Pożar szeregowca w Markach. Strażacy znaleźli ciało

Aktualizacja:
Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Pożar domu w Markach

Tragiczny bilans pożaru w Markach. Po ugaszeniu ognia strażacy odnaleźli ciało. Przyczynę pożaru oraz okoliczności śmierci będą badały policja i prokuratura.

Do pożaru doszło około godziny 13 przy Szczęśliwej w Markach. Płonął dom w zabudowie szeregowej.

- Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pożar w fazie rozwiniętej w jednym z pomieszczeń. Pojawiło się także silne zadymienie. Pożarem zagrożony był także sąsiedni budynek. Po wstępnym przygaszeniu ognia, oddymieniu pomieszczeń i przeszukaniu, strażacy zlokalizowali zwłoki - poinformował Jan Sobków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Jak dodał, służby zajmują się ustaleniem tożsamości osoby zmarłej. Wyjaśnił też, że w zgłoszeniu była mowa, że w mieszkaniu może znajdować się mężczyzna. Oficer prasowy wołomińskiej komendy Monika Kaczyńska przekazała później, że po ugaszeniu pożaru w budynku znaleziono zwłoki 65-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie tam mieszkał.

Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej, w tym zastępy z JRG w Wołominie oraz w Warszawie, a także z jednostek OSP w Markach i Zielonce.

Badaniem okoliczności pożaru zajmie się policja pod nadzorem prokuratury.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Informowaliśmy także o pożarze na Woli, gdzie zginęła jedna osoba:

Do pożaru doszło na Woli
Do pożaru doszło na Woli Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości