Najnowsze

Najnowsze

Ponad tysiąc miejsc pracy. Powstanie nowa fabryka

W Brzeskiej Strefie Gospodarczej koło Włocławka powstanie fabryka firmy motoryzacyjnej Kongsberg Automotive, która zatrudni do 2020 roku ponad tysiąc osób - poinformowali w piątek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz przedstawiciel norweskiego koncernu.

Rząd ujawnia, ile ma samochodów i ile na nie wydał

Ponad 2,5 miliona złotych - tyle w latach 2016-2017 rząd Prawa i Sprawiedliwości wydał na zakup nowych pojazdów służbowych. Jak poinformowała szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, koszt serwisowania wszystkich aut wyniósł łącznie ponad 12 tysięcy złotych.

"Biznes dla Ludzi", 19.05

Program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS zdominował temat dotyczący geoblokowania w Unii Europejskiej. Parlament Europejski zagłosował bowiem za przepisami łagodzącymi ograniczanie użytkownikom dostępu do treści i usług internetowych ze względu na to, w jakim kraju się znajdują.

"Bilans", 19.05

Propozycja podwyżki minimalnego wynagrodzenia - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Beniamin Krasicki, prezes City Security oraz Grzegorz Ilnicki, prawnik, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Konfederacja Pracy. Na ten temat w programie mówili również Marek Zuber, ekonomista, a także Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge.

Rozczarowujące dane z gospodarki. Wskaźniki poniżej oczekiwań

Sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 8,1 procent w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. To dane gorsze od prognoz. W piątek poznaliśmy również rozczarowujące dane dotyczące produkcji przemysłowej. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewnił jednak, że "nie ma powodu do zmartwień".

Caracale kontra Black Hawki. Czym się różnią?

Kontrakt na zakup śmigłowców dla polskiej armii jest jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Które maszyny byłby lepsze dla naszych żołnierzy? Odpowiedzi na to pytanie w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS szukał Łukasz Kijek.

Młodzi polują na mieszkania bez pokoju dla dziecka

Pokolenie millenialsów stanowi obecnie dominującą grupę nabywców mieszkań zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym - wynika ze statystyk dużego biura nieruchomości. Choć są bardziej mobilni niż ich rodzice, nadal chęć posiadania własnego lokum jest w Polsce silniejsza niż wynajem.

Ultimatum Komisji Europejskiej. Wizerunek Polski ucierpi?

Jak sprawa uchodźców odbije się się na wizerunku Polski na arenie międzynarodowej? Na to oraz wiele innych pytań w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS odpowiedział Jan Truszczyński, główny negocjator wejścia Polski do Unii Europejskiej, były główny urzędnik Komisji Europejskiej oraz były wiceminister spraw zagranicznych.

Pierwsza zagraniczna podróż Trumpa. Czego się spodziewać?

Donald Trump ruszy w pierwszą podróż zagraniczną. Odwiedzi Arabię Saudyjską, Izrael i Watykan. Czego spodziewać się po jego wizytach w tych państwach? O tym w TVN24 BiS rozmawiali: Marcin Wojciechowski, amerykanista z kwartalnika "Liberte" oraz dr Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Powstanie nowa droga ekspresowa na Pomorzu

Powstaną około 42 kilometry drogi ekspresowej S6, tak zwanej Trasy Kaszubskiej, na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Będzie to tylko część trasy, o budowę której od wielu lat apelują samorządy i mieszkańcy.

Trump wywiera presję na Korei Północnej

Amerykański okręt podwodny USS Michigan został wysłany w kierunku Korei Północnej. Maszyna jest w stanie przenosić rakiety Tomahawk. To sposób prezydenta USA Donalda Trumpa na wywarcie presji na Korei Północnej. Materiał programu "Otwarcie Dnia”.

Zapłacą za zbieranie danych o abonamencie. Rząd chce poprawić jego ściągalność

Płatne telewizje zarobią przy przekazywaniu informacji Poczcie - wynika z najnowszej wersji projektu ustawy o opłatach abonamentowych, która prawdopodobnie w przyszłym tygodniu trafi pod obrady Rady Ministrów. Z uiszczaniem opłat abonamentowych zalegało na koniec ubiegłego roku ponad 2 mln gospodarstw domowych, w których były zarejestrowane odbiorniki radiowe lub telewizyjne.

Modlitwa za kolegę z pracy zabroniona

"Będę się za Ciebie modlić" – zabronione przez jedną z amerykańskich szkół. Spór powstał, gdy jeden z pracowników poskarżył się, że takimi słowami zwróciła się do niego koleżanka z pracy. I za oceanem rozgorzała dyskusja, bo jedni mówią, że takie słowa to przecież tylko wyraz życzliwości, a inni, że to ingerowanie w czyjąś prywatność i światopogląd. Sprawę w programie "24 godziny" omawiał Michał Sznajder.

Kosmiczne śmieci coraz większym problemem

Przestrzeń kosmiczna wokół ziemi coraz bardziej zatłoczona i zaśmiecona. Specjalne obserwatorium w Niemczech monitoruje, jak wygląda sytuacja i wysyła ostrzeżenia. A jest coraz więcej powodów do niepokoju, ponieważ wraz ze wzrostem liczby pojazdów wokół Ziemi ryzyko katastrofy staje się coraz większe.

Ledwo wiążą koniec z końcem. Sytuacja Greków może się znacznie pogorszyć

Około połowy gospodarstw domowych w zadłużonej Grecji jest w stanie się utrzymywać tylko dzięki emeryturze dziadków, a blisko trzy czwarte Greków pesymistycznie ocenia szanse na poprawę stanu swych finansów - wynika z badania Helleńskiej Konfederacji Profesjonalistów, Rzemieślników i Kupców (GSEVEE). Problemy Greków zaczęły się na dobre w 2010 roku, a jednym ze źródeł był właśnie zbyt kosztowny system emerytalny, niemożliwy do utrzymania w dłuższym czasie, przy mocno starzejącym się społeczeństwie. Teraz emerytury są drastycznie obcinane, a greccy emeryci protestują na ulicach w obronie swoich praw.

Był bezdomny, idzie na jedną z najlepszych uczelni świata

Kiedyś był bezdomny, ale teraz będzie studiować na Harvardzie. W "24 Godzinach" niesamowita historia młodego chłopaka o imieniu Jorge. Jest synem meksykańskich imigrantów, którzy nie raz mieli trudniejsze momenty w życiu. Wśród nich trzymiesięczny okres, gdy nie mieli dachu nad głową. Jorge jednak nie poddawał się, świetnie się uczył i dzięki wsparciu jednej z organizacji pomagających zdolnym uczniom z ubogich rodzin spełni marzenie: będzie studiować na jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszej, uczelni świata.

Były minister musi zwrócić setki milionów euro

Francuski sąd kasacyjny anulował w czwartek ostatecznie ugodę finansową w sporze między byłym ministrem Bernardem Tapie a upadłym bankiem Credit Lyonnais. Nakazał Tapie'emu zwrot przyznanych mu ramach tego porozumienia 404 mln euro. Problem w tym, że jest on obecnie niewypłacalny.

Wysoki wzrost polskiej gospodarki. Jest jednak kilka wyzwań

Międzynarodowy Fundusz Walutowy oczekuje kontynuacji silnego przyspieszenia wzrostu gospodarczego w Polsce. W tym roku oczekuje "odbicia do 3,6 procent w wyniku silnej konsumpcji oraz wyższych inwestycji w sektorze publicznym". Ale wskazuje tez na konieczność szybkiego zmniejszania deficytu budżetowego.