TVN Warszawa | Ulice

Ponad 400 kolizji i 25 wypadków, w tym jeden śmiertelny. Bilans majówki na drogach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja na Mokotowie
Kolizja na MokotowieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plKolizja na Mokotowie

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji przekazali, że w czasie tegorocznej majówki ruch był wyraźnie większy niż w zeszłym roku. W Warszawie i okolicach odnotowano w sumie 25 wypadków i 412 kolizji drogowych. Zatrzymano też nietrzeźwych kierowców i sprawdzano stan techniczny pojazdów.

Jak przekazała mł. asp. Monika Nawrat z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, tegoroczna majówka na drogach podlegających pod stołeczny garnizon - a więc Warszawy i okolicznych gmin - była inna niż ubiegłego roku, jeszcze w dobie pandemii koronawirusa. "Ruch na drogach był wyraźnie większy. Od piątku tj. 29 kwietnia do poniedziałku 3 maja na drogach doszło do 412 kolizji, 25 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 81 kierowców jadących pod wpływem alkoholu" - przekazała w komunikacie policjantka.

Podała, że funkcjonariusze przeprowadzali kontrole "zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych". Nawrat podsumowała, że podczas działań sprawdzano również stan techniczny pojazdów, kontrolowano stan trzeźwości kierujących, zwracano uwagę na prawidłowe przewożenie pasażerów.

W ubiegłym roku policja podawała, że w trakcie majówki na drogach doszło do 151 zdarzeń drogowych. Rannych zostało wtedy siedem osób, nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci dokonali wówczas prawie trzy tysiące kontroli. W sumie nałożyli 1639 mandatów karnych i zatrzymali 58 nietrzeźwych kierowców.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości