TVN Warszawa | Ulice

Utrudnienia na Bemowie. Zamykają Powstańców Śląskich i Górczewską

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Postęp prac na budowie stacji Bemowo (sierpień 2021)
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPostęp prac na budowie stacji Bemowo

W związku z budową metra w piątek, 26 listopada o godzinie 22, zamknięte zostaną obie jezdnie ulicy Powstańców Śląskich na odcinku od Górczewskiej od Konarskiego. Nieprzejezdna będzie także północna jezdnia ulicy Górczewskiej od Góralskiej do Konarskiego. Taka zmiana organizacji ruchu będzie funkcjonowała do poniedziałku.

W weekend budowniczowie metra będą pracować nad tym, by przywrócić w pobliżu inwestycji na Bemowie stałą organizację ruchu. Zaplanowano układanie ostatniej warstwy asfaltu na południowej części skrzyżowania Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Prace obejmą też północną jezdnię Górczewskiej.

Piątek: zamknięte jezdnie Powstańców Śląskich

Dlatego od piątku, 26 listopada od godziny 22, zostaną zamknięte obie jezdnie Powstańców Śląskich od Konarskiego do skrzyżowania z Górczewską.

"Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony Bielan na skrzyżowaniu z ul. Górczewską będą musieli skręcić w lewo lub w prawo. Środkowy pas do jazdy prosto zostanie zamknięty. Z kolei jadący z przeciwnego kierunku będą musieli skręcić w lewo w ul. gen. W. Czumy lub prawo w ul. S. Konarskiego. Prawy pas ul. Powstańców Śląskich przed ul. S. Konarskiego zostanie wyłączony z ruchu. Z ul. S. Konarskiego i gen. W. Czumy nie będzie możliwości skrętu w stronę ul. Górczewskiej. Ruch ul. Górczewską w stronę centrum przez skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich nadal będzie odbywał się jezdnią północną. Nie będzie tu możliwości skrętu w prawo w stronę ul. Człuchowskiej" - zakomunikował ratusz.

Ulica Powstańców Śląskich - organizacja ruchu Urząd miasta

Objazd wyznaczono ulicami Człuchowską i Lazurową do ulicy Górczewskiej oraz ulicą Górczewską do ulicy Lazurowej i Połczyńskiej.

Sobota: utrudnienia na Górczewskiej w kierunku Bemowa

Z kolei w sobotę, 27 listopada, ruch w ciągu ulicy Górczewskiej w kierunku Bemowa, na wysokości skrzyżowania z Góralską zostanie przełożony na jezdnię południową. W kierunku centrum poprowadzony zostanie jeden pas ruchu, natomiast w kierunku Bemowa – dwa. Powrót na właściwą jezdnię zaprojektowano na wysokości Konarskiego.

"Utrudniony będzie dojazd do centrum handlowego. Klienci nie będą mogli skorzystać ze zjazdu w stronę centrum handlowego z jezdni północnej (w stronę Bemowa). Zjazd i wjazd z jezdni południowej (w stronę centrum) będzie nadal możliwy – z wyjazdem wyłącznie w stronę centrum. Dodatkowo w sobotę, 27 listopada, wjazd do sklepu na wysokości ul. T. Krępowieckiego zostanie zawężony do jednego pasa ruchu. Wyjazd możliwy będzie wyłącznie w kierunku Bemowa. Natomiast w niedzielę, 28 listopada, dojazd do centrum handlowego na wysokości ul. T. Krępowieckiego zostanie całkowicie zamknięty. W tym dniu dojazd do sklepu możliwy będzie tylko od strony Bemowa" - podkreślili urzędnicy.

Dodali też, że w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 28 na 29 listopada, zakończy się asfaltowanie na ulicy Powstańców Śląskich i prace na północnej jezdni ulicy Górczewskiej. Skrzyżowanie zacznie funkcjonować we wszystkich relacjach. Ruch w rejonie skrzyżowania zostanie poprowadzony po południowej jezdni ulicy Górczewskiej, zgodnie z jej kierunkiem ruchu. Na Górczewskiej od ulicy Powstańców Śląskich do przewiązki pomiędzy jezdniami wyłączony z ruchu będzie jeszcze skrajny lewy pas w kierunku Babic. Przywrócona zostanie docelowa geometria skrzyżowania z Klemensiewicza.

Na odcinku Górczewskiej od ulicy Przanowskiego do wjazdu do centrum handlowego – obie jezdnie ulicy Górczewskiej zawężone będą o lewe pasy. Natomiast na odcinku od wjazdu do centrum handlowego do Góralskiej ruch będzie się odbywał wyłącznie po jezdni północnej.

Górczewska - dojazd do centrum handlowego Urząd miasta

Objazdy dla autobusów

W związku z zamknięciem ul. Powstańców Śląskich od piątku, 26 listopada od godziny 22, do poniedziałku, 29 listopada do godz. 4, zmienią się trasy autobusów linii: 112, 190, N01 i N42.

Autobusy linii 112 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, Konarskiego, ponownie Powstańców Śląskich i Człuchowską. Linia 190 będzie kursowała ulicami: Leszno, Górczewską, Konarskiego i Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N01 pojadą ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, Konarskiego, Powstańców Śląskich do Dźwigowej. Linia N42 ominie utrudnienia ulicami Górczewską, Konarskiego do Powstańców Śląskich.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości