TVN Warszawa | Ulice

Karton zamiast tylnej szyby autobusu. Chwilę wcześniej wiózł nim dzieci

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowe mandaty
Nowe mandatyTVN Turbo
wideo 2/3
TVN TurboNowe mandaty

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. W pojeździe nie było tylnej szyby, zastępował ją karton. Chwilę wcześniej kierowca przewoził dzieci do szkoły. Teraz zapłaci mandat.

Jak poinformowała Anna Pawłowska, oficer prasowy policji w Mławie, patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. - W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele - opisała policjantka. I dodała: - Policjanci przyznają, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci. Kierujący autobusem 61-letni mieszkaniec Mławy został ukarany mandatem, policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Okazało się, że autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. - Sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu - podała Pawłowska.

Autobus wiozący dzieci nie miał tylnej szyby KPP w Mławie

Będą kontrole autobusów

Policjantka przypomniała, że zbliżają się ferie zimowe, które na terenie kraju rozpoczynają się już 17 stycznia i potrwają - w różnych województwach - do 27 lutego. - W trosce o bezpieczeństwo dzieci mławscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym policyjnym nadzorem będą autokary oraz busy, przewożące dzieci na wypoczynek. Policjanci sprawdzać będą stan techniczny aut, trzeźwość kierujących, warunki przewozu pasażerów oraz ilość przewożonych osób. Zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców, dopuszczających się wykroczeń drogowych - zapowiedziała Pawłowska.

Można się także spodziewać kontroli prędkości. Policjanci apelują także o przekazywanie informacji na temat agresji drogowej oraz nietrzeźwych za kierownicą. Przypominają również o możliwości wcześniejszego skontrolowania autobusu, którym dzieci będą przewożone na wypoczynek. Jak radzą - aby uniknąć zbędnego oczekiwania, warto poinformować policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na rządowej stronie można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Autobus wiozący dzieci nie miał tylnej szyby KPP w Mławie

Od nowego roku obowiązują wyższe mandaty i więcej punktów za wykroczenia>>

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Mławie

Pozostałe wiadomości