Dodatkowe miliony na remonty. ZDM: powinny wystarczyć na 10 ulic

Źródło:
PAP
Przebudowa ronda Dmowskiego jest opóźniona
Przebudowa ronda Dmowskiego jest opóźnionaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Przebudowa ronda Dmowskiego jest opóźnionaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich dodatkowe pieniądze na remonty ulic. W sumie drogowcy pozyskają 67,8 miliona złotych. Jak wyliczyli, kwota ta pozwoli na remont dodatkowych 10 ulic.

"Pozwoli nam to rozstrzygnąć już ogłoszone przetargi i wyremontować kilka kolejnych ulic. Bieżący sezon remontowy zapowiada się wyjątkowo dobrze" - poinformował w komunikacie Zarząd Dróg Miejskich.

Przekazał, że w rekordowym 2018 roku wydał 100 milionów na remonty ulic, wymieniając nawierzchnię ponad 30 kilometrach jezdni. "Niestety, w kolejnych latach kryzys finansowy, spadające wpływy do budżetu miasta i pandemia koronawirusa znacznie ograniczyły skalę prac. Mimo trudnej sytuacji finansowej, udało się uzyskać dodatkowe środki remontowe na ten rok" - dodał ZDM.

Drogowcy zrobią listę ulic do remontu

Nie wiadomo na razie, które ulice zostaną wyremontowane. ZDM jest w trakcie przygotowywania listy. "Wybór jest trudny, bo potrzeb inwestycyjnych w 18 dzielnicach nie brakuje, a zapewnione dodatkowe 67,8 mln zł nie zdoła pokryć wszystkich. Kwota ta powinna jednak wystarczyć na remont dodatkowych 10 ulic" - zadeklarowała miejska spółka.

Według wcześniej ogłoszonych planów nową nawierzchnię i chodniki zyskają w tym roku ulice Sławka (Ursus), Odyńca (Mokotów) i Rzędzińska (Bemowo) oraz ciąg ulic Saskiej i Egipskiej (Praga-Południe). Pod koniec lutego otwarto oferty w przetargu na ich remont. Za modernizację Saskiej i Egipskiej (6 mln 280 tys. zł brutto) oraz ul. Sławka (5 mln 22 tys. zł brutto) odpowiedzialna będzie firma Balzola. Za ulice Odyńca i Rzędzińską (6 mln 87 tys. zł brutto) firma Fal-Bruk.

Ulica Kondratowicza - wizualizacja Urząd miasta

Remont przejdzie także ulica Chodecka. "Środki przyznane przez radnych pozwolą nam rozstrzygnąć przetarg na modernizację odcinka od ulicy Kondratowicza do Wyszogrodzkiej" - poinformował ZDM. Dodatkowe pieniądze pozwolą również rozstrzygnąć przetargi na remonty chodników i dróg dla rowerów na ulicy Broniewskiego, Radiowej, Żołnierzy Wyklętych i Trakt Lubelski. "To szczególnie ważne teraz, gdy z powodu inflacji i wojny w Ukrainie ceny na rynku budowlanym są niestabilne i środki przewidziane w zeszłorocznych kosztorysach często nie wystarczają na wykonanie robót" - podkreśliła spółka.

W poniedziałek rozpoczęły się roboty drogowe na SkrzyneckiegoZDM

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace drogowe na ulicy Skrzyneckiego, na której, po robotach prowadzonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz wyremontowana jezdnia i chodniki. Podobne zmiany czekają też ul. Paderewskiego w Rembertowie, na odcinku między ulicami Katiuszy a Strycharską.

Autorka/Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

W niedzielę mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o ćwiczeniach służb z użyciem środków pirotechnicznych w poniedziałek i wtorek.

"Mogą występować hałas oraz dym". Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty RCB

"Mogą występować hałas oraz dym". Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty RCB

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Warszawska Strefa Kibica na błoniach Stadionu Narodowego ruszyła w niedzielę. Chętnych do obejrzenia pierwszego meczu Polaków na Euro 2024 nie brakowało. Humory nieco zepsuła porażka z Holandią. Będą jednak jeszcze dwa mecze, z Francją i Austrią.

Kibice na błoniach Narodowego wspierali reprezentację

Kibice na błoniach Narodowego wspierali reprezentację

Aktualizacja:
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę 16.06 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Wieczorem grzmi na południowym wschodzie kraju. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmoty i błyski w części kraju

Gdzie jest burza? Grzmoty i błyski w części kraju

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

W niedzielę przed południem w miejscowości Opacz Mała (powiat pruszkowski) w nowej hali przeznaczonej pod warsztat samochodowy wybuchł pożar. Płonęły opony i papa. W akcji gaśniczej brało udział 17 zastępów straży pożarnej.

