Śródmieście

Śródmieście

Od dziś więcej tramwajów w Alejach Jerozolimskich

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu Al. Jerozolimskimi jeździć będzie więcej tramwajów. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów – tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego. Zmiany wchodzą w życie w poniedziałek.

Ciemne chmury i deszcz nad Warszawą

Późnym popołudniem przez Warszawę przetoczyła się burza. Nad stolicą zawisły ciemne chmury, w ciągu kilku minut zrobiło się ciemno. W wielu dzielnicach stolicy niebo raz po raz rozświetlały błyskawice.

Legenda rocka na Narodowym. Tak dojedziesz na koncert AC/DC

Australijski zespół AC/DC wystąpi w sobotę na Stadionie Narodowym. Grupa przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej, promującej wydaną w 2014 roku płytę "Rock or Bust". Koncert to także tradycyjne zamknięcie dla ruchu obszaru Saskiej Kępy i ułatwienia w komunikacji.

PKiN licytuje krzesła z azbestem? "Był w Kongresowej, ale nie w fotelach"

Na jednym z portali społecznościowych pojawiły się dokumenty, świadczące o tym, że w remontowanej Sali Kongresowej znajduje się znaczna ilość azbestu. Ta szkodliwa substancja miałaby się znaleźć m.in w fotelach, które w sobotę będą licytowane. Pałac Kultury i Nauki przyznaje, że azbest był w sali, ale zapewnia, że fotele są bezpieczne.

Zagrali w Tetrisa na Pałacu Kultury

W czwartek wieczorem warszawiacy zagrali w Tetrisa. Gra popularna, ale "monitor" niestandardowy - była nim bowiem fasada Pałacu Kultury i Nauki. - Chcieliśmy w nietypowy sposób uczcić jego jubileusz. To chyba największy Tetris na świecie - mówił Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent stolicy. Wielki finał turnieju odbędzie się w piątek wieczorem. W środę ten wyjatkowy budynek obchodził swoje 60. urodziny.

Zrobił kartonowy model PKiN. "Był pilotem, miał wyobraźnię"

W 1954 roku, tuż przed wzniesieniem Pałacu Kultury i Nauki, powstał kartonowy model "daru Stalina". Jego twórcą był pilot z wykształceniem technicznym, który nie miał do dyspozycji oficjalnych planów architektonicznych, a jedynie szkice i zdjęcia pierwowzoru budowli z Moskwy. Nad kartonowym modelem pracował cztery miesiące.

Autobusem nad Wisłę. Startuje linia bulwarowa

Zarząd Transportu Miejskiego w piątek wieczorem uruchomi nową linię autobusową 385. Jej głównym zadaniem będzie dowożenie warszawiaków nad Wisłę w weekendy i zabieranie ich stamtąd.

Mundurowi chcą podwyżek. Protestowali i blokowali Ujazdowskie

Kilka tysięcy związkowców służb mundurowych pikietowało w czwartek przed kancelarię premiera. Domagali się m.in. podwyżek i waloryzacji płac oraz nowej ustawy modernizacyjnej. Aleje Ujazdowskie były zablokowane przez dwie godziny. Autobusy skierowano objazdami. na objazdy.

"Centrum, które tętniło życiem". Zanim powstał Pałac Kultury

Wiele osób nie wyobraża sobie centrum Warszawy bez Pałacu Kultury i Nauki, ale przed jego budową teren ten wyglądał zupełnie inaczej. Przecinające się ulice, kamienice czynszowe i prestiżowe instytucje – fragment tętniącego życiem miasta. W 1955 roku nie było po tym wszystkim śladu.

"Mamy nadzieję, że nie dojdzie do zburzenia Emilii"

Jako muzealnicy, a także warszawiacy, mamy nadzieję, że nie dojdzie do zburzenia pawilonu Emilia – podkreśla wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Marcel Andino Velez. Obecny gmach muzeum ma zostać zburzony, a w jego miejscu ma powstać wieżowiec.

Nasuwają nowy most Łazienkowski. "15 metrów w trzy godziny"

Rozpoczęło się nasuwanie nowej konstrukcji Mostu Łazienkowskiego. Pierwszy nowy fragment z lewej strony Wisły już został przesunięty w kierunku środka rzeki. Władze miasta zapewniają, że termin zakończenia remontu jest niezagrożony i most będzie przejezdny na koniec października.

Mundurowi będą protestować w stolicy. Chcą podwyżek

Podwyżki, waloryzacja płac oraz nowa ustawa modernizacyjna - to postulaty związkowców służb mundurowych, którzy mają demonstrować w czwartek przed kancelarią premiera w Warszawie. Początek pikiety zapowiedziany jest na godz. 11. Do stolicy zjechać ma 3 tys. osób.W organizowanej przez NSZZ Policjantów pikiecie mają uczestniczyć organizacje związkowe podległe pod trzy resorty: spraw wewnętrznych (Policja, Państwowa Straż Pożarna i Straż Graniczna oraz pracownicy BOR), sprawiedliwości (Służba Więzienna) oraz finansów (Służba Celna).Jak powiedział PAP wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Tomasz Krzemiński, protestujący domagają się m.in. zrekompensowania kosztów inflacji za lata 2009-2015, stałej corocznej waloryzacji płac od roku 2016, nowej ustawy modernizacyjnej dla służb mundurowych oraz włączenia Służby Celnej do systemu emerytalnego służb mundurowych.W proteście ma wziąć udział 3 tys. związkowców służb mundurowych. O godz. 11 planują zebrać się przed kancelarią premier. Pikieta ma trwać do godz. 13.