Boże Ciało: 21 procesji, komunikacja na objazdach

[object Object]
Uroczystości Bożego CiałaTVN24
wideo 2/3

W czwartek z okazji święta Bożego Ciała zaplanowano 21 procesji. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Ulice będą czasowo zamykane, komunikacja zostanie skierowana na objazdy.

Procesje będą trwały cały dzień. Pierwsza wystartuje chwilę po godzinie 9, ostatnia o 18.

Pierwszy orszak zaplanowano w parafii Najświętszego Zbawiciela przy placu Zbawiciela. Rozpocznie się o 9.15 i potrwa do 11. Trasa: pl. Zbawiciela - Mokotowska - pl. Trzech Krzyży - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście. W przypadku braku możliwości przejazdu przez pl. Trzech Krzyży i ul. Nowy Świat autobusy linii: 108, 116, 118, 127, 166, 171, 180, 222 i 503 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Druga procesja wystartuje o 9.30 w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przy skrzyżowaniu Wrocławskiej i Lencewicza. Przejdzie ulicami: Lencewicza (w lewo) - Wrocławska (w lewo) - Powstańców Śląskich (w lewo) - Radiowa - Lencewicza - ks. Markiewicza.

W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Powstańców Śląskich autobusy i tramwaje linii: 11, 23, 24, 28 i 112 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Koniec przemarszu zaplanowano na 12.

Centralne obchody

Trzecia, centralna procesja Bożego Ciała, będzie trwać od 10 do 14 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście. Jej trasa poprowadzi ulicami: Świętojańska - pl. Zamkowy - Krakowskie Przedmieście - Królewska - pl. marsz. J. Piłsudskiego. W czasie zamknięcia dla ruchu placu Piłsudskiego linie autobusowe: 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejna procesja również startuje o 10 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Regulskiej. Potrwa do 12. Trasa orszaku będzie prowadziła ulicami: Piastowska - Regulska - Kompanii AK „Kordian” - Michałowicza - Robinii - Szomańskiego - Kompanii AK "Kordian" - Regulska - Piastowska. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Kompanii AK "Kordian" autobusy linii 178, 191 i 207 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

W godzinach 10.45 - 12.00 procesję zaplanowała parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy skrzyżowaniu ulic Wojciechowskiego i Orląt Lwowskich. Trasa orszaku będzie prowadziła ulicami: Wojciechowskiego - Keniga - Zagłoby. W przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Wojciechowskiego i Keniga autobusy linii: 187, 194, 197 i 517 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Centralna Procesja Diecezji Warszawsko-Praskiej

Szósta procesja rozpocznie się o 11 w Bazylice Katedralnej św. Floriana przy skrzyżowaniu Sierakowskiego i al. "Solidarności" (Centralna Procesja Diecezji Warszawsko-Praskiej). Trasa procesji: al. "Solidarności" – Jagiellońska – ks. Kłopotowskiego – Sierakowskiego. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. ks. I. Kłopotowskiego autobusy linii 162 zostaną skierowane na trasę objazdową. Procesja skończy się o 13.

Siódma procesja odbędzie się w godz. 11.30 – 13.00 w parafii św. Antoniego Marii Zaccarii przy skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego i Śródziemnomorskiej. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Jana III Sobieskiego – Nałęczowska – Podgórska – Goplańska – S.J. Jabłonowskiego – Pastewna – Resorowa.

Kolejny orszak wystartuje o 11.45 w parafii św. Alberta przy skrzyżowaniu ulic Brata Alberta i Szerokiej. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Barta Alberta – Wspólna – Piękna – Długa – Sosnowa – Szosowa – Warszawska – Barat Alberta.W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Brata Alberta autobusy linii 183 zostaną skierowane na trasę objazdową. Procesja skończy się o 13.

Trzy procesje w południe

O godzinie 12 wystartują trzy uroczystości. W parafii NMP Królowej Wyznawców przy skrzyżowaniu ulic Gwintowej i Gościniec. Trasa poprowadzi ulicami: Gościniec – Polska – Kątna – Siekierkowska – Gościniec – Gwintowa. W przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Gościniec i Gwintowa autobusy linii 167 zostaną skierowane na trasę objazdową.

W południe przemarsz rozpoczną też parafianie ze św. Maksymiliana Kolbego przy skrzyżowaniu Rzymowskiego i Gotarda. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Bełdan (do przejścia dla pieszych przez ul. Rzymowskiego) – Rzymowskiego. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Orzycką autobusy linii 174 i 193 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Ostatnia procesja, która rozpocznie się o 12 wystartuje z parafii św. Szczepana przy Narbutta. Jej trasa będzie prowadziła ulicami: św. Szczepana – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka – Sandomierska – Melsztyńska. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Rakowiecką autobusy linii 119, 167, 168 i 195 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Od 12.45 do 14.15 procesja odbywać się będzie w parafii Matki Bożej Różańcowej przy skrzyżowaniu Wysockiego i Bartniczej. Trasę wyznaczono ulicami: Wysockiego – Poborzańska – Bolesławicka – Syrokomli – Wysockiego. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Wysockiego (jezdnia wschodnia) autobusy linii: 114, 126, 176 i 204 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Godzinę później – o 13.45 rozpocznie się przemarsz w parafii św. Feliksa przy skrzyżowaniu Bychowskiej i Kościuszkowców. Zakończy się o 15. Jego trasa poprowadzi ulicami: Bychowska – Potockich – Karpacka – Kościuszkowców. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Kościuszkowców autobusy linii 115 zostaną skierowane na trasę objazdową.

W godzinach 14–16 procesja odbędzie się w parafii św. Andrzeja Boboli przy Rakowieckiej. Trasa orszaku będzie prowadziła ulicami: Rakowiecka – Łowicka – Narbutta – św. A. Boboli – Rakowiecka. W przypadku braku możliwości przejazdu wymienionymi ulicami autobusy linii 119 i 195 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Cztery orszaki o 16.30

Kolejna oblegana godzina to 16.30. O tej porze wystartują aż cztery procesje. Pierwsza w parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników przy al. Stanów Zjednoczonych (potrwa do 18.30). Jej trasa będzie prowadziła ulicami: Spalinowa – Turbinowa – Rozłucka – Kinowa – Walewska – Międzyborska – Spalinowa. W przypadku braku możliwości przejazdu wymienionymi ulicami autobusy linii 135 i 158 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejna procesja potrwa do 17.30 i odbędzie się w parafii św. Trójcy przy ul. Solec. Trasa procesji będzie prowadziła: Solec – Wilanowska – Okrąg – Ludna – Solec. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Ludną autobusy linii 118, 127 i 166 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Do 18 maszerować będą parafianie z NMP Matki Kościoła przy skrzyżowaniu Domaniewskiej i al. Niepodległości. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Domaniewska – Modzelewskiego - Woronicza – al. Niepodległości – Domaniewska. W przypadku braku możliwości przejazdu wymienionymi ulicami autobusy linii 174, 218 i 700 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

I ostatnia procesja, która również będzie trwała w godzinach 16.30-18.00 odbędzie się w parafii św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Trasa orszaku będzie prowadziła ulicami: pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Koszykowa – Służewska – al. Wyzwolenia – pl. Zbawiciela. W przypadku braku możliwości przejazdu Al. Ujazdowskimi autobusy linii: 107, 108, 116, 118, 127, 159, 166, 171, 180, 222 i 503 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

W godzinach 16.50 – 18.20 procesję zaplanowano w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Tamka. Jej trasa będzie prowadziła ulicami: Tamka – Elektryczna – Zajęcza – Topiel – Tamka. W przypadku braku możliwości przejazdu wymienionymi ulicami autobusy linii: 102, 105, 118, 127 i 162 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

O 17 wystartuje procesja z parafii św. Jana Kantego przy skrzyżowaniu Krasińskiego i ks. J. Popiełuszki. Potrwa do 18.30. Jej trasa będzie prowadziła ulicami: Krasińskiego (jezdnia południowa do skrzyżowania z ul. W. Kochowskiego) – Krasińskiego (jezdnia północna). W przypadku braku możliwości przejazdu tramwaje i autobusy linii: 17, 27, 114 i 122 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

O 17 rozpocznie się też uroczystość w parafii św. Michała Archanioła przy skrzyżowaniu Puławskiej i Dolnej. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Puławska (jezdnia zachodnia) – Malczewskiego – Krasickiego – Kazimierzowska – Ursynowska – Szczekocińska – Racławicka – Puławska. W przypadku braku możliwości przejazdu wymienionymi ulicami autobusy linii: 141, 172, 218, 222 i Z-1 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Przemarsz zakończy się o 19.

Ostatnia procesja tego dnia wystartuje o 18 w parafii św. Antoniego Padewskiego przy Senatorskiej. Potrwa godzinę. Jej trasa będzie prowadziła tylko Senatorską. W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Bieżące informacje o zmianach tras komunikacji miejskiej będzie można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

kw/mś

Pozostałe wiadomości

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

20 zastępów straży gasiło w nocy z wtorku na środę pożar hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikt nie ucierpiał, ale straty finansowe są duże.

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Płocka zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który próbował sprzedać innemu nastolatkowi marihuanę. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono ponad 2,5 kilograma narkotyków, w tym amfetaminę i MDMA.

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Źródło:
PAP

Pod Ciechanowem kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. Okazało się, że własne błędy nic go nie nauczyły. Wcześniej był już karany za przekroczenie prędkości. Teraz zapłaci cztery tysiące złotych mandatu i za kółko nie wsiądzie przez najbliższe trzy miesiące.

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji.

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W miejscowości Michałów-Reginów koło Legionowa odkopano ludzkie szczątki. Prawdopodobnie pochodzą z czasów drugiej wojny światowej i należą do żołnierzy, którzy polegli podczas prowadzonych w tym miejscu walk.

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze stawu pod Otwockiem wyłowiono ciało mężczyzny. Zmarły wyszedł w poniedziałek na ryby i nie wrócił do domu.

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli wymuszać haracz od kobiet świadczących usługi seksualne. Później do podejrzanych dołączyły jeszcze trzy kobiety. Powód? Chciały wymusić zmianę zeznań u pokrzywdzonych.

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę - mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33-latek myśląc, że nadjeżdża taksówkarz, zatrzymał policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zahamowali, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina zatrzymano 35-letniego obywatela Nigerii, który próbował przemycić ponad kilogram kokainy. Narkotyk znajdował się w 85 kapsułkach, które mężczyzna wcześniej połknął. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Leszno pod Warszawą. 26-latek zaatakował ostrym narzędziem swoją babcię. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, a jej wnuk trafił do aresztu.

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-latka i 35-latek zajmowali się sprzątaniem w jednym z biurowców w centrum stolicy. Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyzna przy okazji legalnie wykonywanej pracy kradli wartościowe przedmioty, wynosili je w workach ze śmieciami. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl