Zalało Cierlicką w Ursusie "Kierowcy będą mieli kłopoty"

Struś / Kontakt24Cierlicka pod wodą

Ul. Cierlicka, obok jednego z wiaduktów, została zalana wodą. - Jak będzie -5 stopni, kierowcy będą mieli kłopoty – ostrzega internauta i przypomina, że w 2011 roku ulica była remontowana.

- W najniższym położeniu ul. Cierlickiej, obok wiaduktu kolejowego wystąpiło tąpnięcie i powstało zagłębienie, gdzie zbiera się woda spod nasypu torów kolejowych i wału ziemnego – napisał na Kontakt 24 internauta i załączył zdjęcia.

Widać na nich wyraźnie, że część Cierlickiej jest zalana.

Jak zaznacza internauta, zdjęcie zrobił przy dodatniej temperaturze, gdy ta jednak spadnie, na jezdni powstanie lodowisko. Przypomina również, że w 2011 przebudowano ul. Cierlicką - Już teraz okazuje się, że w ciągu ulicy Cierlickiej wyszły błędy techniczne – pisze internauta.

"To wiadukt PKP, nie ZDM"

- To nie jest nasz wiadukt. Ten ze zdjęcia należy do PKP. Zgłosiłam informację o zalanej jezdni i jeżeli system odwadniania jest zepsuty, naprawimy go. Ten wiadukt jednak jest bardzo stary i jeżeli PKP go nie wyremontuje, to sytuacja będzie się powtarzać – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Wyraźnie zaznacza, że nad Cierlicką są dwa wiadukty: drogowy i kolejowy. W 2011 remontowany był wiadukt drogowy, a na zdjęciu widzimy jezdnię obok kolejowego.

- Ta sytuacja przypomina ul. Dźwigową. Potrzebny jest remont wiaduktu kolejowego – mówi Gałecka i zaznacza, że musi go zrobić PKP.

Źródło zdjęcia głównego: Struś / Kontakt24

Pozostałe wiadomości