Jak informuje ratusz, "Program generujemy innowacje" będzie realizowany w latach 2021-2025. Jego głównym założeniem jest poprawa funkcjonowania warszawskiego ekosystemu generowania innowacji, rozumianego jako sieć instytucji i usług, których celem jest kompleksowa pomoc twórcom i innowatorom w przejściu przez wszystkie etapy procesu rozwoju nowego przedsięwzięcia.
Dotychczas wyznaczone zostały trzy najważniejsze obszary programu: poprawa oferty wsparcia dla twórców i innowatorów, zwiększenie współpracy pomiędzy sektorem nauki, biznesu, kultury, instytucjami otoczenia biznesu i miastem oraz wsparcie kultury innowacji administracji.
Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do projektu do 12 maja 2021 roku. Są na to dwa sposoby. Można kierować je mailowo na adres: konsultacje.innowacje@um.warszawa.pl. Można też wypełnić ankietę, do której link będzie aktywny od 23 kwietnia. Natomiast 6 maja o godzinie 18 planowane jest spotkanie konsultacyjne. Zostanie ono zrealizowane w formule online na kanale Konsultacje społeczne Warszawa w serwisie YouTube.
OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24
"Warszawa jest idealnym miejscem do rozwoju innowacyjności"
Urzędnicy zaznaczają, że innowacje odgrywają ważną rolę w budowaniu gospodarki opartej na wiedzy i podnoszą jej konkurencyjność, wpływając przy okazji na rozwój regionu. A stolica dąży do statusu miasta zapewniającego najlepsze warunki do realizacji oryginalnych i nowatorskich pomysłów.
"Program generujemy innowacje" jest kierowany do przedstawicieli warszawskich startupów, firm kreatywnych i innowacyjnych, naukowców, artystów i twórców kultury. Wśród jego adresatów są również pracownicy administracji samorządowej m.st. Warszawy oraz korporacje, uczelnie i instytuty badawcze, instytucje kultury oraz instytucje otoczenia biznesu.
- Warszawa jest idealnym miejscem do rozwoju innowacyjności i kreatywności. W stolicy funkcjonuje największe w kraju zaplecze edukacyjne z dużą liczbą ośrodków badawczych i uniwersytetów. Mieszka tu wielu bardzo dobrze wykształconych ludzi, działa wiele firm z innowacyjnych branż, startupy mogą liczyć na wysoką dostępność finansowania, poziom nakładów na badania i rozwój jest wysoki w porównaniu do reszty kraju - wymienia Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, cytowana w komunikacie urzędu miasta. - To są nasze atuty. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego stworzyliśmy program, który ma to ułatwić i sprawić, że Warszawa stanie się znaczącym ośrodkiem na europejskiej mapie innowacyjności - podkreśla.
Ratusz podaje, że jest to kolejny z gospodarczych programów wykonawczych "Strategii #Warszawa2030".
Autorka/Autor: kk/ran
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24