Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Włochy

Schronisko Na Paluchu bez wolontariuszy i z nowym trybem adopcji zwierząt

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Musimy zadbać o miejsca pracy"Rafał Trzaskowski, Facebook
wideo 2/3
Rafał Trzaskowski, Facebook"Musimy zadbać o miejsca pracy"

Schronisko Na Paluchu zostało zamknięte dla osób postronnych i wolontariuszy w związku z epidemią COVID-19 - poinformował ratusz. Zmianie uległy też zasady adopcji psów i kotów.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka zapewniła jednak, że w dalszym ciągu właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota.

Jak adoptować?

Mieszkańcy, którzy chcą teraz adoptować czworonoga, mogą wejść na stronę internetową napaluchu.waw.pl z ogłoszeniami o psach i kotach do przygarnięcia. - Następnie należy skontaktować się telefonicznie z wolontariuszem lub opiekunem wybranego zwierzęcia, a potem wysłać mailowo wypełnioną ankietę na adres ba@napaluchu.waw.pl. Wywiady przedadopcyjne odbywają się telefonicznie - wyjaśniła Gałecka.

Zwróciła jednak uwagę, że schronisko apeluje, by nie podejmować nieprzemyślanych decyzji o adopcji zwierzęcia. - Na stronie internetowej znajdziemy porady i wskazówki dla przyszłych właścicieli psów i kotów - wskazała rzeczniczka.

Jak dodaje, zwierzętami opiekują się w czasie epidemii pracownicy placówki.

Dary dla schroniska muszą być nowe

Na czas epidemii placówka wstrzymała przyjmowanie też używanych darów. - Mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć schronisko (kocami, karmą weterynaryjną dla zwierząt, karmą mokrą dla kotów) mogą zamówić produkty w sklepie internetowym z dostawą bezpośrednio na adres schroniska - ulica Paluch 2, 02-147 Warszawa - podała Gałecka.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa

Tagi:
Raporty: