Ulice

Majówkowy remont na rondzie Dmowskiego. Sprawdziliśmy efekty

Ulice

Nowa nawierzchnia na rondzie Dmowskiego
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plNowa nawierzchnia na rondzie Dmowskiego

Kiedy większość odpoczywała na łonie natury, drogowcy w pocie czoła pracowali wśród asfaltów i betonów. Z końcem majówki zakończyły się remonty wielu ważnych stołecznych dróg. Rondo Dmowskiego przeszło frezowanie. W poniedziałek rano kierowcy mogą już jeździć po gładkim, odnowionym asfalcie.

Remont w centrum miasta rozpoczął się w nocy ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu.

Prace powodowały spore utrudnienia dla kierowców. Zamknięte były Aleje Jerozolimskie - od Poznańskiej do Kruczej oraz Marszałkowska - od Żurawiej do Widok.

Na objazdy skierowanych zostało 30 linii autobusowych, kilka przystanków zostało wyłączonych z użytkowania. Przez rondo przejeżdżały jednak tramwaje.

Na rondzie pojawiła się nowa nawierzchnia wzmocniona specjalną siatką. Poza tym odtworzone zostało dotychczasowe oznakowanie poziome.

- Teraz po rondzie jedzie się wspaniale. Jest gładkie, nowe, przejezdne - zachwalał rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl

Drogowcy nie próżnowali

Nowy asfalt pojawił się nie tylko w centrum stolicy. Już na początku długiego weekendu lifting przeszła aleja Jana Pawła II w rejonie placu Grunwaldzkiego.

"Nową nawierzchnię otrzymały obie jezdnie, na odcinku pomiędzy torami tramwajowymi i przejściem dla pieszych w ulicy ks. J. Popiełuszki. W ramach frezowania nowy asfalt pojawił się na długości około 60 metrów. Nową nawierzchnię ułożyliśmy także na krótkim odcinku alei Wojska Polskiego, do granicy ubiegłorocznych robót" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont przeszedł też Wał Miedzeszyński na odcinku od ulicy generała Fieldorfa "Nila" do Afrykańskiej. Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, drogowcy skończyli tam prace na kilkanaście godzin przed planowanym terminem.

Poza tym, w czasie majówki zamknięte było skrzyżowanie Bonifraterskiej ze Świętojerską. Powodem było rozpoczęcie kolejnego etapu remontu na placu Krasińskich.

kk/mś

Pozostałe wiadomości