Czerwona błyskawica na pociągu. KM: to nie nasza akcja, tylko akt wandalizmu

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Twitter/Z Biegiem SzynCzerwona błyskawica na pociągu Kolei Mazowieckich

Wagon Kolei Mazowieckich został zamalowany na czarno. Pojawiła się też na nim czerwona błyskawica. Niektórzy odebrali to jako wsparcie kolejarzy dla protestujących kobiet.

"Bardzo pięknie wygląda ten wagon" - napisała na Twitterze europosłanka PO Róża Thun. Zamieściła też filmik, na którym widać, że środkowy wagon pociągu Kolei Mazowieckich - na co dzień biało-zielony - został zamalowany na czarno (łącznie z szybami). To tło dla czerwonej błyskawicy - symbolu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który trwa już w całym kraju od ponad tygodnia. Jak ustalił dwumiesięcznik "Z Biegiem Szyn", nie była to jednak inicjatywa Kolei Mazowieckich, a akt wandalizmu.

"Wbrew rozpowszechnionym informacjom, przedstawione na nagraniu graffiti na pociągu jest aktem wandalizmu, a nie inicjatywą Kolei Mazowieckich - poinformowało dwumiesięcznik biuro rzecznika prasowego spółki" - czytamy dalej na Twitterze.

Potwierdziła to rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska: - To nie nasza akcja, a akt wandalizmu. Do zdarzenia doszło wczoraj (piątek - red.) około godziny 3:40 w Czachówku Południowym. Zamalowane zostało około 20 metrów składu - powiedziała Nowakowska. Zaznaczyła, że trwa jeszcze szacowanie strat. - Nie wiemy, czy została naruszona malatura pociągu - dodała rzeczniczka.

Trwają protesty

W całej Polsce trwają protesty w związku z ogłoszeniem 22 października przez Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzeczenia mówiącego o tym, że niezgodne z konstytucją jest prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Na ulice wychodzą wszyscy ci, którzy są niezadowoleni z decyzji TK. Czerwona błyskawica stała się symbolem organizowanych demonstracji i przemarszów.

Pisaliśmy też o wulgarnych napisach namalowanych na murach klasztoru:

Wulgarne napisy na murach klasztoru Karmelitanek
Wulgarne napisy na murach klasztoru KarmelitanekMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Z Biegiem Szyn

Pozostałe wiadomości