Łodygowa do przebudowy: ma być wygodniej i bezpieczniej

ZMIDUlica Łodygowa

Drogowcy wystąpili o pozwolenie na gruntowną przebudowę Łodygowej wraz ze skrzyżowaniem z Radzymińską. Przetarg na wykonawcę ma być ogłoszony na początku przyszłego roku.

Choć Łodygowa to w gruncie rzeczy wąska droga między domami, pełni rolę "tranzytowej" ulicy dla dojeżdżających do Radzymińskiej z Ząbek oraz osiedli na Targówku, a także alternatywny przejazd wzdłuż prawego brzegu Wisły.

Zatłoczona w czasie komunikacyjnych szczytów, z jednym pasem w każdym kierunku, rozjeżdżonymi poboczami i z poprzerywanymi chodnikami stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Ma się to zmienić, bo przygotowywana przez miasto inwestycja nabiera rozpędu.

Pieniądze są zabezpieczone

– Będzie wygodniej i bezpieczniej. 23 listopada złożyliśmy wniosek o pozwolenie na przebudowę ulicy. Mamy zapewnione środki finansowe – mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ratusz planuje rozpisanie przetargu i wyłonienie wykonawcy robót już w pierwszej połowie przyszłego roku. – Tak, aby same prace w terenie można było zacząć w połowie 2017 roku – dodaje Choińska-Ostrowska.

Co się zmieni? Przede wszystkim ulica stanie się dwujezdniowa, z dwoma pasami w każdym kierunku i pasami do skrętów. Na 1,6-kilometrowym odcinku powstaną obustronne chodniki i drogi rowerowe. Natomiast obok powstanie 900-metrowa droga serwisowa, zbierająca ruch z osiedli mieszkaniowych.

Jak podkreśla rzecznik ZMID, poprawie ulegnie skrzyżowanie Łodygowej z Radzymińską i ul. Młodzieńczą. - Chcemy ułatwić włączanie się do ruchu kierowców i podnieść bezpieczeństwo pieszych - podsumowuje Choińska-Ostrowska.

Zobacz przebudowę skrzyżowania Marsa i Żołnierskiej:

Przebudowa skrzyżowania Marsa i Żołnierskiej (nagranie archiwalne)
Przebudowa skrzyżowania Marsa i Żołnierskiej (nagranie archiwalne)Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw/r

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości