Najnowsze

Najnowsze

Wielka awaria, karty pobierały pieniądze podwójnie. "Środki zostaną zwrócone"

"Konta bankowe niektórych posiadaczy kart Mastercard mogły zostać obciążone podwójnie" - poinformowała firma płatnicza. Komunikat w tej sprawie opublikował też Alior Bank, a o problemach z płatnościami informowali w ostatnich dniach internauci. Mastercard zapewnia, że pracuje nad identyfikacją podwójnie naliczonych transakcji i automatycznie zostaną one skorygowane, bez konieczności składania reklamacji.

Alarmująca sytuacja w Syrii. W atakach giną rzesze ludzi

Pięciu nowych ataków z powietrza dokonano w środę na będące pod kontrolą rebeliantów tereny na północnym zachodzie Syrii, gdzie dzień wcześniej w ataku chemicznym zginęło ponad 70 osób - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Gośćmi "Otwarcia dnia" w TVN24 BiS byli Michał Kurpiński, wiceprezes Fundacja Wolna Syria oraz dr Marcin Andrzej Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Tak ważnego spotkania jeszcze nie było. Xi Jinping w Białym Domu

W czwartek do Stanów Zjednoczonych z dwudniową wizytą przybywa prezydent Chin Xi Jinping. Wśród gospodarczych punktów spotkania prezydent Donald Trump zamierza poruszyć między innymi kwestię deficytu w handlu USA z Chinami. O wizycie w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS dyskutowali Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego oraz Sylwester Szafarz, były konsul generalny RP w Szanghaju.

Ruszy budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jest podpis prezydenta

Specustawa zakładająca przekopanie Mierzei Wiślanej została podpisana przez prezydenta. Budowa kanału ma ruszyć już w przyszłym roku. Nowa trasa ma zapewnić swobodną żeglugę i uniezależnić Polskę od Rosji, ale przeciwni są mieszkańcy okolicznych kurortów i ekolodzy. Boją się o zniszczenie plaż.

Marczuk o 500 plus: ten program wszystkich traktuje tak samo

- Gminy mają problem, bo po świadczenia zgłaszają się do nich "weekendowi tatusiowie" - mówił w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, zapowiadając korekty w programie 500 plus, dotyczące opieki naprzemiennej. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej odpierał też zarzuty opozycji, że program nie trafia do samotnych matek. - Jeżeli patrzymy na dane statystyczne, to w programie mamy więcej samotnych rodziców niż rodzin wielodzietnych. Program traktuje wszystkich dokładnie tak samo, dla wszystkich zasady są identyczne - podkreślał.

To będzie prawdziwe megamiasto. Ludniejsze niż trzy Polski

Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział budowę niedaleko Pekinu specjalnej strefy ekonomicznej. Ma ona scalić teren stolicy z miastem Tianjin (Tiencin) i pozostałą częścią prowincji Hebei w gigantyczne megalopolis z ponad 130 milionami mieszkańców.

Stopy ani drgną. Kiepskie wieści dla oszczędzających

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

Borowski: polityka rządu to walenie w bębny, które zagłusza prawdę

- Bardzo mnie martwi to, co się dzieje. Nasze władze lekceważą i łamią wszelkie zasady, które ukonstytuowały Unię Europejską, do której aspirowaliśmy, należymy i w której chcielibyśmy odgrywać dużą rolę. Ta polityka w tym przeszkadza - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS senator Marek Borowski. Jak dodał, polityka rządu przypomina "walenie w bębny". - To ma zagłuszyć prawdę. A prawda jest taka, że zdecydowana większość krajów Unii patrzy na nas z dystansem - podkreślił.

Kobiety średnio zarabiają mniej od mężczyzn. Oto twarde dowody

Kobieta musi przeciętnie pracować 15 miesięcy, aby zarobić tyle samo, co mężczyzna w rok. Amerykanie obchodzili właśnie dzień równej płacy (Equal Pay Day), a w programie "24 Godziny" sprawdzaliśmy, w których branżach są największe, a w których najmniejsze różnice płacowe między obiema płciami.

Dlaczego świat nie opłakuje Petersburga? Rosjanie się zastanawiają

Po zamachu w metrze w Petersburgu w bardzo niewielu miejscach na świecie pojawiły się wyrazy solidarności z Rosją. Chodzi na przykład o podświetlenia znanych budynków w barwy rosyjskiej flagi. Przez rosyjskie - ale nie tylko - media przetoczyła się dyskusja o powodach takiego podejścia. Sprawie przyglądał się Michał Sznajder w programie "24 Godziny".

Rozumiesz młode pokolenie? Czekają na ciebie świetne zarobki

Luka międzypokoleniowa to coraz większy problem wielu firm. Przełożeni nie są w stanie porozumieć się z pracownikami z pokolenia obecnych 20-30 latków. I tu właśnie otworzyła się szansa na biznes dla specjalistów. Bo konsultanci, którzy doradzają, jak zrozumieć millenialsów, dostają nawet 20 tysięcy dolarów za godzinę pracy. Materiał programu "24 Godziny".

Maszyny mogą zastąpić Polaków. "3...2...1" Roberta Stanilewicza

Producenci robotów zacierają ręce, a Polacy mają się czego obawiać. W cyklu "3...2...1" Robert Stanilewicz mówił o tym, że po Brexicie maszyny mogą zastąpić pracowników w Wielkiej Brytanii. Wspomniał także wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas wizyty w USA, który stwierdził, że "system sądowniczy w Polsce przeszedł z PRL do III RP suchą nogą bez głębszej transformacji". Zwrócił również uwagę na postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który chce wiedzieć, w jaki sposób banki ustalają kursy walut.

"Bilans", 04.04

W "Bilansie" Robert Stanilewicz mówił o tym, że Polska może być największym przegranym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Takie analizy podała agencja Bloomberg. Gośćmi programu byli ekonomista Marek Zuber oraz Paweł Sołtys z "Pulsu Biznesu".

Fatalna sytuacja lotnisk regionalnych. Brexit może być gwoździem do trumny

Tylko pięć na 14 regionalnych portów lotniczych w Polsce jest rentownych - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych. - Duży wpływ na liczbę pasażerów może mieć Brexit, bardzo dużo samolotów lata z Europy do Wielkiej Brytanii - ocenił Leszek Chorzewski, kierujący podwarszawskim lotniskiem Modlin.

"Biznes dla Ludzi", 4.04

Korekty w programie Rodzina 500 plus, nowe limity w programie Mieszkanie dla Młodych, odświeżony banknot euro oraz wiosna na rynku pracy to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Nowe pięćdziesiątki trafiły do obiegu w strefie euro. Mają dodatkowe zabezpieczenia

Europejski Bank Centralny (EBC) 4 kwietnia ogłosił wejście do obiegu nowego banknotu 50 euro, który jest lepiej zabezpieczony przed fałszowaniem. W górnej części hologramu znajduje się okienko z portretem, które pod światło staje się przezroczyste i ukazuje twarz Europy - postaci z mitologii greckiej. Taki sam portret pojawia się na znaku wodnym. Kolejnym zabezpieczeniem jest szmaragdowa liczba, czyli oznaczenie nominału, które oglądane pod kątem wygląda, jakby przesuwał się po nim promień światła. 50 euro to najczęściej używany nominał. W obiegu jest ich ponad 9 miliardów, co stanowi 46 proc. wszystkich banknotów euro.