Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Nowa poradnia zdrowotna dla dzieci już działa. "Szczepienia, badania, zabiegi"

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Nowa poradnia zdrowotna dla dzieci we Włochach

Nowa poradnia zdrowotna dla dzieci we Włochach zaczęła funkcjonować. W środku znajdują się gabinety lekarskie, punkt szczepień oraz pomieszczenie dla karmiącej matki.

Placówka mieści się przy ulicy 1 Sierpnia 36a w budynku przychodni Warszawa Bemowo-Włochy, która sfinansowała modernizację placówki.

- Obserwujemy, jak Włochy dynamicznie się rozwijają – na terenie dzielnicy powstają nowe osiedla mieszkaniowe i wiele młodych osób decyduje się tu zamieszkać. Dotychczas przychodnia przyjmowała tylko dorosłych pacjentów, dlatego zdecydowaliśmy o modernizacji istniejącej placówki i utworzeniu poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży - powiedział o nowej poradni Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy.

Nowa poradnia zdrowotna dla dzieci we WłochachSZPLO Warszawa Bemowo Włochy

Ponad 270 metrów kwadratowych

W nowej placówce na ponad 270 metrach kwadratowych powierzchni znajdują się: rejestracja, dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, punkt szczepień oraz pomieszczenie dla karmiącej matki.

"Placówka będzie udzielała porad lekarskich w gabinecie i domu pacjenta, porad pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej w domu pacjenta oraz wizyt położnych u nowo narodzonych dzieci. W poradni będzie można również wykonać obowiązkowe i zalecane szczepienia, badania bilansowe oceny rozwoju dziecka i zabiegi zlecone przez lekarza, np. zastrzyki, inhalacje" - przekazał w komunikacie na ten temat ratusz.

Poradnia dziecięca jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zapisy na wizyty przyjmowane są telefonicznie (tel. 22 846-29-41) i poprzez e-rejestrację.

Koszt tej inwestycji, w tym wyposażenia pomieszczeń poradni, wyniósł blisko pół miliona złotych.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o wolnych miejscach w warszawskich żłobkach:

Trzaskowski: przez rok powstało sześć tysięcy miejsc w prywatnych żłobkachTVN24

Autor:katke/ran

Źródło: PAP