Wznowili budowę ronda przy Arkuszowej. Skończą w maju?


Po kilku miesiącach przerwy robotnicy wrócili na skrzyżowanie Arkuszowej i Wólczyńskiej. Prace, przy budowanym od listopada zeszłego roku rondzie najpierw wstrzymał "niezidentyfikowany obiekt", potem zima. Drogowcy deklarują, że skończą po majówce.

Jeszcze na początku kwietnia pisaliśmy, że na budowie nic się nie dzieje, a kierowcy mają dość podziurawionej jak durszlak tymczasowej jezdni, zbudowanej na czas przebudowy skrzyżowania.

Zagęszczają podbudowę

Możliwe, że ich problemy zakończą się za trzy tygodnie.

- Zostały nam prace drogowe, których nie mogliśmy wykonać zimą. Obecnie trwają roboty związane z zagęszczeniem podbudowy oraz przygotowania do układania warstw asfaltowych - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

- Chcielibyśmy, aby rondo zostało oddane do użytku po długim weekendzie majowym tj. 6 - 7 maja - dodaje.

Opóźniona inwestycja

Początkowo zakładano, że przebudowa skrzyżowania zakończy się jeszcze w grudniu 2012 roku. Tak się jednak nie stało. Jak tłumaczył Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich – drogowcy natrafili na "niezidentyfikowany obiekt" co wstrzymało prace.

– To przyłącze, które ktoś kiedyś samowolnie zrobił. Trzeba było je prawidłowo podłączyć, zinwentaryzować i wykonać całą robotę papierkową - wyjaśniał.

Postępowi prac nie pomagała przeciągająca się zima.

W styczniu, kolejnym podanym terminem był koniec kwietnia. Dziś jest mowa o początku maja.

Przebudowa skrzyżowania pochłonie 3 miliony złotych.

To nie wystarczy

Do pełnego usprawnienia ruchu w tej części Bielan, potrzebne jest również poszerzenie ulicy Wólczyńskiej. Jednak na razie ZDM nie ma na to pieniędzy. Inwestycja nie została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2033 roku.

su/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl / Tomasz Zieliński

Pozostałe wiadomości