Najnowsze

Najnowsze

Ta reforma będzie "bardzo niekorzystna społecznie". Ekspert ostrzega przed planami rządu

Całość planowanych zmian jest bardzo niekorzystna społecznie - dla gospodarki, rynku kapitałowego i przyszłych emerytów - ocenia plany reformy systemu emerytalnego Cezary Mech, były szef dawnego Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi. Uważa on, że najbardziej zainteresowane zmianą obecnego systemu są instytucje finansowe, które będą głównym beneficjentem tych zmian. Ostrzega on, że w praktyce może to oznaczać niższe świadczenia.

Linie lotnicze robią krok do bankructwa. Za duże, by upaść?

Włoskie linie lotnicze Alitalia poinformowały, że rozpoczynają procedurę prowadzącą do ogłoszenia upadłości. Na spotkaniu akcjonariuszy glosowali oni jednogłośnie za taką decyzją. Tymczasem Alitalia ma działać normalnie, a loty mają odbywać się według rozkładu. Włoski rząd udzielił liniom kredytu na czas trwania procedury, która ma zdecydować czy Alitalia przetrwa, czy też będzie musiała upaść.

Majowy maraton wydatków. "Głęboki drenaż portfeli polskich rodzin"

Maj zawiera w sobie kumulację dni wolnych – zaczynając od długiego weekendu majowego, przez uroczystości kościelne, czyli pierwszą komunię świętą, po Dzień Matki czy Dzień Dziecka. To wszystko sprawia, że staje się on prawdziwym maratonem wydatków. Kredyty mogą okazać się przydatnym rozwiązaniem, ale tutaj łatwo wpaść w pułapkę - uważa Anna Krzyżewska, ekspert Open Finance.

Trwa protest w popularnych sklepach. Nie ma "większych utrudnień w zakupach"

Pracownicy ponad tysiąca sklepów biorą udział akcji "Pan da" organizowanej przez NSZZ "Solidarność" - podała związkowa organizacja. W ten sposób zwracają uwagę na - ich zdaniem - złe warunki pracy, czyli między innymi niskie płace i ciągłe braki kadrowe. - To nie jest strajk włoski, ale akcja informacyjna - mówi Alfred Bujara z Solidarności. Sieci handlowe informują zaś, że nie ma utrudnień w zakupach.

Zobaczyć takie auto to gratka. Zlot volkswagenów

Zobaczyć Volkswagena Karmann to w Polsce prawdziwa gratka. Po polskich drogach jeździ obecnie około 30 egzemplarzy tych aut, a kilkanaście z nich pojawiło się na zlocie w Piasku koło Pszczyny. Zobacz materiał TVN Turbo.

Ceny polis OC drastycznie skoczyły. Na obniżki nie mamy co liczyć

O 45 proc. zdrożały w ciągu roku ceny polis OC. W tym roku średnia cena polis wynosi ponad tysiąc złotych, podczas gdy rok temu było to około 730 zł. Dlaczego tak duże podwyżki? - Wojna cenowa między ubezpieczycielami. W którymś momencie ten sektor zaczął być tak nierentowny, że trzeba tych pieniędzy zwyczajnie dosypać. Te ceny muszą wzrosnąć. Oczywiście to nie jest argument dla kierowców - tłumaczy Agnieszka Durska z portalu mfind.pl. Dodaje, że ubezpieczyciele wyhamowali już podwyżki. Średnie ceny ubezpieczenia najwyższe są we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. Z kolei najmniej płacą obecnie mieszkańcy Opola, Rzeszowa czy Kielc. Zobacz materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Jak można stracić firmę i majątek. Poznaj rozszerzoną konfiskatę

Zgodnie z nowymi przepisami, obecnie to na oskarżonym spoczywa obowiązek udowodnienia, że posiadane mienie zdobył legalnie. Prokuratura będzie miała możliwość natychmiastowego zabezpieczenia mienia na potrzeby ewentualnej późniejszej konfiskaty - to tylko niektóre zmiany w Kodeksie karnym, jakie od niedawna obowiązują.

