TVN Warszawa | Ulice

Na tydzień zamkną przejazd kolejowy na Baletowej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa,.pl
Mapy GooglePrzejazd kolejowy na Baletowej będzie przez tydzień zamknięty

Kolejarze wracają do remontowania przejazdu kolejowego na Baletowej. Oznacza to utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Przez tydzień ruch będzie odbywał się objazdami. Zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii 809.

Prace na Baletowej rozpoczną się w nocy z niedzieli na poniedziałek i potrwają do 16 stycznia. Na czas remontu przejazd kolejowy będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd wyznaczono ulicami: Puławską, Karczunkowską, Dawidowską i Starzyńskiego.

Kierowcy, jadący Baletową od strony Puławskiej, będą musieli skręcić w lewo na skrzyżowaniu z Kórnicką. Wyjazd z Kórnickiej będzie możliwy tylko w prawo w kierunku Puławskiej. Zmiany w organizacji ruchu nie będą dotyczyły dojazdów do posesji.

Przez najbliższy tydzień nie będą kursowały autobusy linii 809. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi w zastępstwie dodatkowy kurs linii 737. Pasażerowie będą mogli z niego skorzystać w dni powszednie na trasie: Władysławów - Ursynów Płn. Zmiany czekają też linię 209, jej kursy zostaną skrócone do przystanku Kórnicka. W trakcie prac nie będą także dostępne przystanki PKP Dawidy i Dawidy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Objazd zamkniętego odcinka BaletowejUM Warszawa

Przejazd na Baletowej był już wcześniej zamykany. Urząd miasta przypomina, że w grudniu ubiegłego roku kolejarze wykonali regulację wysokości torów, zgodnie z docelowymi założeniami przyjętymi w dokumentacji projektowej. "Tym razem, wymieniać będą odwodnienie liniowe. Niestety opóźnienie dostaw materiałów, spowodowane pandemią, uniemożliwiło wykonanie prac w jednym czasie" - wyjaśniono w komunikacie.

Informowaliśmy też o otwarciu nowego peronu na Dworcu Zachodnim:

Nowy peron i kładka na Dworcu Zachodnim
Nowy peron i kładka na Dworcu ZachodnimMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa,.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości