TVN24 | Białystok

W trzech wypadkach zginęły trzy osoby, cztery są ranne

TVN24 | Białystok

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Śmiertelne wypadki na lubelszczyźnie
Śmiertelne wypadki na lubelszczyźnieLubelska Policja
wideo 2/4
Lubelska PolicjaŚmiertelne wypadki na lubelszczyźnie

Trzy osoby zginęły, cztery kolejne zostały ranne - to bilans trzech wypadków drogowych, do których doszło w sobotę i niedzielę w województwie lubelskim.

Pierwszy wypadek wydarzył się w sobotę około godziny 4 nad ranem na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 43-letni kierowca volkswagena nagle, z bliżej nieokreślonych przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust – relacjonuje Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa lubelskiej policji. Mężczyzna zginął na miejscu. Jak ustaliła policja, 43-latek najprawdopodobniej nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Potrącony pieszy

Do kolejnego wypadku doszło w sobotę tuż po 19 w miejscowości Płonka (powiat krasnostawski). Tam kierowca audi a8 podczas wymijania pojazdu jadącego z naprzeciwka potrącił pieszego. - 65-latek szedł prawą stroną jezdni w terenie zabudowanym, ale nieoświetlonym. Nie posiadał też żadnych elementów odblaskowych – relacjonuje Laszczka-Rusek. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierowca audi był trzeźwy.

W niedziele przed godziną trzecią nad ranem w miejscowości Przypisówka miał miejsce kolejny wypadek. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 24-latek kierując seatem na łuku drogi stracił panowanie, zjechał na pobocze i dachował – opisuje rzeczniczka. W samochodzie znajdowało się pięć osób. 23-letnia pasażerka zginęła na miejscu, a cztery osoby trafiły do szpitali.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości