Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Sobota pod znakiem protestów: demonstracje od Śródmieścia po Żoliborz

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kz/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  TVN24Protest w centrum

  Plac Konstytucji, Plac Teatralny, Trakt Królewski a nawet Żoliborz - ulicami Warszawy przeszły w sobotę aż trzy demonstracje.

  Osoby działające w organizacjach i ruchach obywatelskich – Komitecie Obrony Demokracji, Ogólnopolskim Strajku Kobiet, Studenckim Komitecie Antyfaszystowskim, Ogólnopolskim Strajku Obywatelskim, a także w Związkowej Alternatywie - spotkały się na placu Konstytucji o godzinie 16. Stamtąd przeszły przed Pałac Prezydencki, by zaprotestować przeciwko partii rządzącej.

  "Przyszedł kolejny etap demolki państwa - z państwa, które działało źle, Polska zmienia się w państwo, które nie działa wcale. Rządzą nami kolesie, których jedynym celem jest się nachapać, nakraść na potęgę i przepisać majątki na żony. Państwem rządzi z tylnego siedzenia chory z nienawiści szeregowy poseł, idący po trupach do celu. Jego wzorem jest jeden naród, jedna partia, jeden wódz. WyPAD z nim!" – pisali w facebookowym opisie wydarzenia jeszcze przed początkiem protestu.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Protest w centrumTVN24

  "Ogólnopolski Protest Generalny"

  Swój protest przeciwko władzy rządzącej wyrazili również uczestnicy "Ogólnopolskiego Protestu Generalnego". Demonstracja rozpoczęła się na placu Teatralnym, a jej uczestnicy przeszli na Żoliborz.

  Utrudnienia na Żoliborzu Kontakt 24 Grzegorz, Kontakt 24

  Z kolei o godzinie 12 przed Ministerstwem Aktywów Państwowych protestowali między innymi związkowcy z Poczty Polskiej, LOT-u oraz pracownicy socjalni. Przed resortem zgromadziło się około dwustu osób.

  "Z oburzeniem przyjmujemy przyzwolenie ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina na patologie w spółkach skarbu państwa i przedsiębiorstwach państwowych. Kryzys jest wykorzystywany przez obóz rządzący do pogarszania warunków pracy w strategicznych przedsiębiorstwach nadzorowanych przez państwo. Jednocześnie coraz częściej dochodzi do marnotrawstwa środków publicznych przez nominatów partyjnych” – zapowiadała protest „Związkowa Alternatywa".

  Jak przekazał nam Sylwester Marczak rzecznik Komendy Stołecznej Policji, wszystkie zgromadzenia przebiegały spokojnie.

  Autor:kz/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: tvn24