Wrocław

Lot balonem i startowa "jedynka". Prezydent Wrocławia wspiera WOŚP

Wrocław

Aukcje dla WOŚP od prezydenta Wrocławia. Lot balonem i numer startowy TVN24 Wrocław
wideo 2/35

Z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można pobujać w obłokach z prezydentem Wrocławia. Jacek Sutryk na aukcję wystawił wspólny lot balonem. Ale nie tylko. Jest też coś dla amatorów biegania.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

- Szukałem czegoś niestandardowego, czegoś co zaciekawi licytujących. Sam nigdy balonem nie leciałem - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. I podkreśla, że na taki lot zawsze miał ochotę. - Uznałem, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to dobry moment, by realizując ważny i szczytny cel, w końcu to zrobić - przyznaje Sutryk.

Wspólne bujanie w obłokach albo numer jeden

Przedmiotem aukcji jest więc lot balonem - dla jednej osoby - z prezydentem. Start z lotniska Wrocław-Szymanów. Czy to bujanie w obłokach z włodarzem stolicy Dolnego Śląska? - Bardzo mocno stoję na ziemi, ale realizując cel charytatywny czasami warto się unieść. Mam jednak nadzieję, że nie będzie tak jak w tym dowcipie: poleciał gość na zawody balonowe i nieźle wypadł - śmieje się Sutryk.

Na aukcje mające wspomóc WOŚP prezydent wystawił miejsce numer jeden na 7. PKO Nocnym Półmaratonie, który odbędzie się w czerwcu. Numer jeden upoważnia do startu z pierwszej linii startowej i był przeznaczony właśnie dla prezydenta. - To miał być mój numer, ale wystartuję z numerem dwa. Numer jeden oddam temu, kto go wylicytuje. Mam nadzieję, że za wysoką kwotę, a później spotkamy się na starcie biegu i wspólnie pobiegniemy - deklaruje Sutryk.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się 13 stycznia. Orkiestra gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24