Po przerwie związanej z brakiem lekarzy oddział neurochirurgii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu ma wznowić działalność. Chęć do pracy zgłosiło kilku specjalistów.
- Na konkurs wpłynęło 10 ofert. Wybrano siedem osób - poinformowała rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska. - Funkcjonowanie oddziału i poradni zostanie wznowione po podpisaniu umów z lekarzami - zaznaczyła.
Wstrzymane przyjęcia
Na początku stycznia Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział neurochirurgii. Jako powód lecznica podała brak lekarzy. Wszyscy neurochirurdzy pracujący na tym oddziale byli zatrudnieni na umowach kontraktowych. Ich termin skończył się 31 grudnia 2022 r.
Rzeczniczka tłumaczyła wówczas, że mimo rozmów i negocjacji nie doszło do podpisania nowych umów. Według niej żądana przez medyków stawka za godzinę pracy przekroczyła możliwości finansowe lecznicy, a na niższe stawki lekarze nie chcieli się zgodzić. Szpital ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych na neurochirurgii.
Do końca grudnia na oddziale pracowało sześciu neurochirurgów. W wyniku konkursu wybrano oferty siedmiu lekarzy. Trzech z nich pracowało w mazowieckiem szpitalu już wcześniej, pozostali są związani z placówkami medycznymi m.in. w Lublinie, Zamościu i w Kielcach.
Czym zajmuje się oddział neurochirurgii?
Na Szpitalnym Oddziale Klinicznym Neurochirurgii w MSS w Radomiu leczy się chirurgicznie choroby układu nerwowego, m.in. guzy mózgowia i kanału kręgowego, tętniaki i naczyniaki, urazy czaszkowo-mózgowe i urazy kręgosłupa, a także choroby kręgosłupa, m.in. dyskopatie szyjne i lędźwiowe z zastosowaniem implantów.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: TVN24