Najnowsze

Najnowsze

Rewolucja w unijnym budżecie? "Teraz będziemy wpłacać więcej niż dostawać"

Europosłowie komisji gospodarczej i monetarnej oraz kontroli budżetowej Parlamentu Europejskiego przegłosowali raport, który postuluje utworzenie osobnego budżetu dla strefy euro. - Przed Polską rysuje się problem marginalizacji w Unii - uważa Michał Kamiński, poseł klubu Europejscy Demokraci. Zdaniem Marka Jakubiaka, posła Kukiz'15, "skończyły się złote czasy". - Teraz będziemy wpłacać więcej niż dostawać - dodaje gość programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Samotna podróż po Amazonii. "Chciałem zaimponować żonie"

Rzeźba plemienia Kamoro, wisior ozdobny plemienia Dani, czy szczątki ryby pajara - to pamiątki Rafała Kośnika z samotnej wyprawy po Amazonii. - W pewnym sensie chciałem zaimponować żonie, chciałem żeby kiedyś dzieci były ze mnie dumne - tłumaczy swoją decyzję o podróży podróżnik, autor miesięcznika "Poznaj świat". Jak zaznacza, do takich projektów trzeba przygotować się fizycznie. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

W Brukseli o przyszłości NATO. Pierwsze takie spotkanie od wyboru Trumpa

W środę odbędzie się pierwsze spotkanie ministrów obrony NATO po objęciu władzy w USA przez Donalda Trumpa. W Brukseli pojawi się nowy szef Pentagonu James Mattis. Czego możemy spodziewać się po spotkaniu? Gościem programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS był Michał Kobosko, szef warszawskiego biura Atlantic Council.

Gen. Koziej w TVN24 BiS: Wracamy do czasów zimnej wojny

- Nie ma innego wyjścia niż reszantażowanie Rosji rozmieszczeniem amerykańskich rakiet w Europie. Moskwa prowadzi ryzykowną grę. Na to Zachód musi odpowiadać podobnie. Wracamy do czasów zimnej wojny - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Rosjanie, mimo protestów ze strony USA, rozmieścili w tajemnicy nowe rakiety samosterujące, naruszając układ o likwidacji pocisków rakietowych średniego i krótszego zasięgu z 1987 roku.

Amerykanie mają być gotowi na atak zombie. Specjalna uchwała

Władze amerykańskiego stanu Illinois chcą, żeby jego mieszkańcy byli przygotowani absolutnie na wszystko, łącznie z... apokalipsą zombie. To nie żart. Ustawodawcy zdecydowali właśnie, że październik będzie "miesiącem gotowości na zombie" (ang. zombie prepardness month). Twierdzą, że jest to sposób na to, aby ludzie częściej myśleli o katastrofach naturalnych i rzeczach, w jakie muszą się w takich przypadkach zaopatrzyć. Jak bowiem wynika z badań 60 proc. Amerykanów nie ma żadnego planu na wypadek katastrofy naturalnej. Materiał programu "24 Godziny".

"Zniewalająca magia pary". Na brytyjskie tory wyjechał parowóz

Superszybkie pociągi, magnetyczna lewitacja, wyśrubowane rekordy - to nie dla nich. W Wielkiej Brytanii miłośnicy kolei długo czekali i wreszcie się doczekali. Po raz pierwszy od pół wieku na tory wyjechał pociąg prowadzony przez parowóz. Może rozpędzić się nawet do 120 km/h. Materiał programu "24 Godziny".

Korea Północna utonęła w czerwonych begoniach

W Korei Północnej trwa właśnie festiwal Kimdzongilia, czyli czerwonych begonii nazwanych na cześć zmarłego w 2011 roku przywódcy Kim Dzong Ila. Odmianę wyhodowano na kilka miesięcy przed śmiercią dyktatora. Materiał programu "24 Godziny".

Oto najlepszy burmistrz świata

Burmistrz belgijskiego miasta Mechelen Bart Somers, został uznany właśnie najlepszym burmistrzem świata w prestiżowym konkursie World Mayor Prize. Wyboru dokonało międzynarodowe jury, ale liczyły się też głosy mieszkańcow. Tym razem wybrano człowieka, który ma na koncie niesamowite sukcesy w przeobrażeniu miasta i w integracji różnych grup społecznych, jak choćby imigrantów i lokalnych mieszkańców. Materiał programu "24 Godziny".

Czy warto brać ślub? Debata Młodych w TVN24 BiS

Czy warto w dzisiejszych czasach brać ślub? Jakie są plusy i minusy małżeństwa? Na te pytania odpowiedzi szukali w Debacie Młodych w TVN24 BiS: Anna Kuropatnicka (Młodzi Demokraci), Magda Zdyra (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Karol Jankowski (Forum Młodych PiS) oraz Michał Polakiewicz (Kukiz' 15).

"Bilans", 14.02

Zmiany w funduszach emerytalnych, plan Morawieckiego, unijny budżet i niewypłacalne firmy to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 14.02

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz poruszyli takie tematy jak ewentualne zmiany w OFE i plan Morawieckiego, który przyjął rząd.

Walentynki na linii frontu. Zobacz, jak żołnierze tęsknią i wyznają miłość

Członkowie Królewskich Sił Powietrznych Australii, wysłani do walki z dżihadystami w Syrii i Iraku, znaleźli moment na to, by nagrać film, na którym wyznają miłość swoim najbliższym. Armia wyemitowała go na swojej stronie internetowej. Australijscy żołnierze przyłączyli się do działań międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu we wrześniu 2014 roku.

Hugh Jackman walczy z rakiem i przestrzega przed słońcem

Aktor Hugh Jackman ponownie trafił na stół operacyjny. Po raz szósty usunięto mu z nosa komórki nowotworowe. Australijski aktor opublikował zdjęcie na Instagramie i opatrzył je wpisem: "pamiętajcie, aby unikać słońca i regularnie się badać". Jackman zmaga się z nowotworem skóry od 2013 roku. Od tego czasu poddaje się zabiegom, które mają powstrzymać rozwój choroby. Aktor podkreśla, że najlepszą metodą walki z rakiem są stałe kontrole. Przyznał też, że powodem jego zmagań z chorobą mogło być zbyt częste opalanie się bez użycia odpowiedniego zabezpieczenie z filtrem słonecznym.

Czy obywatelstwo jest aż tak istotne? Debata Kobiet w TVN24BiS

Szwajcarzy przegłosowali w referendum uproszczenie sposobu uzyskania obywatelstwa w trzecim pokoleniu. O tym, jak istotne jest obywatelstwo dyskutowały uczestniczki Debaty Kobiet: dr Wioletta Wilk-Reguła z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska oraz Małgorzta Zawadka, wieloletnia korespondentka w USA.