Najnowsze

Najnowsze

Chcą zmienić opłatę za radio i telewizję. Wiemy, ile ma wynosić

Projekt ustawy o opłatach abonamentowych uzyskał już pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i w czwartek ma być rozpatrzony przez Komitet Stały. - Ta opłata wynosiłaby około 8 złotych miesięcznie. Jednak wymaga to zmiany prawa w Unii Europejskiej i nie jest takie proste do wprowadzenia - mówi wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Wyjaśniamy, co się zmieni.

Złe warunki pracy i brak dialogu. Pracownicy banku strajkują

"Podkreślamy, że bank nie przeprowadza ani nie planuje zwolnień grupowych. Mimo, iż zatrudnienie w sektorze bankowym od 2011 spadło o prawie 6 procent, w naszym banku wzrosło o 10 procent - z 2700 do niemal 3000 osób. Średni staż pracowników wynosi ponad 5 lat" - oświadczył w poniedziałek Eurobank. Część pracowników banku protestowała w poniedziałek w Warszawie.

Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak zabezpieczyć swój komputer?

Ataki hakerskie zdarzają się codziennie. Ten, który zaczął się w piątek od zawirusowania komputerów brytyjskiej służby zdrowia odróżniał się przede wszystkim szybkością, z jaką się rozprzestrzeniał. Hakerzy wciąż zdobywają nowe umiejętności. O tym, jak się bronić mówi gość "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiS Tomasz Kurzak z portalu Softonet.pl.

Nagły wysyp wypadków drogowych. Trzy główne przyczyny

Więcej wypadków i więcej ofiar na polskich drogach. Po pięcioletnim stałym spadku liczby zdarzeń drogowych i liczby poszkodowanych, w ubiegłym roku nastąpił ich zauważalny wzrost - alarmuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dlaczego? Czynników jest kilka.

Mniej wniosków o 500 plus. Minister pracy wyjaśnia, dlaczego

Po raz pierwszy spadła liczba wniosków o 500 plus, w stosunku do marca o 8 tysięcy - poinformowała w poniedziałek minister pracy Elżbieta Rafalska. Jej zdaniem to efekt spadającej liczby rodzin uprawnionych do świadczenia oraz dobrej sytuacji na rynku pracy.

Problem z logowaniem do konta. Przedłuża się awaria w popularnym banku

Firmy korzystające z bankowości internetowej w Banku Pekao SA tymczasowo mają problem z zalogowaniem się do swoich kont. "Powodem utrudnień jest wewnętrzny błąd techniczny" - wyjaśnił w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Tomasz Bogusławski z biura komunikacji banku. Jak dodał, awaria ma zostać usunięta do godziny 18.00.

NBP: w marcu ujemne saldo rachunku bieżącego

Ze wstępnych danych bilansu płatniczego Polski za marzec 2017 r. wynika, że saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 3,2 mld zł - podał w poniedziałek NBP. W analogicznym miesiącu 2016 r. również było ujemne i wyniosło 0,9 mld zł - przypomniał bank.

Ceny w górę. Są nowe wyliczenia

W kwietniu 2017 roku inflacja bez uwzględnienia cen żywności i energii wyniosła 0,9 procenta w ujęciu rocznym - podał Narodowy Bank Polski w poniedziałkowym komunikacie. Obliczany przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnik inflacji CPI (mierzonej rok do roku) wyniósł w analizowanym okresie 2,0 procent.

Kierunek Berlin. Pierwsza wizyta prezydenta Francji

Berlin to cel pierwszej wizyty dyplomatycznej nowego prezydenta Francji. Głównym tematem rozmów Emmanuela Macrona z kanclerz Angelą Merkel ma być przyszłość Unii Europejskiej. O tym, jakich zmian w funkcjonowaniu Wspólnoty możemy się spodziewać, mówili w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS doktor Katarzyna Pisarska z Akademii Dyplomacji i Andrzej Byrt, były ambasador w Paryżu.

"Potężny atak na skalę międzynarodową". Zobacz, co musisz wiedzieć

Z tak potężnym atakiem hakerskim nie mieliśmy do czynienia prawdopodobnie nigdy w historii - przypominał Łukasz Kijek w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS. Ofiarami zmasowanego, ogólnoświatowego ataku złośliwego oprogramowania typu ransomware padły komputery z systemem operacyjnym Windows w około stu krajach.

Po wizycie Szydło w Chinach. Przyszłość relacji Warszawa- Pekin

Wizyta szefowej rządu Beaty Szydło w stolicy Chin dobiegła końca. W związku z planami budowy Jedwabnego Szlaku to przede wszystkim Chińczykom zależy na dobrych kontaktach z Polską. O tym, czy spotkania premier z przywódcami Państwa Środka należy oceniać jako sukces czy porażkę mówił profesor Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Wodociągi: podwyżki cen wody będą znacznie szybciej

Nowa instytucja Wody Polskie nie powinna być strażnikiem niskich cen wody i ścieków, tylko taryf realnych – ocenia Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Jej zdaniem podwyżki cen wody i ścieków nastąpią już od lipca tego roku, a nie od początku 2019 roku, jak zapowiada Ministerstwo Środowiska.

Niepokojące pytania o chiński szlak. Szydło wskazuje wzór do naśladowania

- Jeżeli chodzi o to, by polepszyły się nasze relacje gospodarcze z Chinami, to my musimy być bardziej aktywni. Między innymi z tego powodu ja tutaj jestem, między innymi z tego powodu przyjechałam na to forum. Przyjechałam tutaj po to, by rozmawiać, jakie są możliwości Polski, jakie mamy propozycje - mówiła premier na konferencji prasowej, pytana o to, jak przeciwdziałać dużemu deficytowi w handlu z Chinami. Jak podkreśliła, Polska musi zwiększyć współpracę z Chinami, by bilans obrotów handlowych był bardziej korzystny dla nas. - Ale tu jest potrzebna nasza aktywność - zaznaczyła premier. Szefowa polskie rządu odniosła się też do wypowiedzi, że Unia Europejska nie podpisze oświadczeń podsumowujących szczyt. Całość dyskusji w atmosferze pytań i wątpliwości o słuszność inicjatywy nowego połączenia z Państwem Środka.

Atak hakerów szyfruje komputer. Pięć rzeczy, które musisz zrobić

Około dwieście tysięcy komputerów na całym świecie zostało skutecznie zaatakowanych przez hakerów. Atak rozpoczął się w piątek 12 maja i trwał aż do soboty, a jego skutki są jeszcze odczuwalne dziś. Wirus szyfruje dane i blokuje dostęp do komputera. Zobacz, jak się skutecznie bronić przed atakiem i co zrobić, gdy już do niego dojdzie.

Unia idzie w kierunku euro, Polska może pozostać "na orbicie zewnętrznej"

Coraz bardziej Unia Europejska idzie "w kierunku euro", co zapowiada także nowy prezydent Francji. - Każdy, kto nie pójdzie w tym kierunku, zostanie na orbicie zewnętrznej. Nie na zewnątrz Unii, ale na zewnątrz jądra. Nie powinniśmy popełnić tego błędu - powiedział Adam Szejnfeld, gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

Konflikt dwóch ministrów paraliżuje rządowy program. "Niech oni się dogadają"

- Niech oni się dogadają, niech rozmawiają. Smog jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym - tak skomentował w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 rządowy spór o węgiel Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Według doniesień medialnych, wicepremier Mateusz Morawiecki napotyka na opór szefa resortu energii Krzysztofa Tchórzewskiego, co powoduje, że rząd do tej pory nie wprowadził skutecznych rozwiązań antysmogowych.

Gigantyczna inwestycja Chin, na której może skorzystać Polska

Chiny pracują nad koncepcją "Pasa i szlaku", która jest nawiązaniem do tradycji Jedwabnego Szlaku. Inwestycja ma pochłonąć miliardy dolarów a skorzystać na tym może Polska. Szefowa polskiego rządu podczas spotkania z prezydentem Chin mówiła, że liczy na to, iż partnerstwo strategiczne z Chinami przełoży się na "korzystne dla obu stron i wymierne efekty w relacjach gospodarczych".

Lata 90. nie są już obciachem. Te rzeczy przeżywają prawdziwy renesans

Kasety magnetofonowe i winyle od pewnego czasu ponownie święcą triumfy na rynku muzycznym. W ostatnich miesiącach wracają do łask inne przedmioty z lat 90. Stają się hitem i są poszukiwane nie tylko przez osoby, które te lata pamiętają, a producenci potrafią umiejętnie to wykorzystać i zacząć zarabiać na nostalgii. Zobaczcie, do czego chętnie wracają klienci.