TVN Warszawa | Rembertów

Zatrzymany z zarzutem znęcania się nad żoną. Policja: groził też dzielnicowemu

TVN Warszawa | Rembertów

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Komenda Rejonowa Policji VIIPolicja zatrzymała podejrzanego o znęcanie się nad żoną i grożenie dzielnicowemu

38-latek z Rembertowa od dłuższego czasu znęcał się nad żoną fizycznie i psychicznie, pod jej adresem kierował też groźby karalne - informuje policja. Zareagował dzielnicowy, który nałożył na męża kobiety zakaz zbliżania się do niej. Wtedy - jak podają funkcjonariusze - mężczyzna zaczął grozić również mundurowemu.

Jak informuje rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji VII Joanna Węgrzyniak, dzielnicowy z Rembertowa otrzymywał zgłoszenia o trudnej sytuacji jednej z rodzin, więc podjął kroki, które miały pomóc pokrzywdzonej - nałożył na męża kobiety nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niej.

- 38-latek nie chciał jednak pogodzić się z tymi poleceniami. Zaczął nękać żonę wiadomościami, w których groził bezpośrednio dzielnicowemu za zastosowanie procedury, a także kobiecie. Wcześniej od dłuższego czasu znęcał się nad nią zarówno fizycznie, jak i psychicznie - podaje Węgrzyniak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zarzuty

Pokrzywdzona powiadomiła o tym służby, które zatrzymały 38-latka. - Policjanci zabezpieczyli dwa telefony komórkowe, w których znajdowały się wiadomości z wysyłanymi groźbami pozbawienia życia i zdrowia wobec żony i dzielnicowego - informuje rzeczniczka.

I dodaje, że zebrany w sprawie materiał dowodowy stał się podstawą do postawienia mężczyźnie dwóch zarzutów: znęcania się oraz gróźb. - W sądzie, na wniosek prokuratury, zastosowano wobec podejrzanego tymczasowy areszt - podsumowuje policjantka.

Informowaliśmy też o zarzutach wobec mężczyzny, który według policji biegał z siekierą i groził, że zabije:

Policja zatrzymała podejrzanego o niszczenie mienia i groźby
Policja zatrzymała podejrzanego o niszczenie mienia i groźbyKRP IV

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Rejonowa Policji VII

Pozostałe wiadomości