TVN Warszawa | Ursynów

Koronawirus w ursynowskiej podstawówce. Ósmoklasiści trafili na kwarantannę

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Szkoła w pandemii i po nauce zdalnej
Szkoła w pandemii i po nauce zdalnejTVN24
wideo 2/3
TVN24Szkoła w pandemii i po nauce zdalnej

Ósmoklasiści jednej z ursynowskich podstawówek trafili na kwarantannę. Dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego dyrekcja placówki otrzymała informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. Po zasięgnięciu opinii sanepidu, zapadła decyzja o odesłaniu klasy na zdalne nauczanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: #BEZPRZERWY. ROK SZKOLNY Z TVN24

Informacja o potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u ucznia dotyczy Szkoły Podstawowej numer 322 przy ulicy Dembowskiego. - Uczeń klasy ósmej był na rozpoczęciu roku szkolnego, ale wczoraj (w czwartek - red.) nie przyszedł do szkoły. Dziś rano dyrektor otrzymał informację, że uczeń jest zakażony koronawirusem - przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dodał też, że zgodnie z procedurami, dyrektor szkoły zwrócił się do sanepidu o opinię w sprawie przejścia na zdalne nauczanie, a po jej otrzymaniu poprosił organ prowadzący, czyli urząd dzielnicy o zgodę wdrożenie takiego trybu nauki. - Sanepid wydał rekomendacje o przejściu na zdalne nauczanie do 11 września - zaznaczył Kempa. Sprecyzował też, że przez najbliższe 10 dni z domu będą uczyli się wyłącznie nastolatkowie z klasy, w której potwierdzono infekcję COVID-19.

- Czekamy jeszcze na rekomendacje sanepidu w sprawie wychowawcy, który spotkał się z uczniem 1 września - zastrzegł burmistrz. Jak wyjaśnił, nauczyciel jest w pełni zaszczepiony przeciw COVID-19, więc niewykluczone, że zostanie zwolniony z kwarantanny w przypadku negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości