Najnowsze

Najnowsze

Ceny paliw na stacjach. Sprawdź, za ile zatankujesz

W tym tygodniu zobaczyliśmy sporą podwyżkę cen paliw, ale w kolejnych dniach tendencja może się odwrócić - informują informatycy paliwowi. Ich zdaniem kluczowe może być działanie operatorów stacji na rzecz poprawy marż. Pod koniec tygodnia za benzynę bezołowiową 95 trzeba zapłacić od 4,71 do 4,76 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 od 5,01 do 5,05 zł/l, olej napędowy 4,61-4,67zł/l.

W USA przybyło nowych miejsc pracy

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w styczniu wzrosła o 227 tys. wobec 157 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Stopa bezrobocia wyniosła 4,8 proc.

LOT szykuje nowe połączenie

Polskie Linie Lotnicze LOT od 2 marca tego roku uruchomią bezpośrednie rejsy na trasie Zielona Góra - Warszawa - poinformowała w piątek spółka. Loty będą wykonywane pięć razy w tygodniu samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać ok. 80 pasażerów.

Co grozi Unii Europejskiej? Ruszył szczyt UE na Malcie

- Unia Europejska będzie na tyle silna, na ile sama zdecyduje w obliczu takich zagrożeń jak nacjonalizm, ekonomiczny populizm i nowa prężąca muskuły Ameryka Donalda Trumpa - mówi wywiadzie dla "Financial Times" w przeddzień szczytu na Malcie - wiceszef KE Frans Timmermans. Jak więc zdecyduje Europa? Gośćmi programu "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiS byli Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Tomasz Wołek, publicysta.

Sałata za 9 zł. W Polsce drożyzna, w brytyjskich sklepach ograniczenia zakupów

Szykuje się bardzo trudny przednówek. Od 50 do nawet 230 proc. wzrosły ceny importowanych warzyw w Polsce - wynika z danych Rynku Hurtowego Bronisze, gdzie zaopatruje się m.in. Warszawa. Drożeją sałata lodowa, szpinak, papryka, brokuły, pomidory. Z problemami zmaga się także Wielka Brytania, a tamtejsze sklepy racjonują sprzedaż warzyw - donosi BBC.

Biznesmeni chcą zmiany decyzji Trumpa. Musk z wizytą u prezydenta

Elon Musk sprzeciwia się antyimigranckiemu dekretowi Donalda Trumpa. Szef i założyciel Tesli obiecał przekazać prezydentowi swoje obiekcje podczas piątkowego spotkania rady biznesu w Białym Domu. Musk stwierdził, że zarówno on jak i inni uczestnicy rady wyrażą swoje obiekcje co do dekretu, który tymczasowo zakazuje wjazdu do USA wszystkim uchodźcom i obywatelom z siedmiu państw zamieszkanych w większości przez muzułmanów. Biznesmen powiedział również, że zasugeruje prezydentowi zamianę polityki.

Sprzedaż detaliczna rośnie. Ale już słabiej

Sprzedaż detaliczna w Polsce w grudniu 2016 roku wzrosła o 4 proc. rdr, po wzroście o 7,8 proc. rdr w listopadzie - podał w piątek Eurostat. Dodano, że w ujęciu miesięcznym sprzedaż spadła o 1,7 proc.

Portal kluczowej instytucji wyłączony. "Próba ingerencji z zewnątrz"

Strona Komisji Nadzoru Finansowego jest niedostępna od wielu godzin. "Zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny obsługujący stronę internetową" - poinformował tvn24bis.pl Jacek Barszczewski, rzecznik instytucji. Eksperci donoszą także o problemach banków i podejrzewają "najpoważniejszy ujawniony atak na infrastrukturę krytyczną oraz sektor bankowy w historii naszego kraju".

Wirtualna rzeczywistość, realne problemy. "Sprzęt jest wciąż za drogi"

Wirtualna rzeczywistość to coraz trudniejszy rynek dla firm technologicznych. Koncerny inwestują ogromne zasoby w takie rozwiązania, a wielkich zysków przynajmniej na razie nie widać. W 2016 roku sprzedaż hełmów do rozszerzonej rzeczywistości przyniosła mniej niż 1 mld dolarów, a to niewiele w porównaniu z innymi gałęziami nowoczesnego przemysłu.

Ustawa o wielkiej Warszawie. Zandberg proponuje "oczywiste rozwiązanie"

- W Warszawie mamy do czynienia z kolejną odsłoną tego, co wcześniej działo się w Dobrzeniu Wielkim. To znaczy z arogancją, narzuceniem swojej woli przez lokalne środowisko polityczne związane z władzą centralną bez liczenia się z opiniami ludzi - mówi Adrian Zandberg z Partii Razem. - Uważamy, że oczywistym rozwiązaniem powinno być zapytanie o zdanie mieszkańców, zarówno obecnej Warszawy i jak gmin i powiatów okalających, czy projekt im się podoba - podkreśla gość "Poranka" w TVN24 BiS. Zdaniem szefa Razem, "tak daleko idące zmiany bez zgody obywateli, to prosty sposób na to, żebyśmy ośmieszali samorządność".

Podsłuchowy skandal na Wyspach. W tle rasizm w policji

Policja nielegalnie sprawdzała połączenia dziennikarzy lokalnej gazety, którzy pisali o sprawie rasizmu w jednej z jednostek. Próbowano ustalić, kto przekazuje niewygodne dla funkcjonariuszy doniesienia. Sąd właśnie orzekł, że było to bezprawne, ale konkretnych osób jeszcze nie pociągnięto do odpowiedzialności. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Tinder dla orangutanów. Ten projekt może ocalić gatunek

Jak skojarzyć zwierzęta z odległych zoo żeby stworzyły owocny związek? Naukowcy z Holandii prowadzą właśnie badania nad znalezieniem partnera dla samicy orangutana. Ma ona wybrać kandydata poprzez wskazania zdjęcia na wyświetlaczu. Wygląda to trochę jak aplikacja Tinder, ale to naprawdę poważny projekt badawczy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Telefon Hitlera na aukcji. Sprzedawcy liczą na 300 tysięcy dolarów

Historyczny aparat wodza III Rzeszy wystawiony na aukcji w USA. Telefon został odnaleziony w bunkrze Hitlera w 1945 roku przez jednego z brytyjskich żołnierzy. Teraz na aukcję urządzenie wystawia jego rodzina, a licytacja odbędzie się w domu aukcyjnym w amerykańskim stanie Maryland. Sprzedawcy liczą nawet na 300 tysięcy dolarów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans", 2.02

Problemy finansowe Johnny'ego Deppa, zatrzymanie gangsterów z mafii pruszkowskiej, 25 lat więzienia za wyłudzanie VAT oraz spotkanie Putina z Orbanem to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 2.02

Kontrola zwolnień lekarskich, 25 lat więzienia za wyłudzenie VAT oraz walka ze smogiem to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz.

Belka o nowym prawie: przypomina mi to czasy kary śmierci za handel mięsem za Gomułki

Senat zaakceptował nowelę Kodeksu karnego, zakładającą m.in. karę 25 lat więzienia za fałszowanie faktur VAT, których wartość przekracza 10 mln zł. Prof. Marek Belka, były premier i minister finansów określił to "pomysłem z piekła rodem", który może zaszkodzić niektórym przedsiębiorcom. - Najpierw zostanie im skonfiskowany majątek, a potem będzie im grozić 25 lat więzienia. Jako żywo przypomina to czasy kary śmierci za handel mięsem za Gomułki - powiedział w programie "Fakty po Faktach".

Dobra passa złotego. Dolar już poniżej 4 zł

Podczas czwartkowej sesji złoty zyskiwał przede wszystkim wobec dolara i funta, ale analitycy spodziewają się, że zwłaszcza wobec amerykańskiej waluty od piątku może przestać się umacniać. Wskazują też, że notowania złotego wobec euro i franka szwajcarskiego trochę spadły.