Pożar hali pod Warszawą, 17 zastępów straży pożarnej w akcji

Pożar hali pod Warszawą, 17 zastępów straży pożarnej w akcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca volvo trafił do szpitala po tym, jak zjechał z drogi i uderzył w murowaną stodołę. Tak mocno, że przebił jedną ze ścian i wjechał do środka. Okoliczności tego zdarzenia badają policjanci.

Wypadł z drogi, uderzył w stodołę i wjechał do środka

Wypadł z drogi, uderzył w stodołę i wjechał do środka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po raz 19. ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia Rodziny. Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży.

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł Traktem Królewskim

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł Traktem Królewskim

Źródło:
PAP

94-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się samotnie w podróż do Warszawy, by spotkać się z koleżanką na Starym Mieście. Na szczęście w pociągu poznała mężczyznę, który jej pomógł, bo na kobietę nikt nie czekał. Zawiadomił strażników, a ci wnuka starszej pani, której - jak się okazało - nie była to pierwsza taka wyprawa. Poprzednio bliscy odbierali ją z Krakowa.

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dym wydostawał się na zewnątrz, a w mieszkaniu nie było już praktycznie nic widać. Okazało się, że płonął garnek pozostawiony na kuchence. Niczego nieświadomy mężczyzna spał w jednym z pokoi. 

Dym wydobywał się już przez okno, niczego nieświadomy mężczyzna spał

Dym wydobywał się już przez okno, niczego nieświadomy mężczyzna spał

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął przygotowania do wprowadzenia Strefy Czystego Transportu w Warszawie. Będzie ona obowiązywać od 1 lipca. Urzędnicy przyjmują kolejne wnioski o nadanie uprawnień do poruszania się po strefie.

1,5 tysiąca wniosków o nadanie uprawnień do poruszania się po Strefie Czystego Transportu

1,5 tysiąca wniosków o nadanie uprawnień do poruszania się po Strefie Czystego Transportu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W niedzielę wieczorem rozpocznie się kolejny etap prac związany z przebudową tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia w ramach modernizacji Dworca Zachodniego. Zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywać do końca wakacji.

Zamkną środkową część tunelu. Kolejne zmiany w ruchu przy Dworcu Zachodnim

Zamkną środkową część tunelu. Kolejne zmiany w ruchu przy Dworcu Zachodnim

Źródło:
PAP

Budowniczowie trasy mają za sobą już prace przygotowawcze. Teraz ruszą pełną parą, budowane będą tory. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 16 na 17 czerwca, zamknięta zostanie ulica Rakowiecka od Puławskiej do Starościńskiej oraz jezdnia ulicy Puławskiej w kierunku Ursynowa, od Goworka do Narbutta. Kierowcy oraz autobusy pojadą objazdami.

Rusza budowa trasy tramwajowej na Rakowieckiej, będą zmiany w ruchu

Rusza budowa trasy tramwajowej na Rakowieckiej, będą zmiany w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę wieczorem w miejscowości Sikory (powiat legionowski) wyłowiono z rzeki Narew ciało 42-letniego mężczyzny. Ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny, rozpoznał go kolega

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny, rozpoznał go kolega

Źródło:
PAP

W Serbii dostali się do naczepy ciężarówki i tak dotarli do Polski. Stąd próbowali się dostać do Niemiec. Samochód, którym podróżowało pięciu obywatele Indii zatrzymali strażnicy graniczni i policjanci. Wszyscy pasażerowie trafili do strzeżonego ośrodka. Kłopoty ma też kierowca, którym był Polak. Odpowie nie tylko za pomoc w przekraczaniu granic, ale i prowadzenia auta mimo zakazu, za to pod wpływem środków odurzających.

Po kontroli pasażerowie trafili do strzeżonego ośrodka, a kierowca do aresztu

Po kontroli pasażerowie trafili do strzeżonego ośrodka, a kierowca do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

54-latek został zatrzymany, gdy pijany prowadził auto. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, ale się tym nie przejął. Po kilku dniach został zatrzymany ponownie i znowu był pijany. Stanie przed sądem grozi mu do trzech lat więzienia.

"Jedzie przede mną pijany kierowca". Prawo jazdy stracił on już kilka dni wcześniej

"Jedzie przede mną pijany kierowca". Prawo jazdy stracił on już kilka dni wcześniej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Już po raz 17. przyznano Nagrody Literackie m.st. Warszawy. Jury wyróżniło autorki i autorów w pięciu kategoriach. Specjalny tytuł warszawskiej twórczyni, przyznawany za całokształt twórczości, trafił do Joanny Papuzińskiej.

Nagrody literackie Warszawy przyznane

Nagrody literackie Warszawy przyznane

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości przeszli w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza w paradzie przeszło około 20 tysięcy osób.

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP