Buspas dla VIP-ów zniknie przed czasem

ZDMBuspas na Euro

Buspas wytyczony na Euro zniknie z ulicy Żwirki i Wigury. Operacja zacznie się w nocy z piątku na sobotę. - Po ostatnim półfinałowym meczu rozegranym w Warszawie większość gości jedzie na Ukrainę, więc traci rację bytu - poinformował tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

Serwis rmf24.pl poinformował, że buspas wytyczony specjalnie dla VIP-ów był błędem Ratusza i dlatego będzie zlikwidowany trzy dni wcześniej, niż to pierwotnie planowano.

Ratusz tłumaczy jednak, że było to bardzo dobre rozwiązanie, a każde inne wprowadziłoby kierowców błąd. - Nie każdy użytkownik drogi śledził mecze na Stadionie Narodowym. Jeżeli buspas miałby obowiązywać tylko w dni meczowe, wprowadzilibyśmy chaos - przekonuje Milczarczyk.

Znika w weekend

Tak czy owak, zniknie wcześniej, niż planowano. Nie w poniedziałek, 2 lipca, lecz już w weekend z finałowym meczem. - Nie ma sensu, żeby buspas obowiązywał dłużej, bo ostatni mecz będzie rozegrany w czwartek, a ostatni goście odlecą w piątek - tłumaczy rzecznik.

Drogowcy prace na jezdniach między lotniskiem a pl. Zawiszy rozpoczną już w piątek wieczorem, kiedy to ostatni goście polecą na finał do Kijowa. - Zaczniemy od usuwania pionowego i poziomego oznakowania, ale jest to proces, który trochę potrwa. Planujemy, że kierowcy będą mogli z niego skorzystać w weekend - mówi rzecznik.

as/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości