Samolot krążył przez trzy godziny nad Mazowszem. "Doszło do drobnej usterki"

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
dg/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Samolot linii Enter Air lądował na Okęciu z powodu usterkiTomasz Zieliński/tvnwrszawa.pl
wideo 2/2
Nieplanowane lądowanie Boeing na Okęciu

Miał lecieć na Fuerteventurę. Jednak po trzech godzinach wrócił na Lotnisko Chopina. Jak przekazało biuro prasowe linii Enter Air, do której należy samolot, doszło do drobnej usterki.

Samolot Boeing 737-800 linii Enter Air wystartował o godzinie 7.05 z Lotniska Chopina w kierunku Fuerteventury - jednej z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Lot miał potrwać około pięciu godzin. Niedługo po starcie pilot maszyny poinformował o problemach.

Problem techniczny

- Zaraz po starcie załoga zgłosiła problem natury technicznej. Z informacji przekazanych bezpośrednio przez pilota wynika, że mógł on kontynuować rejs, jednak ze względu na odległość miejsca docelowego, zdecydował się zawrócić na Okęcie. Tam pasażerowie przesiądą się do innego samolotu i będą kontynuować podróż. Nie ma tu mowy o lądowaniu awaryjnym - przekazało nam przed południem biuro prasowe firmy Enter Air.

Przedstawiciele przewoźnika nie precyzują, do jakiej usterki doszło na pokładzie boeinga. Jednak zanim maszyna wylądowała z powrotem na warszawskim lotnisku, krążyła przez ponad trzy godziny nad województwem mazowieckim. Konieczne było spalenie zapasu paliwa.

- Samolot wylądował bez problemów. Służby ratunkowe nie interweniowały - przekazał Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. który obserwował lądowanie.

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/pm