Wyjazdy na majówkę. "Obserwujemy wzmożony ruch pojazdów"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plKorki na trasie S8

Duży korek utworzył się na trasie S8 w kierunku Białegostoku, auta stanęły również na wylotówkach. - Obserwujemy wzmożony ruch pojazdów związany z nadchodzącym weekendem majowym – przyznaje stołeczna policja.

Na trasach wylotowych z Warszawy tworzą się duże korki. Duży ruch potęgują zderzenia drogowe. Około godziny 14 na trasie S8 na wysokości Modlińskiej doszło do kolizji tira i dostawczej dacii. Policja informowała też o zderzeniu na wysokości Lazurowej. Służby podały, że auta zderzyły się też na Prymasa Tysiąclecia, Jagiellońskiej i Armii Krajowej.

Jak wynika z Google Maps, korek na S8 w kierunku Białegostoku zaczyna się na wysokości Bemowa i ciągnie się aż do Targówka. - Wcześniej sytuacja wyglądała podobnie również na innych wylotówkach z Warszawy i w centrum. Widać było, że dużo osób się zebrało i wyjeżdżało z miasta o tej samej porze. Teraz korki się już powoli rozładowują, najgorzej jest właśnie na trasie S8 - informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Obserwujemy wzmożony ruch pojazdów związany z przemieszczeniem się użytkowników dróg w związku z nadchodzącym weekendem majowym – przyznaje Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. - Wszystkim podróżującym życzymy szerokiej drogi i noga z gazu, dzięki czemu dojedziemy do celu bezpiecznie i będziemy mogli cieszyć się tym majowym weekendem – dodaje policjant.

Opóźnione autobusy

O utrudnieniach w kursowaniu niektórych linii autobusowych informuje też Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu trudnych warunków drogowych występujących w alei Armii Krajowej i na Trasie Toruńskiej autobusy linii 112132134156186326414518705735 jadące w kierunku MarekBiałołękiPragi Płn.NowodworówBródnaRyni Zegrza Płd. kursują z opóźnieniami około 30 minut" – czytamy w komunikacie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl