Bus wpadł w poślizg i zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, siedem rannych

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków
Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków
TVN24
Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków TVN24

W miejscowości Branków, na drodze wojewódzkiej numer 731, łączącej S7 z Warką, bus zderzył się z ciężarówką. Do szpitali trafiło siedem osób, jedna nie przeżyła wypadku.

- Przed godziną 6 doszło do zderzenia ciężarówki z busem. W chwili naszego przyjazdu osiem osób było rannych, jedna nie przeżyła. To około 50-letnia kobieta - przekazał nam młodszy kapitan Cezary Matysiak z Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Dodał, że na miejscu pracowali strażacy z JRG Grójec, OSP Warka i OSP Białobrzegi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków Pomoc Drogowa Białobrzegi24/7

Nie żyje jedna osoba

- W kierunku Białobrzegów poruszał się ford transit, którym podróżowało pięć kobiet i trzech mężczyzn, łącznie osiem osób. Kierujący tym pojazdem wpadł w poślizg i auto stanęło w poprzek drogi. W tym czasie, w kierunku Warki jechał kierujący ciężarowego volvo, który uderzył w bok busa - opisała nadkomisarz Agnieszka Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. - W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 50-letnia pasażerka forda, a pozostałe siedem osób nim podróżujących trafiło do szpitali w: Grójcu, Kozienicach i Radomiu - dodała policjantka.

Poinformowała, że kierujący ciężarówką, mieszkaniec powiatu starachowickiego, nie ucierpiał i był trzeźwy. Kierowca busa zostanie przebadany pod kątem trzeźwości już w szpitalu ze względu na odniesione obrażenia. - Droga jest zablokowana, policjanci pracują na miejscu pod nadzorem prokuratora - podsumowała Wójcik.

Przekazała, że busem jechali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Po godzinie 11 rzeczniczka przekazała, że droga wojewódzka nr 731 w Brankowie jest już przejezdna.

W czwartek na drogach panują trudne warunki, jest ślisko. Jak przestrzega tvnmeteo.pl, IMGW wydało alerty przed intensywnymi opadami śniegu. We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce prognozowane są intensywne opady. W niektórych regionach to zjawisko będzie nam towarzyszyło do późnych godzin nocnych.

Informowaliśmy również o czołowym zderzeniu na Zabranieckiej:

Czołowo zderzyły się dwa auta
Czołowo zderzyły się dwa autaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pomoc Drogowa Białobrzegi24/7

Pozostałe wiadomości

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Pierwsze koszenie traw w stolicy szybciej o miesiąc

Pierwsze koszenie traw w stolicy szybciej o miesiąc

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP