Śródmieście

Śródmieście

Najpierw parking, potem plac Powstańców Warszawy. Plan ratusza

- Chcielibyśmy, aby projekt budowlany placu Powstańców Warszawy powstał po wytycznych, które wypracujemy wspólnie w konsultacjach społecznych - powiedział Jarosław Jóźwiak , dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej na spotkaniu z mieszkańcami, którzy w poniedziałek rozmawiali o przyszłości tego miejsca. Według jego wyliczeń nowy plac mamy zobaczyć ok. 2018 roku.

Ambasada Rosji publikuje nagrania z zajść 11 listopada

Ambasada Rosji w Warszawie udostępniła nagrania z ataku na placówkę, który miał miejsce 11 listopada. Pierwszy z filmów został najprawdopodobniej nagrany z wnętrza ambasady - widać na nim, jak na jej teren wrzucane są race. Drugi to czarno-białe nagranie z kamer monitoringu. Widać na nim grupę osób usiłujących sforsować bramę.

Okradał firmy z projektorów. Poznajesz go?

Policjanci ze Śródmieścia szukają mężczyzny, który z siedzib kilku firm ukradł projektory multimedialne. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu umieszczone w jednym z budynków.

Nie będzie lodowiska na odnowionym Rynku Starego Miasta

Już za tydzień na odnowionym Rynku Starego Miasta miało ruszyć lodowisko. Jak udało się ustalić portalowi tvnwarszawa.pl, warszawiacy nie pojeżdżą tam na łyżwach. Prawdopodobnie nie będzie też tradycyjnego świątecznego jarmarku, bo jego organizator nie dostał zielonego światła od urzędników właśnie przez planowaną ślizgawkę.

Taki będzie pl. Powstańców Warszawy? Dziś dyskusja

Społecznicy chcą wiedzieć, jak będzie wyglądał jeden z głównych placów stolicy, który teraz służy głównie za parking. O przyszłości pl. Powstańców Warszawy będą rozmawiać w poniedziałek na spotkaniu z urzędnikami.

3 potrącenia i wypadek. 6 osób rannych

Trzy potrącenia i zderzenie autobusu z samochodem osobowym. Niedzielny wieczór na stołecznych drogach nie należy do bezpiecznych. W sumie rannych zostało 6 osób.

Przed Centralnym już święta

Oscypki, pierogi, barszcz, regionalne wędliny, świąteczne ozdoby i prezenty. Wszystko to można kupić na pierwszym bożonarodzeniowym jarmarku, który stanął przed Dworcem Centralnym.

Jak pachnie hipster? Nowa wystawa w CNK

"Zapach – niewidzialny kod" to wystawa w Centrum Nauki Kopernik, która pokazuje historię perfumiarstwa i pozwala się przekonać, że zapach to również forma komunikacji. Jak pachnie bogacz, a jak hipster, sprawdzał prezenter TVN24 Marcin Żebrowski.

Weekendowe manifestacje: komunikacja na objazdach

W sobotę na ulice wyjdą nauczyciele, którzy będą protestować przeciwko zmianom w Karcie Nauczyciela, a w niedzielę - Koalicja na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych. Będzie sporo zmian w komunikacji miejskiej.

eTuwim w Muzeum Historii Żydów Polskich

"Żydzi polscy według Tuwima" - pod takim tytułem w niedzielę w Muzeum Historii Żydów Polskich odbędzie koncert poświęcony życiu i twórczości poety. Wstęp jest bezpłatny.

Akcja Greenpeace na PKiN. 46 osób zatrzymanych

Policja szykuje wnioski do sądu o ukaranie aktywistów Greenpeace, którzy w czwartek na elewacji Pałacu Kultury i Nauki rozwiesili transparent nawołujący do ochrony klimatu. W sumie zatrzymano 46 osób - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. To kolejne zatrzymania działaczy Greenpeace po akcji w Warszawie w ostatnich dniach.

Badają pożar w metrze. Są pierwsze wnioski

Znamy wstępne ustalenia ekspertów badających przyczynę pożaru w pociągu inspiro. - Mógł zawinić odbierak prądu - powiedział Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra.

Roszczenia do Rotundy nie powstrzymają rewitalizacji

Za tydzień poznamy wyniki międzynarodowego konkursu na projekt rewitalizacji Rotundy. Ikona Warszawy jest w fatalnym stanie, a architekci zmagają się z dylematem: jak przenieść ją w XXI wiek nie dewastując symbolu wieku XX. Tymczasem bank PKO zmaga się z roszczeniami do działki.

Chcą podświetlenia PKiN w kolorach tęczy z placu Zbawiciela

Warszawskie Forum Lewicy chce, by Pałac Kultury i Nauki został podświetlony na tęczowo w związku ze spaleniem tęczy na placu Zbawiciela. Wystosowali już w tej sprawie specjalne pismo do rady Warszawy i prezydent miasta. - Od roku podświetlamy pałac w tych kolorach - dziwi się rzeczniczka zarządu PKiN.

"Pamiątka muranowskiej historii zaorana"

Dawna pracownia rzeźbiarza Leona Machowskiego, którego dzieła zdobią Warszawę, legła w gruzach. Okoliczni mieszkańcy mówią o niszczeniu pamiątki muranowskiej historii. Urzędnicy odpowiadają, że budynek był w złym stanie technicznym, a ewentualny remont byłby zbyt kosztowny.

Jest nowy pełnomocnik do współpracy z UNESCO

Po kontrowersjach związanych z budową biurowca przy warszawskiej Starówce Anna Zasadzińska została mianowana przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz nowym pełnomocnikiem ds. zarządzania światowym dziedzictwem UNESCO. Jej zadaniem będzie m.in. współpraca z UNESCO w zakresie ochrony Starego Miasta - poinformowała "Gazeta Stołeczna".

Pierwsze wyroki za protest na dachu ministerstwa

Przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście zapadły we wtorek pierwsze wyroki za akcję 47 aktywistów Greenpeace, którzy w poniedziałek wtargnęli na dach budynku resortu gospodarki. Dwóch mężczyzn zostało ukaranych grzywnami w wysokości 1500 zł.

Grzegorz Jarzyna z nową umową. TR zostaje przy Marszałkowskiej

Grzegorz Jarzyna pozostał na stanowisku dyrektora artystycznego TR Warszawa, natomiast nowym dyrektorem naczelnym został Wojciech Gorczyca. Miasto zagwarantowało teatrowi siedzibę i fundusze na produkcję nowych spektakli - powiedział w rozmowie z PAP Jarzyna.

Podawał się za wykładowcę. Sąd utrzymał areszt

Sąd utrzymał areszt wobec Mariusza K., podejrzanego o to, że przez ponad rok oszukiwał kilka wyższych uczelni, podając się za wykładowcę prawa i prowadząc zajęcia. Według śledczych naraził szkoły na ponad 100 tys. zł strat, a kilkuset studentów na ponowne egzaminy.