Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Uciekł z miejsca kolizji. Mamy nagranie szalonego manewru kierowcy opla

  TVN Warszawa | Ulice

  Aktualizacja:
  Autor:
  mp/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniuJankihu / Kontakt 24
  wideo 2/2
  Kierowca opla uciekł z miejsca zderzenia

  Policja szuka kierowcy opla, który spowodował kolizję i uciekł. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, że niemal doprowadził do innego zderzenia.

  Jak przekazał nam rano Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji, do kolizji mercedesa i opla doszło na jednej z ulic Pragi Południe. - Po zderzeniu kierowca opla zaczął uciekać, więc ten z mercedesa ruszył za nim w pościg - relacjonował. Jak doprecyzowała później Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej policji, do zderzenia doszło przy ulicy Szaserów.

  Z kolei przy Nasielskiej 36/38 kierowca wybiegł z opla i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci na miejscu poszukiwali mężczyznę, w akcję zaangażowali psa tropiącego. Te poszukiwania wciąż trwają.

  Na miejsce reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz ocenił, że opel uderzył w tył mercedesa. Zniszczenia nie były duże, ale na jednym i drugim samochodzie widoczne były otarcia i wgniecenia.

  Wymusił pierwszeństwo, pieszy był na przejściu

  Przed południem na Kontakt 24 napisał Jankihu. Kamerka samochodowa zamontowana w samochodzie Reportera 24 uchwyciła najprawdopodobniej jazdę poszukiwanego mężczyzny. Wskazują na to charakterystyczne elementy granatowego opla oraz miejsce i czas zdarzenia. - O godzinie 10 na skrzyżowaniu Szaserów z Nasielską kierowca opla wykazał się skrajną bezmyślnością i naraził na niebezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zarówno mnie jak i kierowcy z auta z przeciwka - opisywał Reporter 24.

  Zaznaczył tez, że przez przejście dla pieszych na Nasielskiej, przechodził wtedy pieszy. - Miał szczęście, że nie znalazł się tam chwilę wcześniej. Kierowca bez chwili zawahania uciekł z miejsca zdarzenia - dodał.

  Jak twierdzi Reporter 24, kiedy wysłał nagranie na Kontakt 24, nie wiedział jeszcze, że to może być poszukiwany kierowca opla.

  Nie udało nam się ustalić dokładnie miejsca, w którym doszło do zderzenia mercedesa z oplem. Ani tego, jakimi ulicami mężczyzna uciekał przed kierowcą mercedesa. Wiemy jedynie, że do kolizji doszło na ulicy Szaserów. Tym samym, nie mamy pewności czy nagranie przedstawia ucieczkę czy wcześniejszą jazdę mężczyzny po południowopraskich ulicach.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Autor:mp/pm

  Źródło zdjęcia głównego: Jankihu / Kontakt 24