Śródmieście

Śródmieście

Alkohol na bulwarach, a w okolicy? "To masakra"

Pić alkohol na bulwarach można już legalnie. Ci, którzy z tego skorzystali, zostawili po sobie porozrzucane butelki, puszki i kartony. Władze stolicy zastanawiają się, jak poradzić sobie z problemem. Sprawie przyjrzał się reporter magazynu "Polska i Świat" Kamil Czaplicki.

Trzaskowski: trzeba odwrócić logikę planowania miasta

Strategiczny plan rozwoju Warszawy, rozwój centrów lokalnych w dzielnicach, ale też ożywienie centrum, uporządkowanie kwestii reklam - to kolejne propozycje, o których Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej, kandydaci PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy i jego zastępcę, chcą rozmawiać z mieszkańcami.

Kenijczyk i Białorusinka najszybsi. Autobusy wróciły na swoje trasy

W niedzielę na ulicach Warszawy odbył się Orlen Warsaw Marathon. Biegacze wystartowali z Wybrzeża Szczecińskiego. Trasa maratonu prowadziła przez pięć dzielnic. Metę usytuowano przy Stadionie Narodowym. Przebieg tej wielkiej, biegowej imprezy oraz zmiany w organizacji ruchu relacjonowaliśmy od rana na tvnwarszawa.pl.

Nowy pokaz w parku fontann, bedeker na smartfona, biegi i kapsuła czasu

Konkurs kompozytorski, nowy pokaz w parku fontann, specjalne wydawnictwa znanych varsavianistów, wystawy, bedeker na smartfona, biegi i iluminacje urzędów. Warszawa szykuje się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Różnych inicjatyw będzie łącznie ponad 400. Wszystkie odbędą się pod hasłem "Stolica wolności 1918-2018".

"Warszawa potrzebuje hali widowiskowej"

Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy przekonywał w piątek, że stolica potrzebuje hali widowiskowej. Według Rafała Trzaskowskiego, obiekt mógłby stanąć na błoniach Stadionu Narodowego, od strony Zielenieckiej.

Zielono i węziej. Szykują metamorfozę Marszałkowskiej

Drzewa przy ulicach i torowiskach, a do tego zwężone jezdnie - taka wizja Marszałkowskiej wyłania się z koncepcji, która właśnie ujrzała światło dzienne. Powstała na zlecenie miasta, które zapowiada, że zmiany na jednej z głównych ulic stolicy będzie wprowadzało w ciągu kilku lat.

Wielka Synagoga wróciła na plac Bankowy

Na fasadzie Błękitnego Wieżowca wirtualnie odtworzono dawną Wielką Synagogę. Budynek był symbolem żydowskiego życia przedwojennej Warszawy. 75 lat temu został zburzony przez Niemców.

Dąb Pamięci mieszkańcom getta. Drzewem Łez uczcili matki

Z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w Ogrodzie Saskim zasadzony został Dąb Pamięci. Drzewo ma przypominać przyszłym pokoleniom historię warszawiaków zamkniętych za murami getta. Z kolei na placu Grzybowskim odsłonięte zostało Drzewo Łez - wierzba płacząca, która ma symbolizować żydowskie i polskie matki ratujące dzieci z getta.

CBA kontroluje Łazienki Królewskie

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w Łazienkach Królewskich. Działania dotyczą wszystkich działań prowadzonych przez muzeum w stosunku do jego majątku od 1990 roku.

"To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność"

- To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność i zdecydowali, że zachowają ją do samego końca, że zginą z bronią w ręku - mówił w 75. rocznicę powstania w warszawskim getcie prezydent Andrzej Duda. - Oni nie chcieli przeżyć. Dumnie stanęli po to, żeby pokazać Niemcom, że Żydzi nie dadzą się tak całkowicie pokonać i podeptać, że to będzie kosztowało także niemieckie życie - dodał.

Hołd dla bohaterów. Uroczyste obchody 75. rocznicy

Uroczystości z udziałem prezydenta i premiera, uroczysta sesja rady miasta, koncert, spektakl czy wirtualna rekonstrukcja Wielkiej Synagogi. W ten sposób Warszawa odda hołd bohaterom poległym w powstaniu w getcie warszawskim. W czwartek przypada 75. rocznica zrywu.