Najnowsze

Najnowsze

Torzewski w TVN24 BiS: jeżeli chodzi o śpiewanie, nie ma znaczenia, czy to Mediolan, czy Mińsk Mazowiecki

- Nieważne gdzie się śpiewa dlatego, że ludzie są wszędzie - wskazywał w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS Marek Torzewski. Jak mówił, sam w latach 90. był na koncercie wybitnego śpiewaka Placido Domingo w kościółku, który mógł pomieścić zaledwie nieco ponad 30 osób. - To że gmachy opery są jakimś sanktuarium muzyki operowej, to jest zupełnie inna sprawa. Natomiast jeżeli chodzi o śpiewanie generalnie, nie ma żadnego znaczenia, czy to jest Mediolan, czy to jest Mińsk Mazowiecki - podkreślał Marek Torzewski.

Podróż po chińskich wioskach

- Mnie szczególnie do serca przypadło południe Chin, prowincje sąsiadujące z Wietnamem, Laosem, Birmą - mówi Anna Jaklewicz, która spędziła w tym kraju w sumie ponad dwa lata. Jak dodaje, są to rejony ciekawe pod względem etnicznym. Zdaniem autorki książki "Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta", wizytówką Azji są tarasy ryżowe w prowincji Yunnan. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Amerykański gigant przenosi się do Wielkiej Brytanii. Brexit mu nie przeszkadza

McDonald's przenosi swoją bazę podatkową z Luksemburga do Wielkiej Brytanii. Rzeczniczka sieci powiedziała, że przesunięcie rezydencji podatkowej dla swoich operacji spoza USA nie jest związane z uzyskaniem lepszych stawek podatku od osób prawnych, ale ma uczynić działalność bardziej wydajną. McDonald's wskazał, że wybrał Wielką Brytanię ze względu "na znaczną liczbę pracowników" w Londynie.

Cheerleaderki chcą walczyć o medale. Fantastyczny taniec w TVN24 BiS

Pokazy akrobatyczne już niedługo mogą być nową dyscypliną na Igrzyskach Olimpijskich. - Mam nadzieję, że będziemy miały okazję wystąpić, więc będziemy mocno pracować - mówi Joanna Rudnicka, manager Cheerleaders Wrocław. Jak dodaje, cheerleading to bardzo ciężka praca. - Dziewczyny wkładają bardzo dużo siebie (...) treningi mamy trzy razy w tygodniu, dziewczyny dodatkowo muszą pracować nad swoim ciałem - wskazuje. Na antenie TVN24 BiS nie zabrakło także zapierającego dech w piersiach pokazu tancerek z Cheerleaders Wrocław.

"To będzie dodatkowe paliwo". Korzeniowski o ojcostwie Lewandowskiego

- Jestem przekonany, że dla Roberta Lewandowskiego, dla jego rodziny, to będzie coś bardzo specjalnego (...) będzie fajnym, dodatkowym paliwem - mówi o ojcostwie Roberta Lewandowskiego Robert Korzeniowski, lekkoatleta, były chodziarz i mistrz olimpijski. Jednocześnie na swoim przykładzie zwraca uwagę, że "czasami trzeba wziąć poprawkę na to, że nasze dziecko nie musi być przyszłym medalistą olimpijskim, reprezentantem kraju".

Przeżył katastrofę lotniczą. Brazylijski piłkarz wraca do zdrowia

- Dziękuję wszystkim, którzy martwili się o mój stan zdrowia. Chcę wam powiedzieć, że rehabilitacja przebiega dobrze. Niedługo przylecę do Brazylii i tam będę wracał do zdrowia - mówi Alan Ruschel, piłkarz Chapocoense. Był jedną z ledwie sześciu osób, które przeżyły ubiegłotygodniową katastrofę lotniczą w Kolumbii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ceny ropy rosną. Rynek czeka na spotkanie OPEC

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną i są ponownie powyżej 51 dolarów za baryłkę. Przed OPEC ciężka sobota - kartel musi przekonać innych dostawców ropy, spoza organizacji, aby również obniżyli produkcję surowca - podają maklerzy.

Jordan wygrał walkę o swoją markę. "Nic nie jest ważniejsze"

Legenda koszykarskiej ligi NBA Michael Jordan po ponad czterech latach batalii prawnej wygrał sprawę przeciw chińskiemu producentowi ubrań i butów sportowych za bezprawne wykorzystanie swojego wizerunku. Wyrok wydał Najwyższy Sąd Ludowy w Pekinie. - Chińscy konsumenci zasługują na to, by wiedzieć, że Qiaodan Sport i jej produkty nie mają ze mną żadnego związku. Nic nie jest ważniejsze niż ochrona praw jednostki do nazwiska. Decyzja sądu udowodniła znaczenie tej zasady - powiedział sześciokrotny mistrz NBA z Chicago Bulls.

"Darmowy obowiązek nauki przyciąga uchodźców". To ma się zmienić

Dzieci nielegalnych imigrantów bez prawa do darmowej edukacji. Taki pomysł pojawił się właśnie we Francji, a jego autorką jest Marine Le Pen. - Nie chcę żeby dzieci nielegalnych imigrantów były wysyłane do szkoły obowiązkowo i za darmo. Myślę, że darmowy obowiązek nauki przyciąga uchodźców - mówi liderka Frontu Narodowego. Jej zdaniem, "trzeba stworzyć prawo, które wprowadzałoby okres oczekiwania dla uchodźców". - Myślę, że musi minąć pewien okres, w którym imigrant dostanie zezwolenie na korzystanie z publicznej edukacji i programów socjalnych - tłumaczy Marine Le Pen.

Na skuterze z Bolkiem i Lolkiem. "Dorośli też świetnie się bawili"

- W zeszłym roku udało mi się pojechać na pięć tygodni do Indii i przy okazji podróży wzdłuż Gangesu udało mi się zrobić kino objazdowe z naszym "Bolkiem i Lolkiem" i "Reksiem" - opowiada Robert "Robb" Maciąg, autor projektu "Tuk tuk cinema". Jak mówi, reakcje były bardzo pozytywne. - To, że dzieciaki jakoś to przeżywały, to oczywiste. Największym zaskoczeniem było, że dorośli też świetnie się bawili - dodaje. Robert "Robb" Maciąg wskazuje, że wraz z żoną podobne kino robił już dwa lata wcześniej w Nepalu. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Świnka Peppa" w wersji halal. Muzułmanie zbierają pieniądze

"Świnka Peppa" w ogniu krytyki australijskiej Narodowej Rady Imamów. Dlatego muzułmański duchowny apeluje do rodziców o fundusze na produkcję swojej własnej kreskówki - "Barakah Hills". Bajka ma wspierać wartości islamu, ma także pokazywać, że muzułmanie to w swoich społecznościach dobrzy obywatele. Producent liczy, że dzięki zbiórce uda się dokończyć produkcję skierowaną do przedszkolaków. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Kosmiczne jajko" za 321 mln euro. Z pieniędzy podatników

321 milionów euro - tyle z pieniędzy unijnych podatników przeznaczono na budowę nowej siedziby Rady Europejskiej. Pierwotnie projekt z 2004 roku miał kosztować jednak 81 mln euro mniej. - Małe przekroczenie kosztów, nic wielkiego, garstka punktów procentowych, a nie 50-100 proc., jak to bywa przy takich dużych projektach - ocenił William Shapcott, dyrektor administracyjny budynku Rady Europejskiej w Brukseli. W budynku są m.in. 3750 okna, a niektórzy nazywają go "kosmicznym jajkiem". Pierwsze spotkania w nowej siedzibie będą miały miejsce w styczniu 2017 roku. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Demografia może być największą barierą w rozwoju gospodarczym"

Demografia może być największą barierą w rozwoju gospodarczym Polski – ocenili eksperci w trakcie II Kongresu Przemysłowego, który odbywa się w Karpaczu (Dolnośląskie). Jak mówili, powinniśmy być zadowoleni z dotychczasowego dorobku i obecnego stanu gospodarki.

Ile wyniosła luka podatkowa VAT w tym roku? Szacunek ekspertów

PwC szacuje, że w 2016 roku luka podatkowa VAT w Polsce wyniesie ok. 2,5 proc. PKB - podał w czwartek partner w PwC Tomasz Kassel podczas seminarium mBanku i CASE "Jak walczyć z oszustwami VAT?". Oznacza to spadek o 0,3 pkt. proc. PKB w porównaniu z 2015 r.

Prywatność dzieci w sieci. Debata Kobiet w TVN24BiS

Młoda Austriaczka pozwała swoich rodziców za publikowanie jej zdjęć z dzieciństwa na Facebooku. O tym, czy wrzucanie zdjęć pociech w sieci społecznościowej jest naruszeniem ich praw dyskutowały uczestniczki „Debaty Kobiet” - Joanna Tracewicz, blogerka i dziennikarka, adwokatka Wioletta Gwizdała, Ewa Dziemidowicz z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Edyta Ziajowska, coach i pedagog.

Obniż należny podatek. Oto cztery sposoby

Wpłata na IKZE, czy ulga na internet - to tylko niektóre sposoby na to żeby zapłacić mniejszy podatek za 2016 rok. Jak to zrobić i do kiedy w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

"Bilans", 08.12

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił o gigantycznej transakcji związanej z zakupem banku Peako. O tym co to oznacza dla klientów i inwestorów wyjaśniali prof. Jan Czekaj, były członek Rady Polityki Pieniężnej oraz Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

"Biznes dla Ludzi", 08.12

Gigantyczna transakcja PZU oraz deficyty kadrowe w Polsce - to tematy, które zdominowały program "Biznes dla Ludzi". Paweł Blajer mówił także o czterech sposobach na PIT.