Które polskie miasta są przyjazne kierowcom? Zaskakujące wyniki rankingu

Gdzie jest najmniej kolizji, najmniej płaci się za parkowanie i najszybciej jeździ? Właśnie opublikowano ranking najbardziej przyjaznych polskich miast dla kierowców. Do stworzenia raportu posłużyły opinie kierowców korzystających z popularnego systemu wzajemnego ostrzegania zmotoryzowanych. Jak się okazuje, co trzy sekundy są zgłaszane zdarzenia na drogach. Wyniki badania są dość zaskakujące. Zobacz materiał programu "Raport" w TVNTurbo.

Rewolucja w odprawach. Rozmowa z obsługą na lotnisku odchodzi do lamusa

Automatyczna odprawa, samoobsługowe kioski czy check-in poprzez aplikację mobilną - te opcje na lotniskach już nie dziwią. Odprawa przez internet to bowiem już standard, co sprawia, że podróżni nie muszą dłużej stawiać się w terminalu na kilka godzin przed wylotem i spędzać dłużących się chwil w kolejkach.

Tajniki wspinaczki na najwyższe szczyty. "Góry dziksze niż Himalaje"

To będzie wyprawa w góry dziksze niż Himalaje - mówi o planowanym ataku na Broad Peak Monika Witkowska, podróżniczka, dziennikarka i autorka książek. Jak wskazuje, "to góra sąsiednia do K2, dlatego wyprawa daje gwarancję przepięknych widoków". Witkowska wskazuje, że w przygotowaniach do takiej wspinaczki ważne jest praktycznie całe ciało. - Ważne są mięśnie kręgosłupa, brzucha, dlatego że my wnosimy naprawdę bardzo duże ciężary - zwraca uwagę gość cyklu "Pokaż nam świat".

Zrujnowała materialnie miliony osób. Pół wieku wojny domowej

Ta wojna pochłonęła prawie 250 tysięcy ofiar śmiertelnych, a niemal 8 milionów osób wygnała z domów. Kolumbia po ponad 52 latach jest na drodze do pokoju. - To chyba najdłuższa wojna domowa współczesnego świata. Toczona przez kilka armii, z tego tylko jedną regularną - mówi Maciej Stasiński, autor reportażu o zmianach zachodzących w tym kraju Ameryki Południowej. - Wojna wzięła się z późnych lat czterdziestych, kiedy doszło do bardzo ciężkich starć między dwiema partiami - przypomina gość TVN24 BiS.

Niecodzienna podróż. Co musisz wiedzieć o wyprawie do komunistycznej Korei

Ponad 12,5 tysiąca złotych trzeba zapłacić za ośmiodniową wycieczkę do Korei Północnej. Walutą tego kraju jest won północnokoreański, ale turyści płacą w euro lub dolarach. Różnica w czasie między Polską a Koreą Północną wynosi 6,5 godziny. Jak wskazuje Jakub Porada, popularnymi daniami są bulgogi - marynowane i grillowane mięso, zawijane z warzywami w sałatę. Zobacz materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Niewidome dzieci uczyły się samochodów. "To po prostu trzeba wyczuć"

Nie mogą ich zobaczyć, ale mogą usłyszeć i dzięki temu bezpieczniej podróżować. Dzieci z ośrodka dla niewidomych i niedowidzących miały okazję usiąść w samochodach i nauczyć się prawidłowej reakcji podczas hamowania. Specjalne szkolenie zorganizowano dla nich w Laskach koło Warszawy. Miało pokazać dzieciom, ile czasu potrzebuje samochód, by się zatrzymać i oswoić uczniów z ruchem pojazdów. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Zobacz, jak dodge pali gumę na siódmym biegu

Silnik V8 o pojemności 6,2 litra, 707 koni mechanicznych, sprint do setki w 3,6 sekundy i prędkość maksymalna 320 kilometrów na godzinę. Średnie spalanie w ruchu miejskim to 35 litrów. Oto Dodge Challenger SRT Hellcat. Zobacz, jak pali gumę na siódmym biegu. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Stół, ekran i ładowarki do telefonów. Rewolucja w polskich pociągach

Polska Kolej zapowiada ułatwienia dla podróżnych. Przewoźnik udostępni pasażerom nowe wagony, które mają zachęcać do pracy w trakcie przejazdu. W wybranych pociągach do dyspozycji podróżnych będzie sprzęt biurowy, ekspres do kawy, nie zabraknie ładowarek do telefonów. Z miejsc będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które mają bilet.