Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

"Kłęby dymu unoszą się nad dachem". Kilka zastępów walczyło z pożarem domu jednorodzinnego

TVN Warszawa | Ursus

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strażacy walczą z pożarem domu jednorodzinnegoTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Pożar domu w Ursusie

Pożar wybuchł na poddaszu jednego z domów jednorodzinnych w Ursusie. Nasz reporter obserwował walkę strażaków z żywiołem.

Do pożaru doszło w budynku przy ulicy Jesiennej 13. Jak opisuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej. - Sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Widać kłęby dymu unoszące się nad dachem, z boku wychodzi ogień - mówił około godziny 12.

Kilku strażaków walczyło z żywiołem z podstawionej drabiny. - Robią tak zwane przycinki w dachu. Piłują go, tak żeby móc wprowadzić do środka węże, wlać tam wodę i ugasić ogień - relacjonował Zieliński.

Ewakuacja

Około godziny 13 Bartosz Bajorek ze straży pożarnej przekazał, że sytuacja jest już opanowana, ale wciąż trwa dogaszanie ukrytych zarzewi ognia. - Chodzi o demontaż niektórych elementów konstrukcji dachowych w celu dotarcia do ognisk ognia - wyjaśniał. - Zgłoszenie do pożaru domu jednorodzinnego otrzymaliśmy około godziny 11. Na miejscu w sumie pracowało dziewięć zastępów. Na początku było ich sześć, ale później zadysponowane zostały kolejne trzy - precyzował.

Dodał, że w pożarze nikt nie został poszkodowany. - Z budynku zostały ewakuowane dwie osoby, jedna z nich o ograniczonej możliwości poruszania się - podał Bajorek.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl