TVN24 | Wrocław

Czerwone światła, rogatki zamknięte. A kobieta jedzie przez przejazd kolejowy

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław/olawa24.pl
Policja szuka kobiety z nagraniaolawa24.pl/TVN24 Wrocław
wideo 2/7
olawa24.pl/TVN24 WrocławPolicja szuka kobiety z nagrania

Policja w Oławie (Dolnośląskie) poszukuje kobiety, która zignorowała zamknięte zapory na przejeździe kolejowym i przejechała przez niego elektrycznym jednośladem.

Sytuacja miała miejsce na przejeździe kolejowym przecinającym ulicę Kilińskiego w Oławie. Kobietę nagrał kierowca czekający na przejazd pociągu i otwarcie rogatek. Ostrzegał ją nawet o tym fakcie i poinformował, że film trafi na policję.

Kobieta poruszająca się elektrycznym jednośladem - rodzajem skutera czy hulajnogi - zignorowała komentarze, klaksony, czerwone światła i przede wszystkim zamknięty szlaban.

Kobieta przejechała przez tory przy zamkniętym szlabanieolawa24.pl

Szukają

Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze z Oławy już nad nią pracują.

- Działania koncentrują się wokół próby identyfikacji osoby, która została uwieczniona na filmie, na którym widać jak przejeżdża jednośladem przez torowisko, podczas gdy zapory są opuszczone - mówi Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji.

- W chwili, gdy policjantom udałoby się zidentyfikować tę osobę, będą chcieli z nią porozmawiać, zapytać ją o powód takiego zachowania - dodaje.

Rzecznik policji podsumowuje, że za przechodzenie czy przejeżdżanie przez torowisko przy zamkniętym szlabanie grozi mandat w wysokości 100 złotych.

Autor:ib/ks

Źródło: TVN24 Wrocław/olawa24.pl

Źródło zdjęcia głównego: olawa24.pl