Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Ulice

Ponad 1600 mandatów, blisko 60 nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowała majówkę

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W Polsce na drogach ginie średnio siedem osób dziennie
W Polsce na drogach ginie średnio siedem osób dziennieTVN24
wideo 2/4
TVN24W Polsce na drogach ginie średnio siedem osób dziennie

Stołeczni policjanci nałożyli w sumie 1639 mandatów karnych. W tym roku było nieco mniej zdarzeń drogowych niż w ubiegłym roku - podsumowała tegoroczną majówkę komenda stołeczna.

KSP podała dane dotyczące Warszawy i ościennych gmin.

Blisko trzy tysiące kontroli

- Ogólnie mieliśmy 151 zdarzeń drogowych - o pięć mniej niż w ubiegłym roku. Jeżeli chodzi o osoby ranne - siedem osób. W ubiegłym roku było ich dziewięć - przekazała nam we wtorek rano Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodała, w tym roku w czasie majówki nikt nie zginął w wypadkach. Dla porównania - w ubiegłym roku była jedna ofiara śmiertelna. - Policjanci dokonali prawie trzy tysiące kontroli. W sumie nałożyli 1639 mandatów karnych - przekazała Adamus.

KSP przedstawiła także statystyki dotyczące nietrzeźwych kierowców na stołecznych ulicach. - W tym roku zatrzymali 58 takich kierowców. W porównaniu do ubiegłego roku, jest to o jedną osobę więcej - wyliczyła policjantka.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości