Dwulatek zamknięty w pralce. Jest akt oskarżenia wobec dwóch osób

Warszawa

Prokuratura o akcie oskarżeniaTVN24
wideo 2/4

Radomska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy mieli zamknąć w pralce dwuletniego chłopca. Śledczy uznali ten czyn za znęcanie się fizycznie i psychiczne, dlatego oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że oskarżeni to dwaj mieszkańcy Radomia: 22-letni Tomasz K. i 18-letni Adam B.

Dziecko w pralce i z papierosem

Tomasz K. był partnerem matki dziecka, która zostawiała chłopca pod jego opieką. Adam B. to ich znajomy.

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód oskarżyła mężczyzn o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim chłopcem. Według śledczych, mężczyźni zamknęli dziecko w pralce automatycznej, gdzie przebywało około minuty.

- Nagrywali z tego zdarzenia filmik telefonem komórkowym, który potem ukazał się w sieci. Naśmiewali się z chłopca, a także fotografowali go z włożonym do ust papierosem – powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Zdaniem śledczych, mężczyźni narazili chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten jest zagrożony karą od roku do 10 lat więzienia.

Płakało w pralce, a oni się śmiali

Dodatkowo, Adamowi B. prokuratura postawiła zarzut polegający na fałszywym oskarżeniu innego kolegi o znęcaniem się nad dwulatkiem. Za fałszywe oskarżenie innej osoby o przestępstwo, której nie popełniła, grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Zdarzenie wyszło na jaw w sierpniu ubiegłego roku dzięki filmikowi, który ktoś wrzucił do sieci. Na nagraniu widać było dwuletniego chłopca zamkniętego w pralce. Dziecko zanosiło się od płaczu i bezskutecznie próbowało się uwolnić. W tle słychać było głosy śmiejących się z niego osób.

PAP/kz/b