Na dwa tygodnie zamkną rondo Sedlaczka. Rusza rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej (wideo ze stycznia 2022 roku)
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej (wideo ze stycznia 2022 roku)Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Przez dwa tygodnie drogowcy będą prowadzili rozbiórkę fragmentu wiaduktu Trasy Łazienkowskiej w rejonie ronda Sedlaczka. Oznacza to wyłączenie tego miejsca z ruchu. Wytyczone zostaną objazdy, co będzie wiązało się ze zmianami tras autobusów miejskich. Utrudnienia rozpoczną się w piątek w nocy.

W miniony weekend drogowcy zamknęli północną nitkę Trasy Łazienkowskiej w kierunku Ochoty. Wiadukt zostanie teraz rozebrany i zbudowany od nowa. Na czas prac rozbiórkowych konieczne będzie wyłączenie z ruchu ronda Sedlaczka u zbiegu ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej. Zmiany w organizacji zostaną wprowadzone w piątek, 4 lutego o godzinie 22, a już w sobotę rano ruszy usuwanie starej konstrukcji.

Ratusz zapowiada, że prace będą prowadzone zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy. Mieszkańcy muszą spodziewać się też tego, że mogą toczyć się w późnych godzinach nocnych. Wszystko po to, by jak najszybciej zakończyć rozbiórkę tej części wiaduktu. Zakończenie tego etapu przewidziane jest w niedzielę, 20 lutego.

Objazd zamkniętego ronda Sedlaczka

Strefa wyłączona z ruchu będzie obowiązywać na Łazienkowskiej na wysokości numeru 14, z pominięciem wjazdu do posesji. Ulice Rozbrat i Myśliwiecka (od strony Szwoleżerów) będą zamykane na wysokości przejść dla pieszych w rejonie ronda. Myśliwiecka po drugiej stronie ronda, czyli od Górnośląskiej, będzie wyłączona z ruchu na wysokości pomiędzy posesjami 6A i 6B.

Kierowcy jadący ulicą Hoene-Wrońskiego od strony Górnośląskiej przy skrzyżowaniu z Myśliwiecką będą mogli skręcić wyłącznie w prawo, natomiast jadących Myśliwiecką w kierunku ronda Sedlaczka będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w Hoene-Wrońskiego.

Jadących w stronę ronda ulicą Rozbrat czeka nakaz skrętu w lewo w Przemysłową. Zasady te nie będą dotyczyły pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji.

Zamknięte rondo można ominąć na dwa sposoby. Pierwsza opcja to objazd Alejami Ujazdowskimi do ulic Belwederskiej, Gagarina i Czerniakowskiej. Druga opcja to przejazd  Alejami Ujazdowskimi do Książęcej i Ludnej, a następnie skręt w Czerniakowską lub nieco dalej w ulicę Solec.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Objazd zamkniętego ronda SedlaczkaUrząd m.st. Warszawy

Utrudnienia dla pieszych

Ratusz zapowiada, że mimo toczących się prac rozbiórkowych piesi przez cały czas będą mogli przechodzić pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. Umiejscowienie ciągów komunikacyjnych będzie uzależnione od postępów robót. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia oznakowania wskazującego najbliższe przejście. W projekcie tymczasowej organizacji ruchu wskazane są dwie możliwości:

- na wysokości Myśliwieckiej 6A i 6B - w pierwszym etapie,

Zmiany dla pieszych w rejonie ronda - etap IUrząd m.st. Warszawy

- od strony Łazienkowskiej - w drugim etapie prac.

Zmiany dla pieszych w rejonie ronda - etap IIUrząd m.st. Warszawy

W rejonie wiaduktu zamknięta dla ruchu pieszych i rowerzystów zostanie aleja Hopfera. Piesi nie będą także mogli korzystać z chodnika oraz schodów prowadzących do Parku Ujazdowskiego. 

Autobusy zmienią trasy

Na czas zamknięcia ronda Sedlaczka na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 107, 108, 109, 159, 162, 171, N33 i N83.

Linie autobusowe 109 i 171 w kierunku pętli Torwar ominą utrudnienia ulicami Książęcą, Ludną, Wioślarską, Solec, Górnośląską i Rozbrat do przystanku ŚNIEGOCKIEJ 02. W kierunku krańców Os. Górczewska i Chomiczówka autobusy będą odjeżdżały z przystanku ŚNIEGOCKIEJ 52 i ulicą Rozbrat pojadą do swoich tras.  

Linie 107 i 159 w kierunku pętli Kierbedzia i EC Siekierki będą kursowały Alejami Ujazdowskimi, przez plac Na Rozdrożu, aleję Szucha, Trasą Łazienkowską i ulicą Solec do Czerniakowskiej. W kierunku pętli Esperanto i CH Blue City autobusy zostaną skierowane na objazd tą samą trasą, z pominięciem alei Szucha.

Linie autobusowe 108 w kierunku placu Trzech Krzyży i 162 w kierunku placu Hallera pojadą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarką i Ludną. W stronę przeciwną - w kierunku pętli Metro Wilanowska lub krańca EC Siekierki i Chełmskiej - objazd poprowadzi ulicami Górnośląską, Solec i Czerniakowską. Autobusy linii nocnych N33, N83 w kierunku pętli Zajezdnia Woronicza i PKP Piaseczno zostaną skierowane na Górnośląską, Solec i Czerniakowską, a w kierunku pętli Dw. Centralny kursować będą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarską i Ludną.

Objazdy dla autobusów na czas zamknięcia ronda Sedlaczka Urząd m.st. Warszawy

Zamknięcie ronda wiąże się w wyłączeniem z funkcjonowania przystanków Piękna 04, Wiejska 01 i 02, Rozbrat 03, 04, 05 i 06, Agrykola 01 i 02, Szwoleżerów 04, Legia-Stadion 02, Torwar 06 i 07 oraz Dragonów 01. Jednocześnie Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwa przystanki tymczasowe. Pierwszy z nich - Śniegockiej 52 - będzie zlokalizowany na ulicy Rozbrat, zaraz za przystankiem Śniegockiej 02. Drugi - Górnośląska 52 - znajdzie się na Górnośląskiej, niespełna 100 metrów od skrzyżowania z ulicą Solec.

Autorka/Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Pozostałe wiadomości

Wśród zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego pomysłów dominują te dotyczące nowych dróg rowerowych, zieleni oraz miejsc do rekreacji. Głosy na wybrane projekty dzielnicowe i miejskie można oddawać od 15 czerwca.

Prawie 1200 projektów do wyboru. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Prawie 1200 projektów do wyboru. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybudowana na początku XX wieku, wysoka czynszowa kamienica przy ulicy Pięknej została wpisana do rejestru zabytków. Dzięki temu, że budynek przetrwał drugą wojnę światową, zachowały się w nim liczne elementy oryginalnego wystroju.

Jako jedna z nielicznych w tej części miasta przetrwała wojnę. Teraz jest zabytkiem

Jako jedna z nielicznych w tej części miasta przetrwała wojnę. Teraz jest zabytkiem

Źródło:
PAP

Latem na placu Zbawiciela piesi i klienci lokali gastronomicznych będą mieli więcej miejsca. Od 15 czerwca będzie tam obowiązywała specjalna organizacja ruchu - poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Do końca września jeden pas na placu będzie wyłączony z ruchu samochodowego.

Powrót ogródków na plac Zbawiciela

Powrót ogródków na plac Zbawiciela

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci prowadzący poszukiwania Iwony Wieczorek mają informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Samochód przejeżdżał w pobliżu Parku Reagana w Gdańsku w dniu, w którym ostatni raz widziano 19-latkę. Policja opublikowała zdjęcie.

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Źródło:
Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wołomina zatrzymali 64-latka i 72-latka podejrzanych o kradzież gotówki oraz markowych ubrań z samochodu zaparkowanego przy centrum handlowym. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

Zabrali z zaparkowanego auta gotówkę, buty i ubrania. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Zabrali z zaparkowanego auta gotówkę, buty i ubrania. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek na ulicach Woli był prowadzony pościg za kierowcą auta, świadczącego usługę przewozu osób. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że miał przy sobie nieznaną substancję.

Nie zatrzymał się do kontroli, przejechał na czerwonym świetle

Nie zatrzymał się do kontroli, przejechał na czerwonym świetle

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Szkole Podstawowej nr 404 w warszawskim Wawrze nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościem honorowym piątkowej uroczystości był założyciel fundacji Jerzy Owsiak.

WOŚP będzie patronować warszawskiej podstawówce

WOŚP będzie patronować warszawskiej podstawówce

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

Mężczyzna, który miał zaatakować gazem Viki Gabor, a jej ojca także kilka razy uderzyć, usłyszał prokuratorskie zarzuty. 34-latek odpowie za spowodowanie lekkich obrażeń ciała u 53-latka. Ale konsekwencje zdarzenia ma ponieść również ojciec wokalistki - za wykroczenie drogowe.

Viki Gabor i jej ojciec zaatakowani gazem. 34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Viki Gabor i jej ojciec zaatakowani gazem. 34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy kilka godzin walczyli z pożarem pod Górą Kalwarią. Ogień pojawił się w budynkach gospodarczych. - Jeden się spalił, w drugim nadpaleniu uległa konstrukcja dachu, do trzeciego pożar nie dotarł - przekazała straż pożarna.

Pożar pod Górą Kalwarią. Płonęły budynki gospodarcze

Pożar pod Górą Kalwarią. Płonęły budynki gospodarcze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki stanie miasteczko promujące idee równości, wolności i tolerancji wobec mniejszości, w szczególności społeczności LGBTQ+. Odbędzie się również przemarsz ulicami Śródmieścia. Policja może zdecydować o wyłączeniu ulic z ruchu. Autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami.

Wolność, równość, tolerancja. Parada przejdzie przez Warszawę

Wolność, równość, tolerancja. Parada przejdzie przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa samochody zderzyły się na ulicy Puławskiej. Na miejscu pracowały służby. Zdarzenie spowodowało korek w kierunku Piaseczna.

Zderzenie na Puławskiej. W aucie było kilkumiesięczne dziecko

Zderzenie na Puławskiej. W aucie było kilkumiesięczne dziecko

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Oboje mieli po około półtora promila alkoholu w organizmie. Jechali wspólnie na hulajnodze. Podróż zakończyli uderzając w stojący samochód. 22-latka i 19-latek trafili do szpitala.

Pijani jechali na hulajnodze, uderzyli w zaparkowane auto

Pijani jechali na hulajnodze, uderzyli w zaparkowane auto

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi 34-latka. Ma na koncie przestępstwa narkotykowe. Od 2021 roku był nieuchwytny, często zmieniał miejsce pobytu. Mężczyzna wpadł w Warszawie.

"Łowcy cieni" zatrzymali 34-latka. Był poszukiwany trzema listami gończymi

"Łowcy cieni" zatrzymali 34-latka. Był poszukiwany trzema listami gończymi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawscy policjanci zostali zaalarmowani o awanturującej się opiekunce, która przyszła odebrać dziecko z przedszkola. "Okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana i pod opieką miała już półtoraroczne dziecko. Podczas interwencji znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów" - informuje Marta Sulowska, rzeczniczka bemowskiej policji.

Pijana opiekunka przyszła odebrać dziecko z przedszkola. "W torebce miała butelkę wódki"

Pijana opiekunka przyszła odebrać dziecko z przedszkola. "W torebce miała butelkę wódki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Świadkowie zaalarmowali policję o rowerzyście, który według nich mógł być pijany. Mężczyzna jechał na rowerze z trzyletnią córką. Jak podała policja, 46-latek wydmuchał dwa promile. Dziecko trafiło pod opiekę matki, a ojciec poniesie konsekwencje.

Pijany ojciec wiózł na rowerze trzyletnią córkę

Pijany ojciec wiózł na rowerze trzyletnią córkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedną z ulubionych praskich ulic wypełnią w weekend koncerty, warsztaty, spacery i wystawy. Po raz trzeci Dom Kultury Praga organizuje Święto Ulicy Stalowej. Po Pradze będą jeździły historyczne tramwaje linii S.

Stalowa świętuje. Sąsiedzkie śniadanie, koncert balkonowy, pochód piesków

Stalowa świętuje. Sąsiedzkie śniadanie, koncert balkonowy, pochód piesków

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, um

Brodka - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, reżyserka i laureatka Fryderyków - została zaproszona do współpracy przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Upamiętni 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej projektu "WAWA".

"Dźwiękami sięga do istoty człowieczeństwa". Koncert Brodki na 80. rocznicę Powstania Warszawskiego

"Dźwiękami sięga do istoty człowieczeństwa". Koncert Brodki na 80. rocznicę Powstania Warszawskiego

Źródło:
PAP

W domu przy ulicy Modlińskiej wybuchł pożar. Jak ustalili strażacy, jego przyczyną było zwarcie. O bezpieczeństwo osób postronnych i płynność ruchu w czasie działań gaśniczych zadbali strażnicy miejscy. Obecna była też policja.

Zwarcie i pożar przy Modlińskiej. Na ponad godzinę zamknęli jeden pas jezdni

Zwarcie i pożar przy Modlińskiej. Na ponad godzinę zamknęli jeden pas jezdni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przed bramą Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się demonstracja studentów w obronie Palestyny. Wiązała się też z zamknięciem bram UW. Będą one otwierane po sprawdzeniu tożsamości osób wchodzących i ich uprawnień do przebywania na terenie uczelni - zakomunikował rektor.

Studenci protestowali przed uniwersytetem. "Rektorze, gdzie jesteś, gdy mordują dzieci"

Studenci protestowali przed uniwersytetem. "Rektorze, gdzie jesteś, gdy mordują dzieci"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Pociąg potrącił jedną osobę w Rembertowie, nie przeżyła. Jak poinformowały PKP PLK, "wtargnęła" ona na torowisko. Na miejscu pracowały służby. Pasażerowie podróżujący koleją musieli liczyć się z utrudnieniami.

Śmiertelne potrącenie na torach

Śmiertelne potrącenie na torach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym wywozie z Polski obrazu Jacka Malczewskiego znanego jako "Rzeczywistość". - Nie udało się ustalić losów zarówno obrazu, jak i całej kolekcji lwowskiego kolekcjonera - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba.

Koniec śledztwa w sprawie "aresztowanego" obrazu Jacka Malczewskiego

Koniec śledztwa w sprawie "aresztowanego" obrazu Jacka Malczewskiego

Źródło:
PAP

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty w związku rozbojem dokonanym na na konwojentach. Łupem trzech Gruzinów i Ukraińca padła "znaczna ilość gotówki". Grozi im 12 lat więzienia. Pieniądze udało się odzyskać.

"Usłyszeli hałas i zauważyli mężczyzn ubranych w kominiarki". Napad na konwojentów przed kantorem

"Usłyszeli hałas i zauważyli mężczyzn ubranych w kominiarki". Napad na konwojentów przed kantorem

Źródło:
tvnwarszawa.pl