Aktywiści nie chcą zmian na linii 102. "Mieszkańcy mają prawo do dobrego transportu"

Autor:
dg/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plAktywiści nie chcą zmian na linii 102

W trakcie krótkiego briefingu przedstawiciele stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz reprezentacja mieszkańców Pragi Południe przedstawili postulaty dla linii 102. To reakcja na planowane przez Zarząd Transportu Miejskiego skrócenie trasy autobusu.

Modyfikacja w przebiegu tej oraz kilku innych linii autobusowych jest związana z planowanym na wiosnę otwarciem wolskiego odcinka drugiej linii metra. Obecnie linia 102 kursuje pomiędzy przystankami PKP Olszynka Grochowska a Młynów. Po otwarciu metra miałaby zostać skrócona do przystanku Rondo Waszyngtona. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują aktywiści z MJN oraz niektórzy mieszkańcy Pragi.

102 z Grochowa do Śródmieścia

Przeciwnicy zmian założyli inicjatywę pod nazwą "Silna linia 102". Chcą, aby autobusy z Grochowa i Saskiej Kępy nawet po otwarciu metra dojeżdżały do centrum, między innymi w okolice placu Grzybowskiego oraz Uniwersytetu. Żądają ponadto, aby poprawić częstotliwość kursowania linii 102 - co 12 minut w godzinach szczytu, co 15 poza szczytem oraz co 20 minut w soboty i dni świąteczne. Postulują również, aby linię obsługiwały bezemisyjne pojazdy elektryczne, a także aby wprowadzane zmiany były promowane wśród mieszkańców Grochowa i Saskiej Kępy.

W związku z tymi postulatami do władz Warszawy zostanie skierowana petycja. Aktywiści zachęcają do podpisywania dokumentu. Elektroniczny podpis można złożyć za pośrednictwem strony internetowej: linia.102.waw.pl.

Na początku grudnia ubiegłego roku Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego zapowiadał, że zmiany w kursowaniu autobusów związane z otwarciem metra będą dotyczyć 26 linii. Wiążące decyzje mają zostać podjęte po zakończeniu konsultacji społecznych.

Zmiany po uruchomieniu metra na Woli

Proponowane zmiany od kwietnia
Proponowane zmiany od kwietniaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:dg/pm

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości