"Wahadło" między Legionowem a Zegrzem. Kolejny etap budowy wiaduktu kolejowego

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W lipcu drogowcy rozebrali stary wiadukt kolejowy nad DK61
W lipcu drogowcy rozebrali stary wiadukt kolejowy nad DK61
GDDKiA / YouTube
GDDKiA / YouTubeW lipcu drogowcy rozebrali stary wiadukt kolejowy nad DK61

Od poniedziałku kierowców jadących drogą krajową numer 61, między Legionowem a Zegrzem czeka ruch wahadłowy. Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac związanych z budową wiaduktu kolejowego w Wieliszewie. Utrudnienia potrwają do połowy października.

W powiecie legionowskim trwa rozbudowa krajowej "61", prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Pierwsza część inwestycji związana jest z rozbiórką i budową nowego wiaduktu kolejowego w Wieliszewie. Prace ruszyły latem tego roku.

Drogowcy ostrzegają, że od poniedziałku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wykonawca wyłączy z użytku jeden pas jezdni w rejonie wiaduktu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną. Dodatkowo, w trakcie szczytów komunikacyjnych możliwe jest ręczne kierowanie ruchem. Będzie też obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę.

W pierwszym tygodniu października (3-7) zamknięty będzie pas jezdni w kierunku Legionowa. Następnie (10-14 października) wykonawca zamknie pas w stronę Zegrza.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Nowy wiadukt kolejowy w Wieliszewie

"Wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu przed korozją. Ponadto montowany będzie kolektor. Trwają prace związane z odwodnieniem obiektu. Pozostaje do wykonania odtworzenie torów, sieci: sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych oraz roboty wykończeniowe" - informuje GDDKiA.

Prace przy budowie wiaduktu oznaczają, że od 1 lipca do 31 października zamknięty jest tor szlakowy pomiędzy Wieliszewem a Radzyminem. Przewoźnicy zapewniają pasażerom komunikację zastępczą.

Zbudują dwupasmówkę między Legionowem a Zegrzem

W ramach rozbudowy DK61 drogowcy zamierzają poszerzyć istniejącą trasę do dwujezdniowego przekroju z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Prace dotyczą 4,5-kilometrowego odcinka. Powstaną drogi dojazdowe do obsługi terenu przylegającego do krajówki.

Na skrzyżowaniach powstaną sygnalizacje świetlne. Zmiany będą też dotyczyły istniejącego ronda w Zegrzu przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 631. Wykonawca zbuduje tam węzeł drogowy. Dla pieszych i rowerzystów zostaną przygotowane chodniki i ciąg pieszo-rowerowy. Droga będzie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ten etap prac czeka na rozpoczęcie. GDDKiA czeka na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej. "W tej sprawie Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie administracyjne. Szacujemy, że decyzję otrzymamy na przełomie 2022/2023" - zapowiadają drogowcy.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości