfor kreśli czarny scenariusz. Brexit uderzy we wszystkich

Brexit miałby fatalny wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii, ale prawie równie źle wpłynąłby na gospodarkę całej UE; spadłby eksport i obroty handlowe z Unią, a ogólna niepewność wpłynęłaby na rynki długu i rynki finansowe na świecie - ocenia Stratfor.

Gigantyczny metanowiec opuścił terminal LNG w Świnoujściu

W poniedziałek metanowiec, który przybył do terminala LNG z pierwszą komercyjną dostawą gazu, opuścił gazoport w Świnoujściu - poinformował operator polskiego systemu przesyłu gazu Gaz-System. Kolejna dostawa gazu z Kataru nastąpi w połowie lipca.

Były szef Volkswagena odpowie na pytania prokuratorów

Były prezes koncernu Volkswagen Martin Winterkorn został objęty śledztwem jako podejrzany o manipulacje rynkowe w związku ze skandalem na tle ukrywania zawyżonej emisji szkodliwych substancji w spalinach - poinformowała w poniedziałek prokuratura w Brunszwiku.

Cisza przed burzą. Na Brexicie najbardziej straci nasza waluta

Inwestorzy już od pewnego czasu niechętnie patrzą w stronę funta. Co prawda przez ostatnie cztery sesje brytyjska waluta zdecydowanie odrabiała straty i do euro zyskała blisko 2,5 proc., ale scenariusz przewidujący wyjście Wielkiej Brytanii z europejskiej wspólnoty nie pozostawia wątpliwości, że wielu na tym ucierpi.

Polska wyśle swoją żywność do Chin. Memorandum podpisane

W Warszawie zostało podpisane w poniedziałek polsko-chińskie memorandum o współpracy w obszarze zdrowia zwierząt i roślin oraz bezpieczeństwa żywności. To ramowe porozumienie regulujące wymagania weterynaryjne i fitosanitarne w eksporcie żywności do Chin.

Ważna informacja dla kierowców. Paliwa już nie zabraknie

Pracownicy największego we Francji terminalu naftowego Fos-Lavera po czterech tygodniach strajków w poniedziałek wrócili do pracy. W porcie czeka już około 30 statków, co powinno zakończyć problemy z dostawami paliwa na stacje benzynowe - informuje Reuters.

Rząd pomoże firmom. Mali zapłacą mniej

Obniżenie z 19 do 15 proc. CIT dla małych firm, czyli takich, których obroty roczne nie przekraczają wartości 1,2 mln euro - zakłada projekt, którym we wtorek ma zająć się rząd. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r.