Będzie łatwiej w drodze na Mazury. Poszerzą kolejny odcinek krajowej "61"

Mapy Google / tvn24.plDK 61 zostanie przebudowana

Odcinek drogi krajowej między Legionowem a Zegrzem zostanie przebudowany.- Dzięki temu zniknie ostatnie wąskie gardło na trasie Warszawa-Serock - informuje wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz.

Program realizacji inwestycji został właśnie zatwierdzony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 61 między Legionowem a Zegrzem ma rozpocząć się w 2020 roku. Wcześniej na lata 2018-2019 przewidziane są prace przygotowawcze.

Dwupasmówka

Przyjęty program zakłada powstanie dwujezdniowej drogi klasy GP, czyli trasy ruchu przyspieszonego na odcinku około 4,5 kilometrów. Według danych ministerstwa średnie natężenie ruchu na tej trasie to ponad 16 tysięcy pojazdów na dobę.

- Droga krajowa numer 61 jest jedną z najważniejszych arterii wyprowadzających ruch ze stolicy w kierunku północnym, z dużym udziałem ruchu pojazdów ciężkich. Dla mieszkańców Legionowa i pobliskich miejscowości wiąże się to z dużą uciążliwością, dla kierowców oznacza stracony czas - zaznacza wiceminister Chodkiewicz.

Dotychczasowe inwestycje

Do 2020 roku planowane jest zakończenie prac związanych z przebudową DK61 na blisko dwukilometrowym odcinku ulicy Warszawskiej - między wiaduktami w Legionowie a ulicą Wolską w Michałowie-Reginowie.

Do tej pory na trasie między Warszawą a Serockiem zrealizowano kilka inwestycji drogowych. Powstały obwodnice Serocka i Jabłonny, rozbudowano też prawie trzykilometrowy odcinek drogi między Zegrzem a Serockiem i około 2,3 kilometra trasy prowadzącej przez Legionowo.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o otwarciu obwodnicy Marek:

[object Object]
Obwodnica Marek 1/3Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kk/pm

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google / tvn24.pl

Pozostałe wiadomości