Najnowsze

Najnowsze

Raport: jest recepta na przyciągnięcie inwestorów do Polski

Inwestorów zagranicznych może przyciągnąć do Polski odpowiednia polityka gospodarcza, stabilność prawa oraz proste i przejrzyste przepisy podatkowe oraz dotyczące zamówień publicznych – wskazuje ogłoszony w czwartek raport ośrodka analiz Warsaw Enterprise Institute (WEI).

Wskazówka dla Raiffeisena. Od KNF-u

Komisja Nadzoru Finansowego, po odstąpieniu przez Alior Bank od rozmów w sprawie kupna akcji Raiffeisen Bank Polska, oczekuje, że Raiffeisen Bank Polska zadebiutuje na warszawskiej giełdzie do 30 czerwca 2017 roku - poinformował rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski.

Spa w klasztorze, nocleg w zamku. Szukają inwestorów

Rząd Portugalii wystawił na sprzedaż 11 koncesji na budowę hotelu wewnątrz zrujnowanych zabytków. Choć ich nabywcy będą musieli ponieść wielomilionowe nakłady, projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Podupadłe zamki, forty i klasztory wkrótce mogą stać się luksusowymi miejscami noclegowymi.

Afera VW zbiera żniwo. Siedem stolic na dywaniku Brukseli

Po skandalu wokół Volkswagena Komisja Europejska wszczęła w czwartek procedury o naruszenie prawa UE przeciw siedmiu krajom członkowskim, w tym Niemcom i Wielkiej Brytanii, za brak sankcji wobec producentów samochodów w związku z manipulowaniem emisjami.

Jak młodzi postrzegają 500 plus? Debata w TVN24 BiS

150 tys. kobiet odeszło z pracy - tak wynika z najnowszych danych GUS. Czy jest to efekt rządowego programu 500 plus? Jak młodzi postrzegają rządowy program? To tylko niektóre pytania na które odpowiedzi szukali uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS, którymi byli: Katarzyna Babis z Partii Razem, Karol Jankowski z Forum Młodych PiS oraz Michał Jakubek z Młodych Demokratów.

Wodeckiego romans z winylami. Czarne płyty podbijają rynek

Płyty winylowe wracają do łask. W Wielkiej Brytanii melomani już teraz wydają na nie więcej niż na utwory pobierane z sieci - donosi brytyjski dziennik "The Independent". Również w Polsce płyty gramofonowe przeżywają renesans. - Słuchanie muzyki z nich a z internetu, to taka różnica, jak między skrzypcami elektrycznymi a instrumentem Stradivariusa - mówił w TVN24 BiS muzyk Zbigniew Wodecki.

Najbardziej luksusowe linie lotnicze na świecie. Zobacz, co oferują

Etihad Airways to najbardziej luksusowe linie lotnicze na świecie - wynika z rankingu opublikowanego przez portal AirlinesRating.com. Goście TVN24 BIS ekspert lotniczy Polskiego Klubu Lotniczego Grzegorz Brychczyński i pilot, dyrektor operacji lotniczych Jet Story kpt. Oskar Maliszewski opowiadają, jakiego luksusu mogą spodziewać się ich pasażerowie.

Firmowy "śledzik". Ekskluzywny Menel i ekspert od protokołu radzą, jak się ubrać

Strój na firmową Wigilię, czyli dress code przyjęć "na zakładzie". Jak się ubrać, jakich nie popełniać błędów? - Trzymam się jednej takiej podstawowej zasady. Patrząc na to, że Wigilia jest tylko raz w roku, wiem, że należy być eleganckim - przyznał Kamil Pawelski Ekskluzywny Menel. Z kolei Adam Jarczyński z Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety radzi, by dostosowywać się do okoliczności.

NBP: Kredyty walutowe nie kreują ryzyka dla systemu

Kredyty walutowe nie kreują ryzyka systemowego - ocenia w najnowszym raporcie o stabilności systemu finansowego NBP. Autorzy raportu zalecają jednak, by podejmowane działania w tym obszarze zapewniały zachowanie stabilności systemu finansowego.

"National Geographic" wybrało najlepsze zdjęcia. Fotograf tłumaczy, jak robić podobne

Dziennikarze „National Geographic” wybrali najbardziej wyjątkowe zdjęcia obrazujące świat w 2016 roku. - Kłopot z fotografią współcześnie jest taki, że jesteśmy zderzani codziennie z tysiącami zdjęć, obrazów. W tych czasach trudno jest wymyślić, atrakcyjnie w sposób oryginalny i nowy, ciekawy pokazać coś w zdjęciach. To jest dopiero prawdziwe wyzwanie - przyznał w "Poranku na BiS" fotograf i autor „National Geographic” Dominik Skurzak, który radził także na co zwracać uwagę, fotografując.

Mikołaj nie trafił z prezentem? Blajer obala mity na temat reklamacji

Co zrobić ze świątecznym prezentem, jeśli nie do końca nam odpowiada lub jest wręcz wadliwy? Choć jest na szereg rozwiązań, to sprzedawcy często o tym nie informują, bądź wprowadzają nas w błąd, licząc na to, że nie zdecydujemy się na zwrot. O prawach konsumenckich i mitach na temat reklamacji w programie „Biznes dla Ludzi” opowiadał Paweł Blajer.

Buntownik, gorszy syn. Książę Harry dziś jest filantropem

- Wszyscy dopatrują się podobieństwa - przynajmniej fizycznego - między księżną Dianą a jej starszym synem Williamem. Okazuje się, że po mamie skłonności do filantropii i akcji pomocowych odziedziczył młodszy syn - Harry. Jemu było trudniej się odnaleźć, ponieważ on był ten gorszy, bardziej zbuntowany, pamiętamy jego różne wybryki - mówił w TVN24 BiS Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku ze Szkoły Głównej Handlowej. Zastanawiał się także nad tym, czy działalność charytatywna stała się po prostu modna wśród polityków.

Syn Beckhamów drugim Bieberem? Wydał swój pierwszy singiel

Syn emerytowanego piłkarza oraz członkini zespołu Spice Girls 11-letni Cruz Beckham zapragnął podbić rynek muzyczny. Wydał swój pierwszy singiel o tytule „If Everyday Was Christmas”, z którego dochód zostanie przeznaczy na cele charytatywne. Jego kariera może nabrać tempa, ponieważ trafił pod skrzydła Scootera Browna, menadżera, który stoi za sukcesem Justina Biebera. Szanse na muzyczną karierę w Poranku TVN24BiS oceniała dziennikarka Gabi Drzewiecka.

Apteki zadłużają się na potęgę. "W branży dzieje się coś niedobrego"

W Polsce działa niespełna 15 tys. aptek. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że ponad 1,2 tys. z nich ma niezapłacone w terminie zobowiązania na łączną kwotę przekraczającą 52 mln złotych. Od początku roku liczba dłużników z tej branży zwiększyła się o prawie 12 proc., ale jeszcze bardziej gwałtownie wzrosło ich łączne zadłużenie - o ponad 30 proc.

Przez 500 plus kobiety rezygnują z pracy? Ekspertki: za wcześnie na takie wyroki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) autorstwa GUS, blisko 150 tys. kobiet zrezygnowało z pracy powodu programu 500 plus. Zdaniem Karoliny Goś-Wójcickiej z Instytutu Spraw Obywatelskich, jest wciąż zbyt wcześnie na takie wyrokowania. Pojawiają się także wątpliwości dotyczące metodologii przy przeprowadzaniu badań. - Absolutnie nie mamy teraz danych, które pozwoliłyby nam twardo powiedzieć, że takie zmiany właśnie obserwujemy i jest to efekt w szczególności świadczenia 500 plus - przyznała Iga Magda, wiceprezes zarządu Instytutu Badań Strukturalnych.

Megatransakcja staje się faktem. PZU i PFR przejmują Pekao

PZU i PFR zgadzają się kupić 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł, w tym PZU zapłaci 6,46 mld zł - poinformował PZU w komunikacie. - Dzięki sfinalizowanej transakcji PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej, będącą liderem zarówno w ubezpieczeniach, sektorze bankowym i zarządzaniu aktywami - powiedział Michał Krupiński, prezes PZU.

Lego zmienia prezesa. Śpiewająco wyciągnął firmę z kryzysu

Jorgen Vig Knudstorp, prezes Lego rezygnuje z funkcji. Wraz z końcem roku przestanie zarządzać duńską firmą. Jego zadania przejmie Badi Padda, obecny dyrektor operacyjny Lego. Knudstorp pozostanie jednak w firmie i zostanie szefem nowego działu w grupie. Warto pamiętać, że to właśnie on wyciągnął firmę z kryzysu i uczynił z niej jednego z najbardziej dochodowych na świecie producentów zabawek.