Rusza przebudowa Paderewskiego. Utrudnienia potrwają do sierpnia

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP
Urząd miasta Od czwartku przebudowa ulicy Paderewskiego

W czwartek drogowcy rozpoczną przebudowę ulicy Paderewskiego w Rembertowie. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia na odcinku od Strycharskiej do Katiuszy, co oznacza objazdy dla samochodów i autobusów.

Prace rozpoczną się od około godziny 8. Jezdnia zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ulicy Strycharskiej (ze skrzyżowaniem) do ulicy Katiuszy (bez skrzyżowania). Jak zapewnia w komunikacie ratusz, drogowcy zapewnią możliwość dojazdu do posesji. Ruch pieszych będzie odbywał się na tym odcinku bez zmian.

Z kolei na ulicy Bombardierów i Zawodowej będzie obowiązywał zakaz parkowania, aby umożliwić przejazd autobusów zmienionymi trasami. Objazd wyznaczono aleją Generała "Montera" i Strażacką, Zesłańców Polskich oraz Czwartaków. Wyjazd z Strycharskiej na Paderewskiego będzie możliwy poprzez Bombardierów i Zawodową.

Przebudowa ulicy Paderewskiego - objazd zamkniętego odcinka Urząd miasta

Te utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia. Całość prac na Paderewskiego ma się zakończyć w tym roku.

Remont ulicy Paderewskiego. Co się zmieni?

W ramach przebudowy Paderewskiego na całym remontowanym odcinku powstanie kanalizacja deszczowa, która przyjmie wodę opadową z jezdni i chodników. Po jej budowie drogowcy ułożą nową nawierzchnię. Po wschodniej stronie powstanie chodnik. Jak przekazał ratusz, dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik po przeciwnej stronie ulicy – starą i w wielu miejscach nierówną oraz wyszczerbioną kostkę brukową zastąpią "estetyczne płyty chodnikowe".

Całość uzupełni wykonanie trawników i zasadzenie niskiej zieleni (ligustr pospolity) w kilku miejscach między jezdnią a nowym chodnikiem. Ponadto posadzone zostaną dwa drzewa (grusze drobnoowocowe) na pasie dzielącym jezdnie alei Generała "Montera" w pobliżu skrzyżowania z ulicą Bombardierów. Będą to nasadzenia zastępcze za wycinkę jednego drzewa, które koliduje z przebiegiem nowego chodnika.

Objazdy dla autobusów. Które linie?

W związku z pracami linie autobusowe 153, 199 i 225 (w obu kierunkach) oraz linia nocna N24 (tylko w kierunku pętli Dw. Centralny) zostaną skierowane na trasy objazdowe ulicami Bombardierów i Zawodową.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków Zawodowa i Katiuszy. W zamian uruchomione zostają następujące przystanki zastępcze: Zawodowa 51, obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 153, 199 oraz 225, zlokalizowany na chodniku przy ulicy Paderewskiego (w rejonie posesji nr 51) przed skrzyżowaniem z ulicy Zawodową (w kierunku północnym) oraz Bombardierów 52, obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowych 153, 199, 225 oraz nocnej N24, zlokalizowany na chodniku przy ul. Bombardierów (w rejonie posesji nr 2) za skrzyżowaniem z aleją Chruściela (w kierunku północnym).

Jednocześnie od 5 maja linie autobusowe 153, 199, 225 oraz nocna N24 kursować będą na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Informowaliśmy również o postępie prac związanych z przebudową ulicy Sokratesa:

Frezowanie na Sokratesa
Frezowanie na SokratesaTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości