12 firm chce stworzyć koncepcję trasy S7

Shutterstock-Otwarto przetarg na S7

Drogowcy otworzyli oferty w przetargu na koncepcję trasy S7 Kiełpin - Trasa AK. Samą budowę zaplanowano na lata 2022-24.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała właśnie, że do przetargu na koncepcję zgłosiło się 12 firm.

"Najniższą cenę, 4,1 mln zł, zaoferował Value Engineering Sp. z o. o., natomiast najwyższą cenę, 8,7 mln zł, ma oferta złożona przez Europrojekt Gdańsk S.A." - czytamy w komunikacie na stronie GDDKiA.

Termin podpisania umowy zaplanowany został na czerwiec 2019 roku, jeżeli nie będzie odwołań na wybór wykonawcy.

Pierwszy przetarg na opracowanie koncepcji dla budowy trasy S7 Kiełpin - Trasa AK został ogłoszony we wrześniu 2018 r. a w grudniu wybrano najkorzystniejszą ofertę, którą złożyła firma TPF w wysokości 3,4 milionów złotych. Jednak w styczniu tego roku firma ta zrezygnowała z podpisania umowy.

Trzy-cztery pasy

Przyszły odcinek S7 między Kiełpinem i Trasą Armii Krajowej w Warszawie ułatwiający dojazd do stolicy, będzie miał po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a w niektórych miejscach nawet cztery. Przez mocno zurbanizowane tereny Bemowa i Chomiczówki planowa droga przejdzie dwoma tunelami.

Projektowana droga ma długość około 12,9 kilometrów i w początkowej części przebiega po istniejącym śladzie ulicy Kolejowej. Następnie za węzłem "Kolejowa" droga odbiega w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie projektowana jest w nasypie. Dalej droga biegnie wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do połączenia jezdnią węzłów "Wólka Węglowa" i "Janickiego". Dalej, za ulicą Arkuszową, planowana droga schodzi do tunelu o długości około 1000 m i kolejnego o długości około 1100 m, a następnie wznosi się ponad teren nad drogą S8. Pomiędzy tunelami zaprojektowano węzeł "Generała Maczka" a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł "NS".

Przetarg na realizację inwestycji ma być ogłoszony w trzecim kwartale przyszłego roku. Prace zaplanowano na lata 2022-2024.

Szacunkowy koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi około 1,7 miliarda złotych.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o rozbudowie autostrady A2

[object Object]
Nieużywane bramki na A2TVN24BIŚ
wideo 2/5

PAP/ap/ran

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock-

Pozostałe wiadomości